Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Дитинство. Молодість. Літня пора, Джон Максвелл Кутзее 📚 - Українською

Читати книгу - "Дитинство. Молодість. Літня пора, Джон Максвелл Кутзее"

38
0
05.07.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дитинство. Молодість. Літня пора" автора Джон Максвелл Кутзее. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Дитинство. Молодість. Літня пора, Джон Максвелл Кутзее» була написана автором - Джон Максвелл Кутзее, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Сучасна проза".
Поділитися книгою "Дитинство. Молодість. Літня пора, Джон Максвелл Кутзее" в соціальних мережах: 

📚 "Дитинство. Молодість. Літня пора" — це трилогія автобіографічних романів, написана видатним письменником Джоном Максвеллом Кутзее. Ці три частини життя розкривають шлях головного героя, який проходить через різні етапи свого існування, зустрічаючи на своєму шляху випробування, радощі та розчарування.

У "Дитинстві" ми знайомимося з маленьким хлопчиком, що росте у Південній Африці, спостерігаючи за світом через призму дитячих очей. Його невинність і прагнення зрозуміти навколишній світ створюють глибокий портрет дитинства, наповненого відкриттями та першими життєвими уроками.

"Молодість" переносить нас у часи дорослішання, коли герой стикається з перехідним періодом від підліткових років до дорослого життя. Це час пошуків себе, відкриття своїх пристрастей і прагнень, боротьби зі сумнівами та страхами. Молодість — це час, коли формується особистість і закладаються основи майбутнього.

"Літня пора" зображує період зрілості, коли герой осмислює свій життєвий шлях, аналізує досягнення і поразки, а також приймає виклики, які ставить перед ним життя. Це час, коли людина дивиться назад і оцінює прожите життя, шукаючи гармонію та внутрішній спокій.

Джон Максвелл Кутзее — відомий південноафриканський письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури 2003 року. Народився 9 лютого 1940 року у Кейптауні. Кутзее здобув освіту у Південно-Африканському університеті, а згодом — в Університеті Техасу в Остіні. Його творчість вирізняється глибоким аналізом людської природи, філософськими роздумами та проникливим стилем письма. Кутзее є автором численних романів, які здобули міжнародне визнання та стали класикою сучасної літератури. 📖🌟

На readukrainianbooks.com ви можете читати цю та багато інших книг онлайн безкоштовно і без реєстрації українською мовою. 📖 Сайт пропонує величезний вибір бестселерів і найкращих книг світу, що задовольнять найрізноманітніші смаки. Читання українською мовою — це не тільки приємний спосіб провести час, але й важливий внесок у розвиток нашої мови та культури. Кожна прочитана сторінка — це крок до зміцнення української літератури та збереження національної ідентичності. 📚🇺🇦

"Дитинство. Молодість. Літня пора" — це не просто трилогія, а справжня подорож у глибини людської душі. Кожна книга цієї серії відкриває нові грані життя, розкриває тонкощі людських емоцій і змушує задуматися про сутність буття. Ця трилогія — це дзеркало, в яке кожен читач може зазирнути і знайти частинку себе. 🌟📚

Почніть читати "Дитинство. Молодість. Літня пора" на readukrainianbooks.com вже сьогодні і пориньте у світ захоплюючих історій! 📖✨

Читання книг українською мовою — це важливий крок для розвитку нашої мови та культури. Адже література допомагає нам краще розуміти світ, відкривати нові горизонти та збагачувати внутрішній світ. Підтримуйте українську літературу, читайте найкращі книги на readukrainianbooks.com! 🌟📚

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 ... 151
Перейти на сторінку:

Джон Максвелл Кутзее

Дитинство. Молодість. Літня пора

ББК 84(6ПІВ)

К95

Серія «Карта світу» заснована у 2010 році

J. М. Coetzee

BOYHOOD

YOUTH

SUMMERTIME

Перекладено за виданням:

Coetzee J. М. Youth. Penguin Books, 2002;

Coetzee J. M. Boyhood. Penguin Books, 1997;

Coetzee J. M. Summertime. Viking, 2009.

Переклад з англійської

Петра Таращука

Художник-оформлювач

О. Г. Жуков

ISBN 978-966-03-5083-0 (Карта світу)

ISBN 978-966-03-5812-6

BOYHOOD Scenes from Provincial Life

Copyright © J. M. Coetzee, 1997

YOUTH Scenes from Provincial Life II

Copyright © J. M. Coetzee, 2002

SUMMERTIME Scenes from Provincial Life

Copyright © J. M. Coetzee, 2009

“За договором з Пітер Лемпек, Інк,

551 П’ята Авеню, кімн. 1613

Нью-Йорк, штат Нью-Йорк 10176-0187 США.”

© П. Таращук, переклад українською, 2012

© О. Г. Жуков, художнє оформлення, 2012

© Видавництво «Фоліо», марка серії, 2010

Примітка автора

Три частини «Сцен провінційного життя» раніше виходили як окремі твори під назвами «Дитинство» (1997 р.), «Молодість» (2002 р.) і «Літо» (2009 р.). Їхні тексти виправлені й доповнені для перевидання.

Я б хотів висловити вдячність Марілії Бандейрі за допомогу з бразильською португальською мовою, а також управителям спадщини Семюеля Беккета за дозвіл процитувати (насправді в перекрученій формі) рядки з п’єси «В очікуванні Годо».

Дитинство

1

Вони жили в житловому масиві на околиці міста Вустер, між залізницею і національною автострадою. Вулиці того масиву мали назви дерев, але дерева ще не виросли. Їхня адреса була Тополина авеню, 12. Усі будинки масиву були нові та однаковісінькі. Їх збудували на великих ділянках червоної глинистої землі, де не росло нічого, між ними тяглися дротяні огорожі. На затиллі кожного будинку видніла невелика хатинка, що мала тільки одну кімнату і туалет. Хоча слуги не було, ті приміщення однаково називали кімнатою служника і туалетом служника. Кімнату служника використовували як комору, де складали газети, порожні пляшки, зламаний стілець і старий кокосовий матрац.

У закутку подвір’я поставили пташиний вольєр і посадили туди трьох курей, які начебто мали нести яйця. Але кури хиріли. Дощова вода, нездатна ввібратися в глину, калюжами стояла на подвір’ї. Пташиний вольєр перетворився на сморідне болото. В курей поопухали лапи, шкіра стала наче слонова. Хворі й жалюгідні, вони вже не неслися. Мати порадилася із сестрою в Стелленбоші, і та сказала, що кури знову почнуть нестися тільки тоді, коли відрізати рогові нарости під їхніми язиками. Тож мати одну за одною затискала курей між коліньми, тиснула їм на щелепи, аж поки вони роззявляли дзьоб, і кінчиком кривого ножа штрикала їм у язики. Кури зчиняли ґвалт, борсались, аж очі їм випиналися. Хлопчик здригнувсь і відвернувся. Уявив собі, як мати відбиває м’ясо в кухні на столі й ріже його на квадратики; уявив собі її закривавлені пальці.

До найближчих крамниць було кілометра півтора по дорозі, обсадженій блідими евкаліптами. Мати, опинившись у замкненій коробці дому в житловому масиві, цілий день не мала іншої роботи, крім чистити й прибирати. Щоразу, коли здіймався вітер, тонесенький вохряний глиняний пил вихорився з-під дверей, сіявся крізь шпарини віконних рам, з-під карнизів, зі швів між панелями стелі. Після бурі, що тривала цілий день, шар пилу перед фасадною стіною сягав кількох сантиметрів.

Вони купили пилозбирач. Мати щоранку тягнула його з кімнати в кімнату, всмоктуючи пил у ревуче черево, на якому усміхнений червоний гоблін стрибав, немов через бар’єр. Чому гоблін?

Хлопчик грався з пилозбирачем, рвучи папір і спостерігаючи, як клаптики піднімаються по трубі, наче листя на вітрі. Тримав трубу над мурашиною стежкою і всмоктував мурах, яких чекала загибель.

У Вустері є мурахи, мухи і справжня навала бліх. Від Вустера лише сто сорок п’ять кілометрів до Кейптауна, але тут усе гірше. Блохи кусали ноги вище шкарпеток, а коли хлопчик розчухував укуси, з’являлися струпи. Інколи так свербіло, що вночі годі було заснути. Він не розумів, навіщо вони взагалі покинули Кейптаун.

Не мала спокою й мати. «Я б хотіла мати коня, — казала вона. — Тоді принаймні я б могла їздити у велд[1]». — «Коня! — вигукував батько. — Ти хочеш бути леді Ґодівою?»

Коня вона не купила. Натомість, не попередивши, придбала велосипед — не нову, пофарбовану в чорне жіночу модель. Велосипед був такий великий і важкий, що хлопчик, спробувавши сісти на нього на подвір’ї, не зміг прокрутити педалі.

Мати не вміла їздити на велосипеді, можливо, не вміла і їздити верхи. Вона купила велосипед, сподіваючись, що їздити на ньому неважко. А тепер не могла знайти нікого, хто б навчив її.

Батько не міг приховати радості. «Жінки не їздять на велосипедах», — казав він. Але мати не поступалася. «Я не хочу бути в’язнем цього дому, — відповідала вона. — Я хочу бути вільною».

Хлопчик спершу думав, що чудово, коли в матері буде свій велосипед. Він навіть уявив собі, як вони втрьох їдуть разом по Тополиній авеню: мати, він сам і його брат. А тепер, чуючи батькові жарти, на які мати могла відповісти тільки затятим мовчанням, засумнівався. Жінки не їздять на велосипедах: а що коли батько має слушність? Якщо мати не може знайти нікого, хто хотів би навчити її, якщо жодна інша господиня в Реюньйон-парку не має велосипеда, тоді, можливо, жінки справді не повинні їздити на велосипедах?

Сама на затиллі будинку, мати пробує навчитися самотужки. Випроставши ноги обабіч велосипеда, котиться схилом до пташиного вольєра. Велосипед нахиливсь і зупинився. Він без рами, тож мати не падає, а тільки дурнувато заточується, стискаючи кермо.

Серце хлопчика навертається проти матері. Цього вечора він приєднується до батькових глузів. Він добре усвідомлює, яка це зрада. Тепер мати цілком самотня.

Але вона й далі вчиться їздити, хоч і невпевнено, хилитаючись, напружуючись, щоб крутити важкі педалі.

Уранці, коли хлопчик у школі, мати їздить до Вустера. Тільки раз він помітив її верхи на велосипеді. На матері біла блуза й темна спідниця. Вона їде додому по Тополиній авеню. Її коси майорять на вітрі. Вона видається юною, наче дівчина, юною, свіжою і загадковою.

Батько, тільки-но бачив її зіпертий на стіну важкий чорний велосипед, одразу брався глузувати. Мовляв, вустерці кидають роботу і стоять та дивляться, як повз них їде жінка на велосипеді. «Крути-крути!» — гукають вони, глузуючи з неї.

1 2 ... 151
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дитинство. Молодість. Літня пора, Джон Максвелл Кутзее», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дитинство. Молодість. Літня пора, Джон Максвелл Кутзее"