Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Найкращий сищик імперії на Великій війні 📚 - Українською

Читати книгу - "Найкращий сищик імперії на Великій війні"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Найкращий сищик імперії на Великій війні" автора Владислав Валерійович Івченко. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 91 92 93 ... 164
Перейти на сторінку:
мусив чекати їх на вулиці, в екіпажі, перевдягнений у простого візника. Бандити б сіли та поїхали зі здобиччю. Тихо і спокійно, ніхто б нічого не запідозрив. Але есдем чекав біля сходів у підвал. Розстріляв кримінальників із двох револьверів, дістав ще один і гранати. Прив’язав одну до дверей, пообіцяв, що перший, хто спробує вийти, вилетить у повітря. Узяв валізи з грошима і вийшов. Зачинив за собою двері, навісив на них замок. Сів у екіпаж і поїхав. Тривога піднялася лише за півгодини, коли під дверима банку зібралися стривожені відвідувачі. З чотирьох нальотчиків вижив один. Його потім, коли одужав, відправили на каторгу. А есдем добряче поповнив партійну касу.

Ото згадував я ту історію, коли задзеленчав телефон. Телефонував Нікольський, але я був не певний, що у важливій справі.

— Слухаю.

— Іване Карповичу, на вокзалі затримали кульгавого! — кричав штабс-капітан. — Спробував утекти, довелося стріляти!

— Я їду!

Вискочив, зупинив візника, поїхав до вокзалу. Там зібрався великий натовп, багато поліції. За вокзалом, на колії, лежав уже мертвий чоловік. Навколо стояли залізничні жандарми.

— Спитайте, що сталося, — прошепотів я Нікольському.

— Що сталося? — спитав він суворо і вимогливо, показавши перед тим своє посвідчення.

— Ваша благородь, за наказом оточили вокзал, контролювали всіх прибулих. Цей чоловік пройшов, бо зовсім не накульгував. Ось бачите, в нього на черевику одна підошва на два пальці товстіша. — старший жандармів показав на черевики вбитого.

— Як же ви його знайшли?

— Жінка сказала нашому жандарму, що бачила чоловіка з револьвером. Вказала ось на нього. Ми підійшли, попросили документи. Він був спокійний, поліз до кишені, дістав шкіряний чохол. Ну, в таких паспорти часто носять. Поліз, а там усередині папір різаний. Чоловік почав нервувати. Сказав, що у нього вкрали паспорт. Ми запропонували йому пройти до комендатури, тоді він штовхнув нас і побіг. Ми за ним. Він хотів сховатися у натовпі, але це йому не вдалося, він зістрибнув з перону і побіг колією. Мабуть, хотів утекти. І в нього був револьвер. Ось, — жандарм показав зброю. — Я двічі крикнув «Стій!», а потім вистрелив. А я ж призер Всеросійської стрілецької олімпіади. Ну і поцілив одразу. — Жандарм розвів руками.

Я взяв револьвер, який був у вбитого. Наган.

— Слухайте, а тут же набоїв немає! — здивувався я.

— Немає? — Жандарм здивувався не менше. — Та звідки ж я знав?

— А що за жінка підказала?

Привели жандарма, він описав, що висока, міцна жінка, розмовляла російською. Потім жандарм побіг на стрілянину і її більше не бачив.

— Щось при ньому знайшли? — кивнув я в бік вбитого.

— Нічого. Ну, окрім грошей. Дивних якихось. — Жандарм показав зеленуваті купюри. Я таких не бачив.

— О, та це американські долари! Я коли у Владивостоці служив, то бачив їх, ними американські моряки розплачувалися, — сказав Нікольський.

— Багаж якийсь при загиблому був?

— Ні.

— Допитати візників. Не пішки ж він сюди прийшов! З чим чи з ким приїхав, з’ясувати! — крикнув я. Жандарми підозріливо на мене подивилися. Я глянув на Нікольського.

— Виконувати! — Наказувати він добре вмів.

— Ігорю Володимировичу, залишайтеся тут. Знайдіть того візника, який привіз убитого. Це Шимон Балтер, відомий у Львові фармазон, — сказав я.

— Хто?

— Підроблювач документів. Він був причетний до пограбування. Треба дізнатися, з ким він приїхав на вокзал і чи був із ним багаж. Я буду вдома, якщо щось станеться, повідомляйте.

Приїхав на візнику додому. Вийшов за два квартали, хотів обдивитися, чи не пасе хто мене, коли помітив Тонька, який ходив під моїми дверима. Я підійшов.

— О, нарешті! — Він дуже зрадів мені. — Ходімо, вас чекають!

Він був дуже схвильований. Може, якісь новини?

— Що трапилося? — спитав я, коли ми їхали у візнику.

— Нічого. — Він закрутив головою. З його виразу обличчя я зрозумів, що таки щось трапилося. Але він так нічого і не сказав. Ну, нехай.

Ми приїхали на Личаків, потім Тонько трохи поводив мене дворами, мабуть, перевіряв, чи немає хвоста. Вивів до невеличкого будинку під самим кладовищем. Там уже стояли знайомі мені місцеві бандити. Я був напоготові. Хоч розумів, що коли все піде погано, то врятуватися мені буде важко.

— Сюди, — запросили мене і повели в будинок, потім у підвал. Ішов спокійно. Чому бути, того не минути.

Ми спустилися у підвал. Там була ціла підземна квартира. З лежанками, столом із дощок, оббитих чорним папером і покладених на ящик. Мабуть, банда бенкетувала, бо на столі стояли пляшки та їжа. А біля столу лежали трупи. П’ятеро чоловіків і дві жінки. Вбиті пострілами. З револьверів, у такій тісняві з гвинтівки не дуже постріляєш.

— Це — Лех Когут, — показали мені на одне з тіл. — Це — його дівчина, — показують на інше. Красива дівчина. Здається, Когут намагався захистити її від куль. — Інші чоловіки — бійці Когута. А друга жінка — господиня. Це одна з хат Когута, де він пересиджував.

— Що тут у біса сталося? — спитав я, бо ж як на війні опинився, кров та трупи.

— Їх убили.

— Хто?

— Не знаємо. Вранці.

Я присів до трупів, поторкав їх. Так, уже встигли охолонути.

— Що зі здобиччю?

— Нічого немає. Схованка Когута порожня. Хтось убив їх і все забрав.

— Хто?

— З Когутом на справу ходив Шимон Балтер, і він зник. Зараз шукаємо, — доповідали злодії.

— Хіба Балтер не розумів, що його викриють? — здивувався я.

— Балтер теж хотів до Америки, як і Лех. Балтер десь вичитав про якогось жида, який організував у Нью-Йорку велику банду. Хотів потрапити на службу до нього. Він зробив Леху документи на Америку. А потім вирішив поїхати сам. Зробив і собі паспорт.

Я подивився на бандитів. Схоже, вони не брехали.

— Ми його знайдемо. Але він хитрий, нам потрібен час, — обіцяли хлопці.

— Балтера тільки-но вбили на вокзалі, — сказав я.

— Що? Що? — вирячилися на мене.

— Порожнього. Без здобичі і документів. Хтось його заклав, — пояснив бандитам.

— Як таке могло бути?

— Балтер діяв не сам. Він не міг сам пристрелити стільки народу. Стріляли мінімум двоє.

— Хто ще? Балтер любив працювати сам!

— Біля Когута не крутився останнім часом

1 ... 91 92 93 ... 164
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Найкращий сищик імперії на Великій війні», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Найкращий сищик імперії на Великій війні"