Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Хоробрий боягуз, македонська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Хоробрий боягуз, македонська казка"

72
0
07.07.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Хоробрий боягуз" автора македонська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Хоробрий боягуз, македонська казка» була написана автором - македонська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Хоробрий боягуз, македонська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

За давніх часів у невеличкому селі жив ледар, на ім’я Мірче. Хлопчина з ранку до ночі вештався околицею, мріючи про подвиги, славу та багатство, але боявся навіть жаби. Одного дня, крокуючи повз ринок, парубок звернув увагу, як на узбіччі щось заблищало.

– Золото! – зрадів юнак і хутко, доки ніхто не бачив, поклав знахідку в кишеню.

До вечора ледар міркував, як витратити гроші. А на ранок завітав до коваля з проханням:

– Добродію, змайструй меч і оздоб написом: «Раз махну – сорок голів зітну».

– Навіщо тобі зброя? Пні корчуватимеш? – почав глузувати коваль.

Та побачивши монети, майстер без зайвих слів виконав дивну забаганку.

Отримавши зброю, Мірче поклав у торбу шматок хліба та вирушив світ за очі.

– Навіть найславетніші воїни не мають такого меча, – вихвалявся дорогою боягуз.

Незабаром ледар утомився й ліг у затінку відпочити.

Бідолаха навіть не здогадувався, що в тій місцевості бешкетували сорок жорстоких розбійників, які відбирали в мандрівників гроші та майно. Вони побачили парубка та спорядили двох злодіїв дізнатися, чи багато в незнайомця золота.

– Поглянь! – схвильовано зашепотів крадій побратиму, вказуючи на зброю.

– Тікаймо звідси, доки не прокинувся!

Розбійники розповіли товаришам усе, що побачили.

– Нехай цей відважний і хоробрий хлопець стане нашим отаманом, – запропонував найстарший із розбійників.

– Авжеж! Чудова думка! – підтримав натовп.

І Мірче без вагань погодився очолити банду розбишак.

Бешкетники переховувалися в лісі неподалік від столиці. А в місті тим часом сталося лихо. Єдиним джерелом води для городян було озеро, але там нещодавно оселився дракон. Лиходій тримав у страху всіх мешканців і в обмін на воду вимагав принцесу.

Наляканий цар, почувши про відчайдушного парубка, спорядив до нього гінця.

– Якщо здолаєш страховисько, отримаєш півкоролівства та принцесу, твоїм приятелям пробачать усі витівки, а на додачу подарують по торбі золота, – сповістив посланець.

Очі розбійників жадібно заблищали, а ватажок ні живий, ні мертвий.

– Дракон – не муха, – бурмотів собі під ніс Мірче. – Навіть дужі богатирі не можуть здолати чудовисько, що вже казати про мене. Але якщо обман розкриється…Хлопець домовився з товаришами так: він сховається на дереві біля озера, а приятелі – в кущах неподалік. За сиґналом отамана товариші вискочать на допомогу.

Уранці Мірче заліз на дерево та зухвало позирав довкола, вдаючи, ніби не боїться суперника. Насправді ж так тремтів, що ледве тримався за гілку.

Невдовзі з води визирнули два величезні ока, а потім і гігантська паща з кількома десятками гострих, наче леза, зубів.

– Миттю проковтне людину й добавки вимагатиме, – прошепотів Мірче.

А страховисько тим часом помітило хлопця та підплило ближче, сподіваючись поснідати. Витягнуло довгу шию й ось-ось схопить невдаху. Парубок так нажахався, що не міг вимовити ні звука.

– Краще самому стрибнути в пащу, – розмірковував боягуз, здираючись на верхівку дерева, – щоб уникнути сорому, коли всі дізнаються про обман.

Цієї миті хлопець не втримався на гілці й полетів униз. Але, на щастя, опинився не в пащі страховиська, а на його шиї. Аби не впасти, парубок щосили вхопив дракона за вуха. Лиходій так здивувався, що застиг на місці. А Мірче не розгубився та гукнув приятелям:

– Я здолав дракона! Хутчіше несіть мотузки!

Хитрун іще довго вихвалявся своєю перемогою, та про страх змовчав.

Правитель виконав обіцянку, й за кілька днів у столиці справляли розкішне весілля. Але наступного ж дня сміливцю довелося залишити молоду дружину: на місто насувалося військо.

– Якщо ти здолав дракона, то й ворогів подужаєш без зусиль, – зауважив цар.

Робити нічого: парубок осідлав коня й вирушив на бій. Побачивши численне військо, що насувалося з-за обрію, неначе гігантська дощова хмара, вигукнув:

– Навіть не встигну змахнути мечем, як розтопчуть. Треба тікати!

Мірче хотів сховатися на дереві, та було зависоко. Тому зачепив мотузку за гілку й уже збирався дертися нагору, аж раптом гривастий рвонув із місця. Стовбур тріснув, і дерево впало на плече хлопця. Скакун тим часом стрілою мчав назустріч ворогам. Воїни не на жарт перелякалися. Ще б пак. До них наближався богатир із величезною булавою, тож тікали, не озираючись.

Позбувшись ворогів, боягуз Мірче попрямував додому, вигадуючи історію про неймовірну битву.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хоробрий боягуз, македонська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Хоробрий боягуз, македонська казка"