Книги Українською Мовою » 💙 Різне » Рід Добрянських. Генеалогія і спогади, Леонід Добрянський 📚 - Українською

Читати книгу - "Рід Добрянських. Генеалогія і спогади, Леонід Добрянський"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Рід Добрянських. Генеалогія і спогади" автора Леонід Добрянський. Жанр книги: 💙 Різне. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Рід Добрянських. Генеалогія і спогади, Леонід Добрянський» була написана автором - Леонід Добрянський, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Різне".
Поділитися книгою "Рід Добрянських. Генеалогія і спогади, Леонід Добрянський" в соціальних мережах: 
Доля розкидала рід Добрянських широко по світі - Донбас і Київ, Далекий Схід і Башкирія, Урал і Москва... Та в центрі їхніх спогадів рідне село Михайлівка Гайсинського району Вінницької області, мальовничий куточок Поділля. Кожна розповідь, кожен спогад по-своєму цікаві й повчальні і через пам'ять роду передають неповторний дух минулого нашої української землі.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 ... 201
Перейти на сторінку:
Від упорядника

Мета видання цієї книжки - зберегти відомості про моїх пращурів і передати це знания наступним поколінням нащадків. Важливим завданням вважаю також заохотити наочним прикладом інших, щоб вони не полінувалися в суєті повсякденних клопотів і зберегли пам'ять про своїх предків. Нехай то буде систематизовано і записано на папері, зафіксовано на фотоплівці чи відеоплівці.

Треба сказати, що нахил до записування спогадів і цікавість до власного родоводу виявилися досить давно у багатьох моїх родичів з роду Добрянських. Їхні спогади вміщено в другій частині цієї книжки. Але найбільшим ентузіастом цієї справи вважаю Лизавету Захарівну Добрянську. В 80-х-90-х роках вона вела активне листування з багатьма родичами і була наче координаційним центром. Вона зберегла багато фотографій, вела статистичні записи - хто коли народився, де проживає, коли помер. Опитала багатьох людей старшого віку в Михайлівці. Загалом саме її матеріали покладені в основу цієї книжки.


«В пошуках свого коріння». Зліва направо: Степан Павлович Проценко, Олексій Михайлович Добрянський, Леонід Анатолійович Добрянський, Лизавета Захарівна Добрянська (с. Михайлівка, 5.07.1987 р. Подвір'я Л. 3. Добрянської).

 

Великим поштовхом до завершення цієї роботи були приїзди в Київ з Башкирії Олексія Михайловича Добрянського, котрий привіз спогади свого батька Михайла Васильовича і дядька Петра Васильовича Добрянських. Вони ще малими дітьми в 1908 р. виїхали разом із своїми батьками з Михайлівки на нові землі в Башкирію. Василь Макарович Добрянський (мій дядько), Лизавета Захарівна, Олексій Михайлович і я уточнили багато деталей щодо наших предків, і, власне, ця книжка є результатом спільних зусиль. Мені вдалося лише систематизувати дані і скласти генеалогічні схеми за відомою методикою.

В першій частині книги - генеалогії - зібрані по можливості всі відомості про найстарших членів роду. Найбільш докладно висвітлено рід Добрянських. Серед інших фамілій охарактеризовані лише ті, які свого часу поріднилися з Добрянськими, тобто це жіночі лінії. Так, моя прапрабаба Марія - з роду Яроцьких, прабаба Василина - з роду Курінних. Бабуся Меланка Юріївна походить з роду Танців (по батьку) і Мелників (по матері).

Друга частина книги - спогади. Так сталося, що незалежно один від одного сторінки свого життя власноручно записали Макар Дмитрович Добрянський (1958 р.), його племінник Дмитро Захарович Добрянський (1935-1950 рр.) і двоюрідний брат Михайло Васильович Добрянський (1983 р.). Трохи згодом ця ідея була підтримана іншими родичами. Свої спогади лишили Петро Васильович Добрянський, Василь Макарович Добрянський і Лизавета Захарівна Добрянська. Олексій Михайлович Добрянський до спогадів свого батька і дядька написав коментар, який багато що уточнює. Гаврило Тимофійович Лещенко - відомий український вчений, видатна особистість, також веде своє коріння від описаних у цій книзі фамілій. Статтю про його життя написав Віктор Акуленко.

Буду вдячним кожному, хто відгукнеться і зробить доповнення чи уточнення до наведених тут даних за адресою: [email protected]

Леонід Добрянський

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 2 ... 201
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Рід Добрянських. Генеалогія і спогади, Леонід Добрянський», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Рід Добрянських. Генеалогія і спогади, Леонід Добрянський» жанру - 💙 Різне:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Рід Добрянських. Генеалогія і спогади, Леонід Добрянський"