Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Казка про Оха чародія, Леся Українка 📚 - Українською

Читати книгу - "Казка про Оха чародія, Леся Українка"

245
0
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Казка про Оха чародія" автора Леся Українка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Казка про Оха чародія, Леся Українка» була написана автором - Леся Українка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Казка про Оха чародія, Леся Українка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

В тридев'ятім славнім царстві,де колись був цар Горох,є тепер на господарствімудрий пан, вельможний Ох.

Сам той Ох на корх заввишки,а на сажень борода,знає край і вдовж, і вширшки,і кому яка біда.

Чи хто правий, чи неправий,чи хто прийде сам, чи вдвох, –всіх приймає пан ласкавий,тільки треба мовить: "Ох!"На зеленому горбочкуспершу він людей приймав,потім сів у холодочку,звідти голос подавав.

А як з ранку та й до ранкустали люди обридать,Ох зробив собі землянку,Оха більше не видать.

Але хто те місце знає,де трухлявий пень і мох,той приходить і волаєабо й тихо каже: "Ох!"Хоч би навіть ненарокомтеє "ох!" промовив ти,знай, що вилізе те боком, –воріття вже не знайти!

Бо затягне з головоютрясовиця моховаі з душею ще живоюпід землею похова.

Під землею ж там – палати,де вольможний Ох сидить,гарні, пишнії кімнати,срібло-злото скрізь ряхтить;дорогії самоцвіти,наче зорі, миготять,скрізь заморські дивні квіти,по клітках пташки сидять;золотії грають рибкив кришталевих скриньочках;і ведмеді ходять дибкив рукавичках, жупанках.

Враз тебе там обморочатьблиск і пахощі міцні,попугаї заторочатьприказки якісь дивні.

І безглузді очі втупитьв тебе рибка, мов чига...

Тут ведмедів гурт обступить,кожен лапу простяга, –той бере тебе за руку,той торкає за плече;боронь боже ворухнутись! –кров одразу потече.

Бо крізь білі рукавичкивраз проб'ються пазурігачкуваті, мов гаплички, –так і вп'ються, мов щурі.

Тож, коли вже раз попався, –наче в пастку бідна миш, –то сиди, мов прикувався,не рушай, мовчи та дишіВийде Ох: "Вітай в гостині!

Чи волієш нам служить?

Чи волієш, може, ниніголовою наложить?"Скажеш: "Я служить не згоден", –зараз цок тебе в лобок,якщо ти носить не годенрукавички й жупанок.

Стань на службу – подаруютьрукавички й жупанець,привітають, пошанують, –тільки ж там тобі й кінець!

Вічно будеш пробуватиу підземному дворі,більш тобі вже не видатиані сонця, ні зорі.

Де торкнешся – всюди брамипід замком та під ключем...

Десь далеко хтось часамиозивається плачем.

Спів на плач відповідає,плач на спів, так без кінця...

Кажуть, бранка там ридає,жде юнака-молодця;коло неї там жар-птицяспівом душу потіша,та сумна міцна темниця,смутна в дівчини душа.

Якби хтів їй волю датихто з хоробрих юнаків,мусить перше розрубатисімдесят ще й сім замків...

Вже вам казка обридає?

Що ж! хто має кладенець,хай замки ті розрубає, –буде казочці кінець!

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Казка про Оха чародія, Леся Українка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Казка про Оха чародія, Леся Українка"