Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Світ нашого дитинства 📚 - Українською

Читати книгу - "Світ нашого дитинства"

193
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Світ нашого дитинства" автора Богдан Іванович Сушинський. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Світ нашого дитинства» була написана автором - Богдан Іванович Сушинський, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💛 Публіцистика".
Поділитися книгою "Світ нашого дитинства" в соціальних мережах: 
Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com". Популярні книги українською!!!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
СВІТ НАШОГО ДИТИНСТВА

Він не мислимий без неймовірних пригод, без вигадок і фантазування, без таємничо-загадкових випадків, врешті-решт, без вічного й невмирущого чекання дива, з яким усі ми зростали, яке супроводжувало і завжди супроводжуватиме нас на всіх далеких і близьких, намріяних і реальних дорогах життя. І як би не склалася наша доля, яких би знань, мудрості і тверезої зваженості ми не сягнули б, у глибині душі, наче окраєць хліба за пазухою пастушка, залишається з нами часточка щирого подиву, чистого помислу і святої віри — світу нашого дитинства. Саме до нього і звертаються у своїй творчості автори збірки.

Повістю «Завтра — океан» одного з найталановитіших дитячих письменників старшого покоління — Олександра Батрова відкривається ця захоплююча, сповнена романтики моря і далеких подорожей книжка. Повість «Завтра — океан» уже витримала кілька видань, нею зачитується не одне покоління юних романтиків, одначе й через багато років вона все ще сприйматиметься як річ сьогоденна й актуальна. Тому що покладена в її основу ідея самовідданої безкорисливої дружби, особливе, романтичне бачення героями реалій нашого звичайнісінького буття, залюбленість у свій край, рідне місто і море — почуття в сутності своїй неперебутні, які однаково хвилюють і хвилюватимуть і нинішнє юнацтво, і прийдешні покоління.

Ну, а свою повість «Тайна золотых актиний» Анастасія Зорич написала спеціально для цієї збірки. У ній ще вчувається відгомін сумновідомої трагедії теплохода «Адмирал Нахимов», яка примушує героїв подивитися на суворість нашого будення очима людей, що вже цілком по-дорослому замислюються над такими складними й неоднозначними поняттями, як відповідальність, здатність на самопожертву, вірність, кохання… І не тільки замислюються, а й намагаються шукати відповіді.

Так, справді, світ дитинства не мислимий без неймовірних пригод і безбожного фантазування — читачі збірки ще раз переконаються в цьому, прочитавши повісті Дмитра Буханенка — «Привиди джунглів» та Михайла Циби — «Акванавти». Одначе зауважте, що, піддаючи своїх героїв усіляким випробуванням, автори водночас подають нам чимало повчального, примушують звертатися до моральних критеріїв цивілізованого співжиття, людяності, елементарної порядності.

А чи можна уявити світ дитинства без казки — одного з тих первісних жанрів художньої творчості, на грунті яких, власне, й формувалася дитяча література в сучасному її вигляді? Та, на жаль, серед сьогоденних письменників цей жанр майже призабутий, а талант казкаря на новітніх мистецьких теренах чомусь виявився досить рідкісним. Тим приємніше констатувати, що в Одесі живе письменник, який не цурається казки, особисто знайомий з місцевою Бабою Ягою, приятелює з Водяним, знається з Лісовиком та іншими нечистими, але досить серйозними особами. Це — поет, прозаїк, а водночас і казкар Володимир Рутківський, казки якого вже з'являлися друком у кількох видавництвах. Знайомство з його творчістю та вишуканим товариством героїв його казок ви можете продовжити, прочитавши вміщену в збірці казкову повість «Друзі з лісової заплави».

У 1989 році видавництво «Маяк» випустило у світ аналогічну збірку — «Скелі на синіх вітрах». То була перша спроба зібрати під однією обкладинкою твори літераторів Одещини, що пишуть для дітей. Поява цієї книжки виявилася дуже вчасною, оскільки саме того року в усіх школах республіки запровадили вивчення літератури рідного краю. Це означає що, поряд із творами хрестоматійних авторів, учні дістали змогу знайомитися, хоча б оглядово, з творчістю провідних письменників-земляків, у творах яких, як правило відбиваються історія та сьогодення їхньої малої батьківщини.

Отож, ви тримаєте в руках новий колективний збірник одеських літераторів. Сподіватимемося, що такі книжки з являтимуться регулярно. А зараз — приємного вам знайомства шановні читачі з творами письменників Одещини.

Б. Сушинський

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Світ нашого дитинства», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Світ нашого дитинства"