Книги Українською Мовою » 💛 Езотерика » Наслідування Христа 📚 - Українською

Читати книгу - "Наслідування Христа"

271
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Наслідування Христа" автора Хома Кемпійський. Жанр книги: 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Наслідування Христа» була написана автором - Хома Кемпійський, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💛 Езотерика".
Поділитися книгою "Наслідування Христа" в соціальних мережах: 

Після Святого Письма це чи не найбільш читана книга впродовж багатьох століть. Вона перекладена приблизно 100 мовами. В Україні це вже п'яте видання. Сам факт, що ця книжка «живе і працює» понад 500 років, є її найкращою рекламою.
Призначена для широкого кола читачів.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 ... 67
Перейти на сторінку:
Тома Гемеркен Кемпійський
НАСЛІДУВАННЯ ХРИСТА

I. ВСТУПНЕ СЛОВО
ДО ТРЕТЬОГО ВИДАННЯ (1979)


Коли став я ректором Духовної Семінарії у Львові з волі Слуги Божого митрополита Андрея Шептицького, старався я надати їй під кожним оглядом сильну основу існування і дії. Тому, між іншим, почали ми видавати «Аскетичну Бібліотеку Гр. — Кат. Духовної Семінарії у Львові». Перший том тієї «Бібліотеки» був «Христос моя сила» — молитовник для питомців, Львів 1929. В ньому були поміщені молитви і духовні практики, Чин Тайни Священства, поучення про розважання і інші побожні вправи для питомців Семінарії.

Другим томом тієї ж «Бібліотеки» були «Правила для питомців Греко-Католицької Духовної Семінарії у Львові», Львів 1929 р.

Дальшим продовженням Аскетичної Бібліотеки на поселеннях поза межами України виходить у третьому виданні «Наслідування Христа» Томи Гемеркена Кемпійського. Виходить воно в часі нашої підготовки до 1000-ліття Хрещення Руси-України і буде благословенною поміччю для нашої духовної обнови в Христі, щоб стрінути цей святий ювілей. У новім виданню знова справлено мову та достосовано переклад до вимог сучасної української літературної мови.

Нові видання і переклади «Наслідування Христа» свідчать, беззаперечно, про живучість думок і їхній вплив на духовне життя в християнській католицькій і православній Церкві. Вправді в найновіших часах історики оспорюють авторство книжки Томи з Кемпіс, але сам її зміст остає незмінний. Це справді книжка, писана, як кажуть, кров'ю і сльозами, передумана віками, є в ній життєва християнська мудрість. Кожна думка, кожне слово має свій зміст.

«Наслідування Христа» видаване тисячі разів постало вже перед 1427 р. Нема нині сумніву, що після св. Письма, це найбільше читана книжка впродовж століть і до наших днів не стратила своєї актуальности і почитности та перекладена вона вже на приблизно 100 мов. Читають її залюбки не лише католики, але й православні, як свідчить Т. Шевченко, протестанти й інші віруючі й невіруючі.

Вона поділена на чотири книги:

В першій книзі автор старається переконати читача про конечність внутрішнього миру і смиренности-покори, які можна осягнути через відвернення від світу і від пустознайомства, сердечний жаль за свої провини перед Богом, свідомість неминучої смерти та Божого суду.

Друга книга вчить про Боже Царство. До нього входить душа через скорботи і терпіння, смуток і опущення, і те царство є в самій душі. Певну поміч находить душа в Христі, як в невідлучному приятелеві, що є зразком і дає приклад несення свого хреста. Похвалою в честь хреста і хрестоносців кінчиться друга книга.

В третій книзі оспівана велич і роля надприродної благодати в житті людини та описана її творча сила.

Четверта книга — то приготування до св. Причастя.

Коли кинути оком в минуле, перші українські переклади «Наслідування Христа» зробили питомці Духовної Семінарії у Львові і ці переклади були поширювані в рукописах. Це треба із призначенням відмітити. Ці й інші літературні праці та аскетичні переклади й передовсім літургічні твори свідчать, як серйозно ставились ті питомці до свого духовного звання.

В 1891 році був видрукуваний переклад Юліяна Насальського з Бережан, а видання оплатив о. Лев Лужницький, парох з Лапшина біля того ж міста. Ще старший переклад появився в Перемишлі в 1850-тих роках, мабуть о. В. Терлецького. «Наслідування Христа» в церковнослов'янській мові вийшло в Почаєві.

Переклад єпископа Йосифа Боцяна, що його втретє видаємо, — то великий поступ вперед. І добра мова, і точність висловів, філософічне і богословське знання роблять твір незвичайно глибоким і маєстатичним. Легшим перекладом під тим оглядом є переклад Наталі Королевої.

Переклад єпископа Боцяна появився в кількох перевиданнях: Перше вийшло в 1920 році в Жовкві у Видавництві ОО. Василіян під наглядом самого Автора перекладу. Опісля переклад в спадку одержала Духовна Семінарія у Львові і є його власником. Вона видала друге видання в 1930 році.

Треба радіти, що «Наслідування Христа» находить серед українського народу широкий круг читачів і що це видання буде пам'яткою нашої підготовки і нашої духовної обнови для гідного відсвяткування Ювілею 1000-ліття Хрещення Руси-України.

Блаженніший Йосиф Патріярх і Кардинал

II. ВСТУП
ДО ДРУГОГО ВИДАННЯ (1930)

В повоєннім лихоліттю прийняла переклад покійного єп. Йосифа Боцяна не тільки літературна критика, але й весь нарід з великою радістю. Мала книжечка стала не для одної горем прибитої душі цілющою водою і покріпленням у злиднях. Перший наклад розхоплено вмить. Сильний, проймаючий душу зміст збільшила прегарна мова і мистецьке передання глибини думки, яких не стрічаємо в жоднім українськім перекладі «Наслідування Христа».

В другім виданню не пороблено сущних змін. Змінено лиш неологізми і правопис. Це зрештою бажав зробити і сам Покійник в новім виданню.

Духовна Семінарія радо прийнялася за нове видання, як з огляду на свої духовні потреби, так і на домагання монастирів і вірних, сплачуючи бодай в часті довг вдячности супроти свого бувшого о. Ректора.

III. ПЕРЕДНЄ СЛОВО
ДО ДРУГОГО ВИДАННЯ (1930)

1. Про книжечку. «Наслідування Христа» — це славна книжечка. Не тим вона славна, що дуже давня, але тим, що до нині її читають. А стара вона. Ще яких 500 літ тому написав її богомільний священик-чернець Чину св. Августина на ім'я Тома Гемеркен. Він був родом з міста Кемпен над рікою Реном у західній Німеччині, тому називають його Кемпійським. Він жив від 1380 до 1471 року.

Ця книжечка тим славна теж, що побожні християни так знають її і люблять її, як св. Письмо. Є це загальна думка, що між усіма духовними книжечками вона стоїть на першім місці зараз по святім Письмі. І справедливо, бо це книжечка для всіх, як і св. Письмо: для молодих і старих, вчених і невчених, грішних і праведних, таких, які тільки що вступили на дорогу святости.

1 2 ... 67
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Наслідування Христа», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Наслідування Христа"