Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Невдячний кінь, афганська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Невдячний кінь, афганська казка"

89
0
15.07.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Невдячний кінь" автора афганська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Невдячний кінь, афганська казка» була написана автором - афганська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Невдячний кінь, афганська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Якось один чоловік купив жеребця. Коник був швидкий, як вітер, тому господар назвав його Буревієм.

Чоловік безмежно любив тварину та добре піклувався: купав, розчісував гриву та хвіст, годував смачним вівсом і не примушував багато працювати. Кожного дня господар водив Буревія на пасовисько біля річки. Кінь щипав соковиту траву, качався, чухаючи спину, весело стрибав, задравши хвіст, а чоловік дивився на пустуна й радів.

– Навіщо балуєш худобу? – питали сусіди.

– Шкода морити молодого коника важкою працею на полі. Нехай повеселиться, – відповідав чоловік.

Одного весняного ранку, коли господар привів Буревія на пасовисько, прудконогий ніби ошаленів: вирвався й, задравши голову, помчав геть. Розгублений чоловік кинувся наздоганяти втікача, але коня вже й не видно було. Господар дуже засмутився, цілий день шукав Буревія, та не знайшов. Так і повернувся, стомлений, додому без худоби.

Буревій з усією збруєю бігав полями та лугами, весело підстрибуючи. Та ввечері кінь зголоднів, хотів було дотягнутися мордою до трави, але заважав хомут. Як не намагався прудконогий ухопити хоч стеблинку, нічого не виходило. Вирішив кінь відпочити, бо втомився носити цілий день на собі важку збрую. Буревій почав умощуватися, та як не ляже, залізні стременатиснуть у боки та завдають нестерпного болю. Бідолаха й відпочити не міг. Так і проспав цілу ніч стоячи.

Уранці Буревій шкандибав лугом і натрапив на озеро. Кінь зайшов у воду, щоб охолодитися від весняного сонечка, яке в обідню пору вже добре пригрівало. Та шкіряна збруя так намокла, що Буревій насилу вибрався на берег, і ще довго носив на собі важке приладдя. Та коли тягар висох, стало ще гірше, бо збруя стиснула коню боки.

Неподалік біг собака, побачив змученого коня й питає:

– За який поганий учинок тебе покарано?

– Не знаю, за що заслужив такі страждання! Допоможи зняти збрую, бо дуже боки болять, – заблагав Буревій.

– Ні, так не буває! – заперечив пес. – Або ти кажеш неправду, або не розумієш своєї провини. Покарання завжди чекає на того, хто погано вчинив. Не допоможу, якщо не розповіси правди.

– Я ні в чому не винен! – обурено заіржав кінь.

– Розкажи, як тут опинився й де твій господар? – наполягав собака.

Буревію дошкуляв нестерпний біль у боках і голод, тому він, не зволікаючи, розповів, як жив донині, як утік від чоловіка та як тепер страждає.

– То ти аж шість разів погано вчинив! – вигукнув пес. – Утік від господаря та ще й разом зі збруєю, забув його добро, примусив чоловіка ганятися й шукати тебе, вирішив, що проживеш сам, і не спробував виправити скоєне та повернутися додому.

Буревій стояв опустивши голову:

– Дійсно, навіщо так учинив… Адже господар мене любив.

– Ось бачиш, який ти нерозумний! – промовив пес. – Збрую я не зможу зняти, але дорогу додому покажу.

Так і пішли вони удвох: собака попереду шукав слід чоловіка, а Буревій плентався позаду. Ось і дісталися тварини до потрібного подвір’я. Кінь зрадів і голосно заіржав. Чоловік тієї миті порався по господарству в будинку, та, почувши голос улюбленця, вибіг на подвір’я.

– Повернувся! Нарешті повернувся! – радів господар.

Буревій теж не приховував задоволення й лагідно притулив голову до плеча чоловіка.

Господар зняв з коня збрую, нагодував і напоїв пустуна, пригостив і пса смачненьким за те, що показав дорогу.

Відтоді Буревій був слухняним і спокійним, працював із господарем на полі, не бешкетував, і навіть на думку йому більше не спадало тікати з дому. А пес іноді прибігав на луг, де пасся кінь, і вони разом качалися у траві та розмовляли.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Невдячний кінь, афганська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Невдячний кінь, афганська казка"