Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Дерево умбу, бразильська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Дерево умбу, бразильська казка"

32
0
13.07.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Дерево умбу" автора бразильська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Дерево умбу, бразильська казка» була написана автором - бразильська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Дерево умбу, бразильська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Колись давно край дороги, що біжить угори й вузенькою стрічкою губиться між похмурих круч, стояла вбога хатинка. Господарювали тут сива бабуся й чорноока внучка, на ім’я Жоана. Дівчинка росла сором’язливою, слухняною та доброю. Та одного дня крихітка захворіла: в неї був сильний жар, а ліки не допомагали.

– Ой лишенько, – плакала старенька, – й гадки не маю, як зарадити біді.

Бабуся не знаходила собі місця від хвилювання, розуміючи, що навряд чи вдасться врятувати маленьку.

Аж раптом господиня стрімголов кинулася надвір. Біля оселі росло гігантське й розлоге дерево умбу. Старенька підбігла до здорованя, обійняла міцний стовбур і, не стримуючи сліз, попросила:

– Гіллясте, твоє коріння глибоко в землі, а довгі віти зникають між хмар і торкаються самого сонця. Будь ласка, поділися силою й теплом з онучкою.

Дерево не вимовило ні звука, але вже наступного дня Жоані стало краще, а за кілька діб вона зовсім одужала та безтурботно бавилася на подвір’ї…Маленька виросла й перетворилася на вродливу чорнокосу дівчину. Багато хлопців задивлялися на красуню, та вона жодному не відповіла взаємністю.

Якось Жоана відмовила зухвалому розбійнику, й негідник вирішив силоміць забрати кохану. Бандит скликав товаришів і темної ночі завітав до хатини.

– Негайно відчиніть! – волав злочинець, виламуючи двері. – Помешкання оточене, й вас ніхто не врятує.

Бабуся й онучка тремтіли від страху, кликали на допомогу та благали нападників залишити їх у спокої. Здавалося, що хиткі двері от-от упадуть від ударів кремезних парубків, а будинок розсиплеться на дрібні уламки.

Цієї миті від пориву вітру розчинилося вікно, старенька жінка з дівчиною вискочили надвір і сховалися під деревом, яке опустило віти низько до землі, захищаючи бідолашних.

Розбійники помітили втікачок, але наблизитися до них не могли. Негідники намагалися поламати гілля, яке дряпало шкіру та хапало за одяг, але марно.

Тим часом зійшло сонце. На допомогу прибігли солдати й ув’язнили злочинців. А схвильований натовп іще довго обговорював новину: гіллясте двічі врятувало сусідок від біди.

Відтоді кожен перехожий, крокуючи повз дерево умбу, вдячно схиляє голову.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дерево умбу, бразильська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дерево умбу, бразильська казка"