Книги Українською Мовою » 💙 Класика » Плуг і борона, Устиянович Микола 📚 - Українською

Читати книгу - "Плуг і борона, Устиянович Микола"

11
0
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Плуг і борона" автора Устиянович Микола. Жанр книги: 💙 Класика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Плуг і борона, Устиянович Микола» була написана автором - Устиянович Микола, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Класика".
Поділитися книгою "Плуг і борона, Устиянович Микола" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
Казка

Над потоком луг,
А на лузі плуг,
А сестриця борона
Обід йому винесла,
І сперлася на чепіги,
Наїжила зуби з пихи,
Задерла ніс до гори
І ну ж ся свари:

"То-сь ми газда, ай, ай, ай!
Поборикав такий край,
Поклав скиби якби двер,
Що би медвідь в них занер.
Заложуся, дармоїде,
Аж ту одно зерно зійде
Межи тим пирійом,
Що-сь попоров ринком.
А дується як сова!
Ніби то він голова
А я хвіст.
Чи то газді робить взріст?
Я то, я то, знають людт,
Де ся рушу, красно всюди,
Розчесано, заправлено
І з пирію вичищено,
Заділано рівно, гладко:
Чи правда, челядко?
О, де мій зуб лиш переліз,
Там нива як ліс,
І годуй же ще голоту!
Тьфу на таку роботу!"

А плуг поважно із боку:
"Нівроку, нівроку:
Но, сестричко, стій, не плюй,
Маєш цілец – попробуй!".

Втім цікава борона
Здубоніла як коза:
"Ну та що! ну та що!
Може брешу, скаже хто?"
І верглася мов бабец
На цілец.
І по траві, по мураві
Гиц, гиц, гиц,
Гиц, гиц, гиц.

А челядка в один стих
На цілий рот в сміх.
Бо як земля настала,
То борона не орала
І орати не буде;
Чи не правда, люди?

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Плуг і борона, Устиянович Микола», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Плуг і борона, Устиянович Микола"