Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Про хороброго метелика Хомка, Олег Шелепало 📚 - Українською

Читати книгу - "Про хороброго метелика Хомка, Олег Шелепало"

105
0
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Про хороброго метелика Хомка" автора Олег Шелепало. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Про хороброго метелика Хомка, Олег Шелепало» була написана автором - Олег Шелепало, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Про хороброго метелика Хомка, Олег Шелепало" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Жили собі два метелика, Хомко та Хомочка, які дуже любили одне одного. А якими гарними вдалися – й не передати. Їхні великі темні крильця були оправлені світлими смужками, ще й із кожного боку світилися ліхтариками по два червоних очка з синіми зіницями.

Якось увечері, коли метелики весело гралися, їх помітив старий ворон Каракар. І так йому сподобалась Хомочка, що він надумав її викрасти.

Тож однієї, вже полудневої пори, ворон прилетів до хатки, в якій жили метелики. Вони саме спали, бо ж любили літати лише у вечірніх сутінках.

Каракар тихо прокрався в хатку, схопив Хомочку і знявся в повітря. Та хоч як міцно спав Хомко, але небезпеку відчув. Прокинувшись, одразу кинувся навздогін. Щосили махав крильцями, аби не відстати од злодія.

Та ось ворон приземлився під товстелезним дубом з великим темним дуплом.

Хомко тієї ж миті навздогнав Каракара. Але ворон махнув крилом і хоробрий метелик впав на землю.

– Ти убив його! – скрикнула у відчаї Хомочка. – Убий тоді і мене!

– Заспокойся, красуне. Житиме твій Хомко! Я всього лиш віднесу його в таке місце, звідки він ніколи не вибереться. А ти поки що поспиш.

Очунявши, метелик роззирнувся, але довкіл була така пітьма, що й лапок своїх не побачиш. Спробував вилетіти, та, пурхаючи, щораз натикався на глуху стіну. Зморений, сів на землю і зажурився:

– Загину я тут. Не дочекається мене Хомочка.

Та раптом до нього долинув тоненький знайомий запах. Зрадівши, метелик полетів просто на нього. І невдовзі вилетів із страшного лабіринту, в якому залишив його Каракар.

Коли ворон побачив, що Хомко повернувся, страшенно розлютився.

– Як тобі вдалося сюди дістатися? – накинувся на метелика. – Звідти ще ніхто не виходив живим.

– Не твоє діло злодюго, – відповів той. – Негайно відпусти Хомочку.

– Ще чого... А от як ти знайшов вихід, я таки зараз почую. Ворон махнув крилом, і Хомко відчув, що мовби занурюється в білий густий туман.

– Ну, що тобі допомогло прилетіти сюди? – запитав Каракар.

– Я прилетів на запах, – проти своєї волі вимовив він. – По ньому я завжди можу знаходити Хомочку.

– Кар – кар – кар! – зареготав ворон. – Тепер я знаю, як позбутися тебе.

Він ухопив Хомка і полетів цього разу в інший бік...

Прочумався метелик в густих заростях матіоли. Запах від квітів стояв такий, що в Хомка запаморочилась голова.

Каракар сподівався, що звідси метелик нізащо не знайде дороги до нього. До того ж, хитрий ворон навмисне летів проти вітру.

Спершу Хомко розгубився. Його вусики нічого не вловлювали, крім запаху матіоли. Та враз вітер змінився, і метелик стрепенувся. Ні, ні, він міг побожитися, що його стривожив не запах. Неясне відчуття йшло не від вусиків, а від серця. Певно, то вітер приніс із собою страждання Хомочки, яка чекала й усе ще сподівалася побачити коханого.

Хомко полетів назустріч вітрові. А коли поле закінчилося, відчув і запах, якого так шукав.

Цього разу метелик спершу зачекав, поки ворон вирушить з дому. Потім підлетів до дупла і з жахом побачив, що всередині палає багаття.

– Я тут, мій коханий, – почув сумний голос Хомочки, – але Каракар, коли відлітає, завжди розкладає вогонь. Я ніколи не зможу звідси вийти.

Із хвилини на хвилину міг з’явитися Каракар, тому метелики негайно полетіли додому.

І справді, не встигли й лісу дістатися, як помітили, що ворон їх наздоганяє.

– Він знову забере мене до себе! – зойкнула Хомочка.

– Не бійся, – не розгубився Хомко, – лети за мною.

Метелики миттю шугонули під невеликий кущ. А ворон покружляв довкола і зник.

Та щойно Хомко з Хомочкою злетіли, як він знову кинувся навздогін.

– Ой! Наздоганяє! – знову занепокоїлась Хомочка. – Подивися – жодної травинки, лише чорна земля.

– Якщо сядемо і стулимо крильця, – розважив Хомко, – то ворон може й не побачити нас.

Так вони і зробили. А Каракар, не помітивши їх, пролетів мимо.

На щастя, метеликам було вже зовсім недалеко додому. І, хоч ворон знову угледів їх, вони встигли залетіти в хатку й міцно зачинити за собою дверцята.

Каракар політав трохи довкола, покаркав та й забрався, зрештою, геть.

А метелики знову зажили у щасті та радості.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Про хороброго метелика Хомка, Олег Шелепало», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Про хороброго метелика Хомка, Олег Шелепало"