Читати книгу - "Ловець невинних душ, Донато Каррізі"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
12 березня
Я помістив обох кроликів в одному контейнері. Поєднання голоду й агресії дало результат. Один атакував другого, завдавши йому смертельної рани.
Шокований Мисливець підвівся й узяв зі стелажа інші зошити.
Деякі з них містили фото, до яких було додано докладні описи. Чоловік примушував кроликів до поведінки, їм не властивої. Анатолій тривалий час не давав їм їжі або пиття, тримав у темряві або на світлі, стимулював слабкими електричними зарядами або давав психотропні ліки. У їхніх очах можна було побачити жах і шаленство. Щоразу експеримент закінчувався жорстоко, позаяк один із кроликів убивав другого або Анатолій убивав обох.
Мисливець зауважив, що в останньому, дев’ятому, зошиті є посилання на наступні, яких, проте, не було на стелажі. Імовірно, Анатолій Петров забрав їх із собою, залишивши ті, які вважав менш цінними.
На останній сторінці Мисливець побачив написану олівцем примітку, яка особливо його вразила.
…Усі живі істоти вбивають. Але тільки людина коїть це не лише з потреби, а також із чистого садизму, через насолоду, якої зазнає, завдаючи страждань. Доброта і підлість не просто моральні категорії. Я виявив, що в кожній тварині можна виховати вбивчу нестямність і призвести до того, що ознаки її виду зникнуть. Чому людина має бути винятком?
Читаючи ці слова, Мисливець затремтів. Пильний погляд клаптевого кролика став його дратувати. Він простягнув руку, щоб його відсунути, і необачно скинув флягу — вона впала, і вода розлилася на підлогу. Підвівшись, щоб її підняти, чоловік зауважив, що частина води зникла під лиштвою стелажа. Він вилив ще трохи води, і вона теж зникла.
Чоловік придивився до стіни, аналізуючи розмір кімнати, і дійшов висновку, що за цими меблями щось є — мабуть, ніша. Зауважив на паркеті перед стелажем півколоподібну подряпину. Присів, подув уздовж викривленої борозни, щоб очистити її від пилу, який зібрався протягом років, і уважно придивився. Вона мала вигляд дуги у сто вісімдесят градусів.
Стелаж виконував функцію дверей, і його постійне зачинення-відчинення залишило слід на підлозі.
Мисливець узявся за одну з полиць і потягнув, однак стелаж був заважкий. Він вирішив зняти книжки. Викладання їх на підлогу забрало в нього кілька хвилин. Чоловік знову спробував відчинити і зрозумів, що стелаж прикріплений на петлях. За хвилину він зміг його відсунути.
Він побачив двері, зачинені на два засуви. Посередині було вбудовано віконце, а збоку — вимикач, непридатний, бо не було струму. Усупереч усьому Мисливець спробував зазирнути досередини. Потім, доклавши трохи зусиль, зміг відсунути заржавілі засуви.
Відчинивши нарешті двері, він побачив темну нішу. Сморід, що ширився звідти, примусив чоловіка відскочити й затулити долонею рот. Він сягнув за ліхтарем і посвітив, щоб побачити вміст ніші.
Вона мала площу близько двох квадратних метрів, заввишки — ледве півтора метра.
Внутрішня поверхня дверей і стіни оббиті м’яким темним матеріалом, схожим на губку, використовувану для звукоізоляції. Зі стелі звисала лампочка, закрита металевою решіткою. В одному з кутків стояли дві миски. На стінах було видно подряпини, немов тут тримали в ув’язненні якусь тварину.
Сніп світла вихопив щось у глибині приміщення. Мисливець потягнувся за маленьким предметом і придивився до нього.
Це був пластиковий синій браслет.
«Ні, тут була не тварина», — подумав він, шокований.
На браслеті був напис:
ДЕРЖАВНА ЛІКАРНЯ КИЄВА.
ВІДДІЛЕННЯ АКУШЕРСТВА
Мисливець підвівся, відчуваючи, що не може довше тут перебувати.
Його знудило, і він побіг до передпокою. Сперся в темряві на стіну, побоюючись, що знепритомніє. Намагався заспокоїтися й за кілька хвилин уже міг нормально дихати. Тим часом шукав пояснення.
Анатолій Петров не був науковцем. Це була хвора людина, садист і психопат.
Його експерименти свідчили про манію. Щось схоже роблять діти, убиваючи камінням ящірку. Насправді це не просто забавка. Їх цікавить убивство. Вони не розуміють, що таким чином уперше дістають насолоду від жорстокості. Їм здається, що вони позбавляють життя непотрібне створіння і що ніхто їх за це не сваритиме.
Анатолію Петрову швидко набридли кролики. Тому він захопив новонародженого. Тримав його в полоні й використовував як піддослідну тваринку. Роками піддавав дитину всілякого штибу випробуванням, формуючи таким чином її характер.
Від цього в хлопчикові прокинувся інстинкт убивці. Ми обираємо зло і добро від народження чи це залежить також від шляху, який кожен із нас пройшов у житті? Це було запитання, на яке він шукав відповіді.
Ось ким був трансформіст — результатом експерименту.
Після вибуху реактора Анатолій швидко поїхав із міста. Він, технік з обслуговування турбін, розумів загрозу. Але не міг забрати із собою хлопця.
«Мабуть, хотів його вбити», — подумав Мисливець. Але потім щось змусило його змінити плани. Імовірно, усвідомлення того, що від цієї хвилини його творіння має знайти своє місце у світі. Якби воно вижило, це був би справжній успіх.
Отже, Анатолій вирішив звільнити свого піддослідного кролика, який на той час був восьмирічним хлопцем. Малий знайшов притулок у сусідів, які не знали, хто він, адже Анатолій Петров не подумав дати йому ім’я. З’ясування трансформістом того, ким він є, почалося з Діми й тривало досі.
Хлопець був позбавлений емпатії, будь-яких людських почуттів. Проте мав надзвичайні здібності до навчання. Фактично він був чистим аркушем, порожньою шкаралупою, пустим дзеркалом. Він керувався винятково інстинктами.
Його першим гніздечком була в’язниця за стелажем, тут, у квартирі, у прихованій ніші, посеред повного людей будинку, — і її ніхто не зауважив.
Мисливець понурив погляд, розмірковуючи над усім цим. Його очі призвичаїлися до сутінків, що панували в передпокої. На підлозі, біля вхідних дверей, він побачив темні плями.
Це була кров. Маленькі крапельки. Мисливець нахилився, щоб доторкнутися до них, таких як у дитячому будинку в Києві чи як у Парижі.
Але цього разу кров була свіжа.
Наш час
Закінчивши в готелі збори, перервані напередодні, Сандра думала про ніч, проведену з чоловіком, який сказав їй, що він Томас Шалбер.
Про спільну вечерю і про зізнання. Також про фото дівчинки, яка, за його словами, мала бути його донькою Марією і яку він бачив не так часто, як цього хотів би. Він здавався щирим.
Побачивши двох справжніх агентів Інтерполу, жінка замислилася, хто це був. З ким вона кохалася?
Ця людина увійшла в її життя, відіграючи різні ролі. Спочатку це був лише дратівливий голос у телефоні,
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ловець невинних душ, Донато Каррізі», після закриття браузера.