Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Санний потяг, датська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Санний потяг, датська казка"

58
0
08.07.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Санний потяг" автора датська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Санний потяг, датська казка» була написана автором - датська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Санний потяг, датська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Один король мав доньку, сумнішої від якої в усьому світі не знайдеш. Не засміється, не всміхнеться – хоч що роби! Цілісінькими днями плаче та журиться, супиться та хнюпиться. Тому дівчину і прозвали – Хнюпа.

Якось правитель оголосив: «Хто розсмішить принцесу, той стане її чоловіком і отримає півкоролівства на додачу. А якщо не вдасться – обмажуть смолою, виваляють у пір’ї та виженуть із соромом!»З’явилося немало бажаючих спробувати щастя. Як тільки не потішали красуню, як не веселили – даремно. Принцеса все більше журилася та хнюпилася.

Одного разу про королівський указ дізналися три брати: Педер, Палле й Еспер.

– Щастя саме до нас пливе! – вирішили хлопці. – Тільки й роботи – принцесу розсмішити.

– Я розвеселю красуню! – заявив Педер.

Мати дала сину вузлик їжі, батько – гаманець із грішми, й той вирушив у дорогу. Минуло чимало часу, поки парубок дістався курганів Ос. Дивиться, а назустріч – бідна бабуся із санчатами.

– Здрастуй, парубче! – привіталася старенька. – Чи не поділишся хлібцем і монеткою?

– Поглянь, чого захотіла! – розгнівався Педер. – Хліба та грошей у самого мало, а йти ще як довго!

– Не буде тобі ніякого шляху, – пробурмотіла ображена бабуся.

Діставшись королівського двору, Педер розпочав виконувати найсмішніші пісні, сподіваючись звеселити красуню. Заспівав одну, другу, третю... Хоч би всміхнулася принцеса. Тоді невдаху обмазали смолою, в пір’ї виваляли та з ганьбою вигнали.

– Може, Палле пощастить, – вирішили батьки й зібрали середнього сина в дорогу.

Біля курганів Ос хлопець зустрів бабусю із санчатами. Відмовивши старенькій у хлібові та монетці, Палле спіткала доля старшого брата: повернувся додому у смолі та пір’ї.

Почав і молодший син у дорогу лагодитися.

– Невже гадаєш, що тобі пощастить більше, ніж братам? – відмовляли батьки впертого хлопця.

Молодець наполягав на своєму. Тоді мати дала торбинку з їжею, а батько – гаманець. Вирушив Еспер у дорогу, а прибувши до курганів Ос, зустрів бабусю із санчатами.

– Здрастуй, юначе! – привіталася старенька. – Чи не даси хлібця та монетку?

– Із радістю!

– Візьми в подарунок мої санчата, – запропонувала бабуся. – Щойно скажеш: «Чик-чирик, пташко!» – й одразу ж поїдуть. Мовиш: «Тпру!» – зупиняться. А якщо хтось торкнеться санчат, то накажи: «Тримай!» І бідолаха не відірветься від них, поки не накажеш: «Відпусти!»Еспер подякував за подарунок і вигукнув:

– Чик-чирик, пташко!

І тут санчата понеслися так стрімко, немов запряжені парою коней.

Увечері Еспер вирішив переночувати в заїзді. Віз же на полозах узяв із собою в кімнату та міцно прив’язав до ліжка, щоб не втік.

Дивним транспортом зацікавилися три служниці. Уночі, коли всі поснули, одна з них тихцем прокралася до кімнати Еспера. Щойно торкнулася санчат, як парубок крізь сон пробурмотів:

– Тримай!

І ось дівчині вже не відірватися. Стоїть і з місця зрушити не може. А Еспер навіть не прокинувся, лише повернувся на інший бік.

Невдовзі друга служниця ввійшла до кімнати. Ледь торкнулася санчат, бажаючи звільнити товаришку, як Еспер знову пробурмотів:

– Тримай!

Стоять удвох і ворухнутися не можуть. А незабаром третя дівчина до них приєдналася.

Рано-вранці, коли ще всі спали, Еспер зібрався в дорогу. Довелось і дівчатам рушити слідом за санчатами, а вони – тільки в нічних сорочках.

– Чик-чирик, пташко! – наказав хлопець.

І полетіли санчата. Біжать слідом бідолашні служниці, щоки в них від сорому палають, а сльози градом котяться.

Їхав Еспер повз млин. Мірошник із сином побачили незвичайний потяг і завмерли від подиву.

– Гей, безсоромниці, бігаєте в одних сорочках за парубком! – крикнув мірошник служницям.

Схопив останню дівчину за руку й тягне назад. Аж тут Еспер крикнув:

– Тримай!

І вже старому чоловіку не вирватися. Довелося за служницями бігти.

– Батьку, куди Ви? – ще дужче здивувався син. – Не личить Вам за дівчатами ганятися!

Підбіг до санчат і схопив тата за руку.

– Тримай! – наказав Еспер.

Уже й парубок за всіма біжить.

Край села майстер коня підковував. В одній руці тримав кліщі, а у другій – оберемок сіна, щоб тварину підгодовувати. Побачивши самохідний потяг, зареготав і – хап мірошниченка за одяг.

– Тримай! – гукнув Еспер.

Довелося й ковалю слідом податися, тільки оберемок сіна за ним волочиться. Мчать санчата, а назустріч гуси біжать. Побачили сіно, крила розпустили й – до санчат.

– Тримай! – уже і птахи не відстають.

Нарешті санний потяг долетів до міста та тричі об’їхав королівський палац. Що тут було! Служниці в сорочках голосять, мірошник бідкається, син плаче, коваль регоче, а гуси гелгочуть і сичать. На шум і галас збіглися всі мешканці. Король із донькою також вийшли подивитися. Глянув правитель і не повірив: принцеса Хлюпа так сміється, що аж сльози з очей градом котяться.

– Тпр-р-ру! – наказав Еспер.

І санчата зупинилися.

– Відпусти!

Тут кинулися врозтіч гуси, коваль, мірошник із сином і служниці.

А хлопець підійшов до принцеси:

– Ага, красуне, смієшся! Відтепер будеш моєю дружиною.

Ось так Еспер оженився на принцесі Хлюпі й отримав півкоролівства на додачу.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Санний потяг, датська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Санний потяг, датська казка"