Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Vita Nostra 📚 - Українською

Читати книгу - "Vita Nostra"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Vita Nostra" автора Марина та Сергій Дяченко. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 93 94 95 ... 111
Перейти на сторінку:
спільний знайомий, не можна вимагати неможливого, а вам у вашому нинішньому стані просто необхідна розрядка… реалізація… Але я як ваш педагог категорично забороняю вам робити те саме наодинці. І ця заборона залишається в силі!

Від Торпи лишилися самі лише дахи, що пливли над ватяною поверхнею туману.

— Сашко, ми цінуємо вас, вашу працездатність і порядність. Ми розуміємо, як вам тяжко. Ви ж не дасте нам приводу… засмутитися, чи не так?

Сашка розгорнула крила так широко, як тільки могла. На мить стала містом Торпою — сонним містом під шаром туману, яке нібито ширяло в хмарах…

— Я п-постараюся.

Частина третя

— Ма, привіт. Я приїхала.

— Ура, Сашхен! Ти з вокзалу?

— Ні.

— А звідки?

Сашка засміялася.

— Я біля під’їзду з автомата дзвоню.

— Жартуєш?!

— Серйозно. Піднімуся за хвилину.

— Ну, ти даєш!

Коли відчинилися двері ліфта, мама вже стояла на сходовому майданчику, весела, свіжа, в літньому халатику.

— Ну, ти даєш! Як сніг на голову! Терористка!

І мама обійняла Сашку вперше за півроку. Сашка замружилася. За спиною зачинилися двері ліфта й знову відчинилися, бо наскочили на ручку перекинутої валізи. І знову зачинилися. Сашка з мамою постояли ще, не розтискаючи рук, потім Сашка знехотя обернулася й підняла валізу.

Двері ліфта зачинилися з роздратованим брязкотом.

— Слухай, — сказала мама, жадібно її розглядаючи. — А вигляд у тебе… чудовий. Зовсім доросла.

Вони ввійшли у квартиру, мама потягла Сашку на кухню, посадила за стіл і сіла поряд, не випускаючи її руки. Звивалася пара над каструлею, підстрибували в окропі варені яйця; мама заглядала Сашці у вічі, посміхалася й хитала головою.

— Зовсім велика… Абсолютно доросла. Який же ти молодець, що приїхала… Який ти молодець. А мобілкою не користуєшся?

— Дорогувато все-таки. — Сашка старанно посміхнулася у відповідь. — Нехай буде на крайній випадок.

— Я тобі дзвонила разів зо два, та не було зв’язку.

— Атож, таке в Торпі буває. — Сашка кивнула. — А малий спить?

— Тільки-но заснув, перед твоїм дзвінком. Учора ходили в поліклініку, наговорили нам компліментів. — Мама цвіла у посмішці. — Просто незвично… Вони всіх залякують, по лікарях ганяють… А тут і вага в нас ідеальна, й розвиток, і посміхаємося всім… Вони в цьому віці чужих бояться, буває, а Валя — мов сонечко. Бачить людину — і вітає… Спить, як бабак. Їсть, як ховрашок. А красень який став… Ти побачиш.

Вона згадала нарешті про каструлю, зняла з вогню варені яйця, поставила під струмінь холодної води.

— А Валентин працює. У нього зараз багато роботи… Зате й грошики є, ти собі не уявляєш, яке тепер усе дороге… Сашко, в тебе з’явився хлопчик?

— Чому ти вирішила?

Мама сіла навпроти, доторкнулася до Сашчиної долоні.

— Мені так здається. Ти змінилася.

— Ми просто давно не бачилися.

— Розкажи, — попросила мама. — Поки малий спить… Є час. Як ти там? З ким дружиш? За тобою, напевне, табунами хлопці ходять… Ти в нас дівчина гарна.

— Я вчуся з ранку до ночі. Не надто й походиш табунами.

— А все-таки? Хтось же тобі подобається? Що там за хлопці в тій Торпі, я навіть не можу собі уявити. Пристойні?

— Пристойні, гарні… Різні. Як і скрізь. Ти так говориш, начебто Торпа — це діра якась!

— Не діра. — Мама погладила її руку. — Я закохалася на другому курсі, пам’ятаю… платонічно. Не могла про нього не думати щохвилини… Як хвороба, накотило й потім так само швидко пішло… Але тепер усе інакше, так?

— На даний момент не маю ніякого особистого життя, — чесно зізналася Сашка. — Навчальні навантаження, знаєш.

Мама недовірливо похитала головою.

— Трудівниця ти моя… Ось і другий курс закінчився.

— На «відмінно».

— На «відмінно»… Сашко, давай-но забирай звідтіля документи. Після другого курсу — саме час. У нашому універі тебе з руками відірвуть, я дізнавалася.

— Ма… — Сашка визволила руку.

Мама вперто похитала головою.

— Саш. Давай залишимо все… в минулому. Ти пережила… Ти не прийняла Валентина. Тобто з ввічливості прийняла, але в душі… Тоді ти була ще дівчинкою. Підлітком. Тепер ти доросла… Я ж бачу. І ми можемо все це, недомовлене, сказати вголос. Ти бачиш: ми щасливі. Нам бракує тільки тебе, Саш. Тому що ти теж наша дочка, ти частина нашої родини, тебе ніщо й ніхто не зможе замінити. Повертайся додому. Будь ласка.

У Сашки пересохло в роті. Мама дивилася на неї через стіл і посміхалася.

— Я ж повернулася, — пробурмотіла Сашка. — Я… ти права, тепер я по-справжньому повернулася.

Мама підвелася, ледь не перекинула табурета, обійняла Сашку, пригорнулася обличчям до її плеча:

— Твоя кімната — вона, як і раніше, твоя, розташовуйся. Розвішуй речі. Нам із Валею зручно в спальні, й до малого недалеко вставати. Але він зараз спить ночами. Він таке сонечко, спокійний, веселий… Ти побачиш. Люди вчотирьох, бувало, жили в комуналках, у крихітних кімнатах, а в нас усе-таки окрема квартира. Завтра підемо в універ… Чи ти сама підеш? А потім треба буде з’їздити в Торпу по документи. І речі забрати, ти ж якісь речі там залишила?

— Ага, — сказала Сашка. — Це… ми потім вирішимо.

— Не треба зволікати. Ой, раковина забилася… Я хочу зробити зелений борщ, він майже готовий… Тільки щавель укинути. Хочеш? Він так чудово змінює колір у окропі… Чи ти спершу підеш у душ? Розкладеш речі? Ніч у поїзді, ти стомилася… Поспиш — там, у себе?

— Я краще тобі допоможу, — сказала Сашка. — Давай, наріжу щавель.

* * *

Ніч напередодні вона провела в щасливому півсні. Лежачи на м’якій полиці купейного вагона, слухала перестук коліс і потихеньку, поволі привласнювала собі поїзд.

Голова її була — тепловоз. Уздовж живота пружно крутилися колеса — дзвінкі та впевнені. Рейки на дотик виявилися гладенькими й прохолодними, ніби мармур. Над ранок на них випала роса. Сашка відчувала, як розлітаються крихітні часточки, випаровуються й знову конденсуються, як розступається туман перед обличчям, як мчить вітер за спиною, метляючись, немов собачий хвіст. Зелені семафори сходили над обрієм, як зірки.

Вона закінчила другий курс і відробила так звану практику — майже місяць на ремонті гуртожитку. Їй подобалося вправлятись із валиком для фарбування, з пульверизатором для біління, ходити в забрудненому фарбою та крейдою робочому одязі. Їй подобалося повертатися з розореної общаги до себе, приймати душ і лягати з книжкою на ліжко.

Вона перечитала за цей місяць кілька десятків книжок. Читала зі страшною швидкістю все підряд — класику, мемуари, дорожні нотатки, жіночі романи й детективи. Фонд районної бібліотеки міста Торпи був вивчений і просіяний мало не крізь сито. Текстовий модуль,

1 ... 93 94 95 ... 111
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Vita Nostra», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Vita Nostra"