Читати книгу - "Лицарі сорока островів, Сергій Лук'яненко"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Тяжко дихаючи, на ногах, що підламуються після бігу, я підійшов до нього. Толик повернувся до мене обличчям: розбитим, з кров'ю, що тече з численних саден, і щасливо посміхнувся:
— Добігли. А ще кажуть, що до обрію не добіжиш. Брешуть, виходить...
Стіна здавалася нерукотворною, чимось природним, як гори чи полярний айсберг. Розміри її пригнічували, змушували мимоволі опускати очі.
Кріс із тривогою оглядав нас, він розумів, що зараз усупереч усім його правилам, склалася ситуація, коли думати стало шкідливо. Потрібно діяти, поки збереглися залишки безрозсудної відваги, поки нас не злякали нелюдські розміри бані.
— Ділимося на три групи, — уривчасто промовив він. - Перша: Тимур, Толік, Ілля. Друга: Меломан, Малек, Діма. Третя… Ми з Томом. Зустріч тут, за годину… приблизно. Тим, тримай.
Він простягнув Тимуру Ріткіна годинник.
— А що ж робити? — похмуро запитав Меломан.
Кріс змахнув рукою, вказуючи на чорніючі метри за п'ять над нами отвори тунелів.
- Дослідити ці симпатичні коридори. І познайомитись із тими, хто в них живе.
Мене затрясло дрібне тремтіння. Чомусь побачивши темних провалів у ґратчастій стіні представлявся велетенський мурашник. Здавалося, що ще мить, і в отворах з'являться жахливі розміри комахи…
— Ходімо, — коротко наказав Кріс і почав дертися на стіну. Я трохи затримався, щоб відстебнути та кинути на сніг рукави куртки. Якщо там хтось є, бійки нам не уникнути.
Лізти було легко: ґратчаста стіна була найширшими у світі сходами. Через півхвилини ми з Ігорком та Меломаном стояли в неширокому круглому тунелі. Зроблений він був із металевої сітки, як і весь купол, але осередки мали менший розмір: ними можна було вільно йти, ноги не провалювалися. Помаранчеве світло проникало в тунель лише зовні, в глибині таїлася пітьма.
- Я піду першим, - несподівано сказав Малек.
І ми пішли.
Деякий час тунель йшов горизонтально, все далі й далі віддаляючись від внутрішньої поверхні купола. Потім майже під прямим кутом розвернувся, і ми пішли з деяким нахилом: піднімаючись вище.
Навколо було темно. За ґратчастими стінами панувала тиша, лише зрідка ми проходили повз невиразні в темряві, але слабко гуділи апарати. Кілька разів чути було звук, схожий на плескіт повільно поточної води. Одного разу — щось на зразок тонкого дзвону, ніби в металевій скриньці пересипали скляні уламки.
— Вже двадцять хвилин минуло, — сказав Меломан.
- Звідки ти знаєш? — ідучи за ним, поцікавився я.
Меломан, схоже, зніяковів.
— Я… ну, співаю про себе.
— Наспівуєш?
- Так. Я, коли слухаю касету, завжди так роблю. Ну... зараз четверту пісню скінчив. А вони всі приблизно п'ять хвилин.
— Ігоре, а ти вголос можеш заспівати? — зі щирою надією спитав я.
- Ні! — Меломан навіть злякався. — У мене немає голосу… Та й не варто привертати увагу.
Я посміхнувся. Стук наших ніг по металевих ґратах був чутний метрів за двісті.
— Меломан, як ти гадаєш, навіщо ці коридори?
Він трохи помовчав.
- Для ремонту. Тут всюди механізми, ті, що робили для Островів… — він затнувся, — робили небо. Їх треба іноді оглядати, ремонтувати.
— Згоден… Цікаво, куди ми переправили вибухівку, що тут у них все відмовило?
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Лицарі сорока островів, Сергій Лук'яненко», після закриття браузера.