Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Наше озеро, OlenaSloth 📚 - Українською

Читати книгу - "Наше озеро, OlenaSloth"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Наше озеро" автора OlenaSloth. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Наше озеро, OlenaSloth - Читати Книгу (читати книги) 📘 Онлайн Українською Мовою 💙💛 Безкоштовно. Скачати книги у форматі PDF, EPUB, FB2 українською

0
0
00

OlenaSloth
Електронна книга українською мовою «Наше озеро, OlenaSloth» була написана автором - OlenaSloth, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Сучасна проза".
Поділитися книгою "Наше озеро, OlenaSloth" в соціальних мережах: 
Експериментую із жанрами. Нехай Вас не вводить в оману казковість розповіді. Тема оповідання зовсім не дитяча. Проте висновки лише за Вами. Розповідь про трьох друзів та їх пригоди в озері.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 ... 11
Перейти на сторінку:
Впіймати відблиск

Озеро. Життя вирує не тільки на зелених берегах, а й на воді та під нею.

Черепаха вже підпливала до двох своїх друзів. Вона встигла лишень привітатись із жабеням і карасиком, котрі весело щось обговорювали.

- Я хочу зловити місяць! – сміливо і замріяно сказав жабчик.

Черепаха та карасик спочатку мовчазно широко розкрили очі, дивлячись один на одного, а потім із цікавістю перевели погляд на небо.

В цей час на небі гарно світило весняне сонечко. Теплі промінчики вже розтопили кригу на озері та почали прогрівати землю. Що означало, що пора рослинам прокидатися та відтворювати щорічну магію життя. А для живності одна насолода, адже попереду найкраща пора. Саме біля крутого берега сиділи друзі та вели свою розмову.

- Ні. Я не там хочу його впіймати, - жабеня зрозумів, що друзі дивляться зовсім не туди, - Я тут хочу його зловити. В нашому озері. Я вчора бачив, як він плескався у воді, ще й дражнив мене до себе срібною стежкою.

Карасик голосно засміявся, швидко зрозумівши про що веде мову його друг.

- Так тож не місяць. То лише його відблиск на воді, - карасик вже з долею розчарування пояснював що саме бачив жабеня.

- Тоді я хочу впіймати відблиск, - стояв на своєму зеленоокий, - Він такий гарний, виблискував і я хочу подивитись на ньому зблизька.

Карасик погладив своїм плавником по плечі жабеняти та мовив.

- Це неможливо. Не витрачай часу. Краще давай ніжитись в сонячних обіймах. Скільки місяців ми чекали на цю благодать.

Із цими словами карасик блиснув своєю лускою та поплив до центру озера, щоб насолодитись весняним даром розлитого тепла.

На цей раз слово взяла черепаха:

- Я не впевнена, що твій задум можна втілити в реальність. Але я з радістю буду допомагати тобі в твоєму мисливстві за срібним, - вона посміхнулась і повела далі, - Але я зовсім не розумію як його дістати…

- Так, це задачка ще та. Я гадав зв’язати довгу мотузку та закинути її на місяць, коли він схудне до тоненької дуги. Але тепер… відблиск так не вхопити.

- Його б зачерпнути, - задумано сказала черепаха.

- Так! - жабеня так голосно мовив, що його подруга аж здригнулась від несподіванки, - Ти права. Треба не зверху його ловити, а знизу.

Жабеня підвівся на ноги та подивився на спокійну воду:

- Давай змайструємо ківшик, тільки на довгій ручці. А в ночі тихо підпливемо та зачерпнемо той місяць.

Друзі продовжували сидіти біля берега та обговорювати свій задум.

- Жабчику, а що ти будеш робити із місяцем? – раптом запитала черепашка.

- Не знаю, - чесно відповів, - Просто так хочеться подивитись на нього в руках. Роздивитись оте срібне сяйво. Така цікавість бере…

- Дивний ти. Але діло і справді цікаве, - усміхнулась володарка панциру, - Ой, а де ж ти ківш візьмеш?

На хвильку жабеня задумався. Повернув головою, щоб обдивитись увесь простір біля себе, а потім рішуче сказав:

- Нема де брати, залишається лише самому змайструвати, - потім він уважно подивився в очі черепасі і задумано продовжив, - Із твоєю і карасиковою допомогою ми зможемо ще до ночі щось злагодити.

І тваринки як вправні інженери почали продумувати конструкцію. Для ручки можна було взяти довгу очеретину. Проте вона була не такою вже міцною, могла не витримати навантаження. Довелося від цієї ідеї швидко відмовитись.

Жабеня став активно ходити по самому краю озера. Вода грайливо плескалася по лапках молодого винахідника в той час, коли він ніби розмовляв сам із собою, лише зрідка перекидаючись словами зі своєю подругою. Подекуди навіть верхніми лапками жестикулював, ведучи запеклу дискусію, перебираючи варіанти для матеріалів, кріплення і малюючи в уяві чіткі креслення свого нового винаходу. Потім взяв невеличку паличку і почав по піску накреслювати різноманітні фігури і стрілочки.

Далі прийшла ідея виламати довгу березову гілочку. На щастя недалеко лежало повалене бобрами дерево, де можна було дістати потрібний елемент. На тому й порішили. Залишилось вигадати сам ківшик.

Друзі почали обмінюватись ідеями і думками. Проте так же швидко, як вони виникали, варіанти і відпадали. В що можна набрати воду, щоб вона там і залишалась? На це запитання у відповідь виникала лише тиша.

- Все. Я вичерпала свою уяву, - констатувала черепаха.

- Згоден. А рішення все так і немає, - потім зеленоокий поморщив лоба, підійшов ближче до своєї подруги і сів біля неї, - В мене залишився лише один варіант зв’язати із вербових гілочок переплетіння, можливо ще додати пірця рогозу, щоб затримати воду. Проте на довго його не вистачить.

Трішки засмучено жабеня продовжив:

- На кілька секунд можна затримати місяць. Знаєш, мені і цього буде достатньо, - він задоволено усміхнувся.

- Мені також, - додала черепаха.

Вони швидко попрямували до карасика, котрий майже сонно плавав недалеко від своїх товаришів. Розповіли про свій план, про свій винахід, про бажання роздивитись ще до того далеке сяйво. І він не довго думаючи погодився. Все ж ідея зацікавила і його.

День вже починав перевалювати за обід. Теплолюбні вужики сонно грілися на березі, майже нерухомі водомірки повільно колихалися по хвильках, а їм на противагу жваві бабки постійно літали біля зеленої порослі. Вся живність займалась своїми справа, не помічаючи трьох майже мрійників, котрі почали активно втілювати свій задум в життя.

Спершу попрямували до поваленого дерева, верхівка котрого вся була у воді. Обпливли кілька разів, допоки не визначились із найкращим варіантом. Вхопили міцно гілочку і потягли з усіх сил. Із першого разу вона не піддалась. Та звірята не здавались. Заради такої мети можна і попотіти. Вони старались як могли, вовтузились із гілкою в усі сторони аж допоки вона не тріснула.

Від несподіваного гучного звуку порозліталися комахи, котрі щільно обліпили колись витончену берізку. Що сказати, природа любить тишу, а такий галас одночасно і привертає увагу, і провокує полохливих на негайну втечу. Неподалік спокійно гуляла чапля. Спершу вона різко повернула голову, пильно вдивлялася в незрозуміле їй дійство. Та вже скоро їй обридло і вона спокійно і поважно продовжила ходити в своїх справах. Деякі інші жителі озера також спочатку із цікавістю спостерігали. Подекуди навіть підходили, щоб дізнатись більше, але ідея їх не зацікавила і допомагати вони не стали.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 2 ... 11
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Наше озеро, OlenaSloth», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Наше озеро, OlenaSloth"