Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Хрест: постбіблійний детектив 📚 - Українською

Читати книгу - "Хрест: постбіблійний детектив"

249
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Хрест: постбіблійний детектив" автора Василь Андрійович Базів. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 91 92 93 ... 103
Перейти на сторінку:
видите – я вооружен и очень опасен. Но опасность для них не в том, что в руках у меня автомат, а в том, что в сердце моем Господь Бог.

Бальтазари дуже насторожено сприймали те, що відбувається. Виглядало так, що їх справді викрали із камери, але завезли додому до… начальника КГБ. У районі всі добре знали цього душогуба. Феофановим лякали малих дітей. Не було в громадській думці більшого втілення зла, ніж він.

– Это они меня не понимают, а вы, люди верующие, скоро меня поймете. Оттуда, с того света, я вернулся уже другим человеком.

У пориві, з яким він розповідав це, він знову знесилив себе і, як це вже було раніше, у стані цілковитого виснаження просто задрімав. Ліза послухала пульс. Зміряла артеріальний тиск і знаком показала – все в порядку, нехай відпочиває. Уже на кухні Олена розказала про все, що коїться з її чоловіком, несподіваним гостям. Вони всі тут перебувають у стресовому стані й не відають, що з ними буде далі.

– А ви не переживайте. Вам треба радіти, що ваш чоловік повернувся до Бога, – без жодної нотки здивування чи потрясіння від несподіваного й невідомого сприйняла почуте Марія.

– Но он от власти и от государства отвернулся. А это опаснее, чем Бог. Бог там, на небе, а эти здесь, за окном.

– Не бійтеся. Бог є всюди, – це вже Бальтазар заговорив. – Не для того він повернув його сюди, щоби покинути напризволяще.

– Ну, хорошо, – втрутилася в розмову москвичка. – Вы, я вижу, люди умные. Рассудительные. Вы что, в самом деле верите в то, что он говорит? Ну, ладно, уверовал в Бога, после болезни вернувшись к жизни. Такие изменения в психике людей допустимы. Но то, что он был там и оттуда вернулся?

– А як можна вірити в Бога й не вірити у вічність життя та безсмертя? – Мати Андрія полюбляла цю тему особливо. У селі вона збирала чималий гурт сусідів і, як апостол, проповідувала. – Ви ж лікар, а саме лікарі зафіксували сотні випадків саме такого прозріння, як це сталося з вашим родичем. Багато людей, що вийшли з клінічної смерті, розповідають одну й ту ж історію. Про шум у вухах. Про відчуття лету. Про шалене переміщення. Про зустрічі з померлими родичами та знайомими. Про те, як їм ведеться там. І усі, зверніть увагу, розповідають одне й те ж. Так можуть говорити лише люди, які побували в одному й тому ж місці. Хоча траплялося це з людьми, що виходили з коми, в різних кінцях планети й у різні часи.

До перебування в комі Феофанов був атеїст, як і належить видатному й заслуженому чекісту, – атеїст войовничий. Тобто атеїст, який каже, що Бога немає, і тим не менше з ним, з Богом, воює.

Він не знав, а якби й знав, то не повірив би, що життя після смерті в другій половині ХХ століття – експериментально доведено. Воно є фактом не тільки Біблії, а – банально – науки під назвою медицина, яка з бурхливим розвитком реанімаційної техніки ввела в словообіг поняття клінічної смерті. Такої смерті, коли всі прилади зафіксували завершення життя, а людина взяла й ожила.

Якби Радянський Союз не був територією за залізною завісою, то те, що сталося з підполковником Феофановим, увійшло би в книгу американського лікаря-реаніматолога Раймонда Моуді «Життя після смерті», яку він видав у 1975 році. Він зробив статистичну роботу – зібрав докупи сотні свідчень людей, які зазнали клінічної смерті, а відтак ожили. Згодом такі ж матеріали систематизували лікарі Е. Кюблер-Росс і Дж. Річчі. Вони намагалися відібрати випадки з якомога більшою тривалістю перебування в стані смерті.

Свідчення різних людей із різних кінців планети зводяться з практично лабораторною точністю до єдиного сюжету. Усі – де і як би вони не вмирали, а потім оживали – розповідали одне і те ж, а саме:

• В певний момент конвульсій настає пік страждань – біль стає нестерпним. Це момент смерті. Життя з тіла виходить у муках.

• Після цього настає момент, при якому тіло вже непідвладне намаганню рухатися, але свідомість працює, чути розмови лікарів, які кажуть, що смерть настала. Хочеться кричати, що це неправда, що я живий. Але сил кричати немає. Просто чуєш уже винесений собі вирок. Сам чуєш і нічого вдіяти не можеш.

• Виникає неприємний шум у вухах і відчуття руху з величезною швидкістю через темний тунель.

• Настає момент виявлення себе поза своїм фізичним тілом, ти й твоє тіло – окремо, ти неначе літаєш над ним. Такі факти поза реальним світом шокують, але вдіяти нічого не можна, бо ти вже вийшов із цього світу, а твоє тіло залишилося в ньому. Поглинає фундаментальне усвідомлення, що ти не тільки тіло. Роздвоєність спочатку нестерпна, але адаптація до нових координат відбувається дуже швидко.

• Відчуття того, що ти перебуваєш у новому тілі, яке ніхто не бачить. Пробуєш заговорити з присутніми, але ніхто не чує. Ти вже не тут, але ще не там.

• Довкола з’являються померлі родичі, які проявляють доброту й готовність допомогти.

• Раптово вибухає яскраве Світло, яке не сліпить. Це Світло сприймається як добра Особистість, що світиться зсередини й не є людським тілом у звичному розумінні

та баченні. Людина відчуває винятково сильний прояв любові до себе.

• Настає щось схоже на екзамен, коли пропливає перед очима все земне життя, яке ти сам оцінюєш.

• Усвідомлення своїх гріхів стає нестерпним, у кожної людини – свої муки, але їх не можна зрівняти з жодними земними стражданнями. Це ті самі пекельні муки – муки сумління, голос Бога в тобі, який ти безнастанно вбивав у собі дотепер, у земному житті.

• З’являється відчуття наближення до межі, за якою вже не може бути вороття.

• Усупереч бажанню все ж відбувається повернення й возз’єднання зі своїм фізичним земним тілом.

• Повернення й безсилля людської мови сповна передати все, що було пережито. Біль від того, що твоя розповідь не викликає довіри.

• Переосмислення життя і втрата страху перед смертю.

17 вересня 1975 року, за кілька років до повернення з того світу Феофанова, на протилежному березі Атлантики по телефону говорив громадянин США Денніон Брінклі. У дріт ударила блискавка, і крізь його тіло пройшов електричний розряд у тисячу вольт, що спричинило смерть. Тіло привезли до лікарні, виписали свідоцтво про смерть, видали родичам, а відтак труп, як і належить, відвезли в морг. За

1 ... 91 92 93 ... 103
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хрест: постбіблійний детектив», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Хрест: постбіблійний детектив"