Книги Українською Мовою » 💙 Класика » Іван Підкова 📚 - Українською

Читати книгу - "Іван Підкова"

601
0
21.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Іван Підкова" автора Тарас Шевченко. Жанр книги: 💙 Класика / 💛 Шкільні підручники. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Іван Підкова» була написана автором - Тарас Шевченко, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Класика / 💛 Шкільні підручники".
Поділитися книгою "Іван Підкова" в соціальних мережах: 

Вірш «Іван Підкова» Тараса Шевченка – відома історична поема, в якій автор виклав свої думки з приводу героїчної епохи козацтва. В часи, коли жив автор, козаччина пішла у минуле, їй на зміну прийшла інша історична епоха, проте це не змінило ставлення народу і творців до неї. Міфи та легенди про козаків є і будуть одними з найпопулярніших мотивів в творчості. Зокрема, твір Шевченка апелює до одного з самих відомих представників козацтва, що заслужив свою славу своїм героїзмом та мужністю.

Композиція твору складається з декількох частин, якщо точніше, то двох. Перша частина – це розповідь старого чоловіка про минуле, яке було славним та героїчним. В цій частині твору автор змальовує красу українського степу з його свободою та вітром. Розповідь плавно переходить до згадки про козаків, що не втрачали почуття гумору, навіть в найскладніші часи. До речі, читати онлайн твір «Іван Підкова» Тараса Шевченка українською мовою можна на нашому сайті електронних книг.

В свою чергу, друга сюжетна арка вірша розповідає про похід козаків на ненависних турків, що грабують та палять рідну землю. Але цього разу розповідь буде про те, як козаки на кораблях-чайках сміливо йшли на бій з ворогом. Шевченко з захопленням описує те, як мужній Підкова вів побратимів на бій.

Скачати вірш «Іван Підкова» Тараса Шевченка можна безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб), скориставшись нашим ресурсом електронних книг.

“Іван Підкова” Тараса Шевченка.

Приємного читання!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
Вірш «Іван Підкова» Тараса Шевченко

Іван Підкова Тарас Шевченко

І

Було колись — в Україні Ревіли гармати; Було колись — запорожці Вміли панувати. Панували, добували І славу, і волю; Минулося — осталися Могили на полі. Високії ті могили, Де лягло спочити Козацькеє біле тіло, В китайку повите. Високії ті могили Чорніють, як гори, Та про волю нишком в полі З вітрами говорять. Свідок слави дідівщини З вітром розмовляє, А внук косу несе в росу, За ними співає.

Було колись — в Україні Лихо танцювало, Журба в шинку мед-горілку Поставцем кружала. Було колись добре жити На тій Україні… А згадаймо! може, серце Хоч трохи спочине.

II

Чорна хмара з-за Лиману Небо, сонце криє, Синє море звірюкою То стогне, то виє, Дніпра гирло затопило. “А нуте, хлоп’ята, На байдаки! Море грає — Ходім погуляти!”

Висипали запорожці — Лиман човни вкрили. “Грай же, море!” — заспівали, Запінились хвилі. Кругом хвилі, як ті гори: Ні землі, ні неба. Серце мліє, а козакам Того тілько й треба. Пливуть собі та співають; Рибалка літає… А попереду отаман Веде, куди знає. Походжає вздовж байдака, Гасне люлька в роті; Поглядає сюди-туди — Де-де буть роботі? Закрутивши чорні уси, За ухо чуприну, Підняв шапку — човни стали. “Нехай ворог гине! Не в Синопу, отамани, П анове-молодці, А у Царград, до султана, Поїдемо в гості!” “Добре, батьку отамане!” — Кругом заревіло. “Спасибі вам!” — Надів шапку. Знову закипіло Синє море; вздовж байдака Знову походжає Пан-отаман та на хвилю Мовчки поглядає.

[1839, С.-Петербург]

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Іван Підкова», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Іван Підкова"