Читати книгу - "Заповіт"

483
0
21.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Заповіт" автора Тарас Шевченко. Жанр книги: 💛 Шкільні підручники / 💙 Класика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Заповіт» була написана автором - Тарас Шевченко, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💛 Шкільні підручники / 💙 Класика".
Поділитися книгою "Заповіт" в соціальних мережах: 

Вірш «Заповіт» Тараса Шевченка є одним з найважливіших творів української класичної літератури. Постать автора вже давно стала канонічною, а його майстерність – безпрецедентною. Цей твір по праву можна назвати одним з найкращих та найвідоміших в творчості Кобзаря. Про його важливість говорить навіть те, що твір було перекладено на 50 мов світу. Сам вірш відносять до громадянської лірики, і текст є ніби закликом звільнитися до народу, що перебуває в неволі.

Вірш являє собою монолог, який веде ліричний герой, що розмовляє наче ні з ким і одразу зі всіма одночасно. Мається на увазі, що герой оповідає все те, що бачив на своїй Батьківщині, разом з тим бажаючи їй кращої долі. Оповідь починається з опису краю, де жив та який знав сам письменник. Оспівується краса степу, з його курганами, те центральним елементом природи в вірші є річка Дніпро. До речі, читати онлайн вірш «Заповіт» Тараса Шевченка українською мовою можна на нашому сайті електронних книг.

Другою важливою думкою в тексті є бажання героя, щоб його народ звільнився від гніту, під яким перебуває, та став вільним. Автор говорить з читачем, ніби батько з синами, наставляючи та повчаючи їх і врешті решт – бажаючи їм кращої долі, ніж ту, яку мав він. Також він просить їх не забувати та згадувати його.

Скачати вірш «Заповіт» Тараса Шевченка можна безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб) можна, скориставшись нашим ресурсом електронних книг.

Приємного читання!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
Вірш «Заповіт (Як умру, то поховайте)» Тараса Шевченко

Заповіт
Тарас Шевченко

Як умру, то поховайте
Мене на могилі,
Серед степу широкого,
На Вкраїні милій,
Щоб лани широкополі,
І Дніпро, і кручі
Було видно, було чути,
Як реве ревучий.

Як понесе з України
У синєє море
Кров ворожу… отоді я
І лани і гори —
Все покину і полину
До самого бога
Молитися… А до того —
Я не знаю бога.

Поховайте та вставайте.
Кайдани порвіте
І вражою злою кров’ю
Волю окропіте.
І мене в сім’ї великій,
В сім’ї вольній, новій
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом.

25 грудня 1845 в Переяславі

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Заповіт», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Заповіт"