Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Чим хата багата. Розділ №9 – З курми лягай, з півнями вставай, Анатолій Григорук 📚 - Українською

Читати книгу - "Чим хата багата. Розділ №9 – З курми лягай, з півнями вставай, Анатолій Григорук"

95
0
04.07.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Чим хата багата. Розділ №9 – З курми лягай, з півнями вставай" автора Анатолій Григорук. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Чим хата багата. Розділ №9 – З курми лягай, з півнями вставай, Анатолій Григорук» була написана автором - Анатолій Григорук, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Чим хата багата. Розділ №9 – З курми лягай, з півнями вставай, Анатолій Григорук" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Дениско залюбки став ходити в дитячий садок. Там у нього і друзів повно, і різних іграшок та розваг уволю.

Одна біда – не любить він раненько вставати. Всім його домашнім ніколи. Кожен квапиться, бо одному на роботу треба, другому – до школи. А Денискові байдуже – вилежується, як лінивий кіт на печі.

Щоб він уставав, його підохочують спершу лагідно, ніби жартуючи.

– Сонце на ялинці, а ми ще в перинці, – каже, усміхаючись, бабуня.

– Люди жати, а ми на лежанці лежати, – додає мама.

– Лежи, Тетяно, бо ще рано, – озивається тато.

– Виспався та не вилежався, – зауважує дідусь.

Тільки Мар'янка, якій перед школою треба завести Дениска в садок, не церемониться. Вона рішуче відгортає ковдру й мало не в самісіньке вухо гукає братові:

– Нумо, вставай, чоловіче, третій півень кукуріче!

Дениско кривиться, ніби найкислішу кислицю надкусив, сідає на постелі, довго тре кулаками очі й позіхає.

Мар'янка починає дратуватися.

– Не позіхай на мене, бо, як і ти, зледащію, – каже вона й силомиць стягує брата з ліжка. – Увечері його не вкладеш, уранці не піднімеш. Ану, сплюхо, роби зарядку!

Дениско про людське око випростує поперед себе руки, присідає кілька разів навпочіпки, потім на зло Мар'янці, щоб вона зледащіла, позіхає на неї і плентає умиватися.

Після сну вода завжди здається холоднющою, як з ополонки. То Дениско вмочає самі лише кінчики пальців і ледь торкається ними щік. Нерідко його ловлять на такому «вмиванні», й тоді хто-небудь із дорослих умиває лінька ще раз. Та вже так, що Дениско стає чистісінький, як скельце, і червоний, як варений рак.

По вмиванні починається вдягання та взування. Просунувши одну ногу в ногавицю штанців, Дениско береться чухати себе за вухом, смикати за носа і знов без упину позіхати.

– Раненько встали, та на порозі задрімали, – докірливо кидає бабуся.

– Еге, – підхоплює Мар'янка. – Бачили, який проворний! Як муха в сметані. Сидить, надувається, вперед п'ятами взувається. – І, гнівно змірявши брата очима, приказує: – З курми лягай, з півнями вставай, от скрізь і встигатимеш, сонько нещасний.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Чим хата багата. Розділ №9 – З курми лягай, з півнями вставай, Анатолій Григорук», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Чим хата багата. Розділ №9 – З курми лягай, з півнями вставай, Анатолій Григорук"