Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Непрохані гості, Василь Головачов 📚 - Українською

Читати книгу - "Непрохані гості, Василь Головачов"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Непрохані гості" автора Василь Головачов. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 9 10 11 ... 64
Перейти на сторінку:
стіл, з цікавістю поглянув на сторінку якогось древнього манускрипту, відтвореного в глибині чорної панелі столу. — Ми також часом робимо помилки, не турбуючись про їх наслідки. Не всі пращури були однакові, і не всім їхнім нащадкам можна судити про минуле з позицій холодного розуму. Хоча, з другого боку, не треба забувати і про те, що людство у недавньому минулому нагадувало канатохідця, що балансував на тонкому нерві командира однієї із стратегічних ракетних установок. Слова не мої. Я не сперечатися зайшов. Пізно уже, пропоную завітати в найближчий хобі-клуб: посидимо, повечеряємо — і по домівках. Підходить? Чому ти мовчиш?

Гнат повагався трохи, я здогадався, що він на когось чекає.

— Розумієш, мені дзвонити мають.

— Жінка? — поцікавивсь я.

— Взагалі-то… дівчина одна…

— Часом не сестричка стажиста?

Гнат витріщився на мене, я поблажливо засміявся.

— Не переживай, це не витік інформації, а лише інтуїція. Дівчина допомагала мені шукати в архіві відомості по “Суперхомо” і запитала, чи не твій я начальник.

Гнат не встиг відповісти, нявкнув сигнал виклику. Ох і звук!

Засвітився віом зв’язку. Ну, звичайно, Девіз…

Я поплескав Гната по спині — не переживай, мовляв, за мене, все розумію — привітався з Деніз і вийшов. І лише в коридорі спохопився, що забув попередити Гната про обережність щодо контактів із Зо Лі. Демон не демон, а береженого й бог береже, як казали колись.



Інформація до розслідування.
Сан-Антоніо, березень 8 — 308

За розробками центру зміни погоди Північної Америки на південному сході Техасу в день восьмого березня мало було стати на погоду, теплу, без дощів, сонячну (температура плюс вісім, вітер слабкий, хмарність нульова, відносна вологість повітря — сімдесят процентів).

Ранок восьмого березня в долині Сан-Антоніо точнісінько відповідав погодній програмі дня. Тим більше дивною для численних жителів міста, які вийшли в парки і сквери на зарядку, стала подія, що почалася за двадцять хвилин восьмої. Звиклі вірити розроблювачам погоди, люди, нічого не розуміючи, спостерігали снігопад.

Сніг ішов смугою в кілька кілометрів з безхмарного неба! Він ішов десь із півгодини і так само швидко розтанув, і випадок цей, мабуть, скоро стерся б у пам’яті старожилів, якби не два факти: перший — снігопад виявився цілковитою несподіванкою і для метеоцентру, другий — кілька очевидців цього явища звернули увагу на незвичайні відчуття, пережиті ними під час снігопаду. Найгостріше їх вразили: миттєвий колючий мороз, від якого двом очевидцям стало погано — довелося викликати машину “швидкої допомоги”, і дивовижні видіння, які не піддавалися жодним поясненням, бо суперечили здоровому глузду. Чим були викликані галюцинації, з’ясувати не вдалося. Психіка в очевидців, як заявив лікар, що їх обстежував, виявилася в нормі.

Снігопад увійшов до зведення не пояснених наукою подій, як курйоз роботи метеоцентру, і сповістили про нього у спецсектор Управління аварійно-рятувальної служби тільки через місяць після інших повідомлень, які не потребували негайної статистичної обробки.


ГНАТ РОМАШИН

Ранок був росяний, над луками, чіпляючись за дерева, кущі, слався туман, співали пташки і десь у глибині лісової зони ворочався хтось важкий і похмурий.

Я побігав по мокрій траві, пірнаючи у долині з головою в туман, зробив зарядку і вмився росою. За півгодини вже був у їдальні, поцілував маму і сів навпроти батька.

— Чия сьогодні програма?

— Моя, — відповів батько. — Сподіваюся, всім сподобається. Ану, став руку.

Я з готовністю вперся ліктем у стіл і зустрів тверду батькову руку. Якусь хвилю силкувався зламати її, хоч не дуже був упевнений в успіхові: я ще пам’ятав, як ці руки так легко підкидали мене в повітря. Мати дивилася на нашу боротьбу крізь посмішку, і я знав, що душа її зараз поділена на дві рівні половини…

Боротьба закінчилася нічиєю, хоча мені не сподобався той косий батьків погляд на матір.

— Шахраюєш? — образився я. — А ще директор УАРС!

Батько усміхнувся.

— Аж ніяк, хоча резерви у мене ще є, як і в тебе. А ти, брат, виріс, я б навіть сказав — змужнів. Там часто доводилося гранично використовувати фізику тіла?

Мати, розливаючи гарячий бульйон, притихла.

Я поглядом показав на неї, батько провинно закліпав. “Там” — означало в експедиції.

— Ні, - недбало махнув я рукою. — За нас усе виконували роботи.

Я згадав, як у трюмі головного корабля армади зі зброєю, яку ми наздогнали в п’яти світлових роках од Сонця, спрацював автоматичний захист і па групу десанту полився вогонь “драконів”: кулі гудючими білими джмелями жалили корпус десантного бота, пропікали метал перегородок і перекриттів. Двох моїх товаришів було поранено, третього вбито кулею в голову… Якби я не встиг зірвати блок управління всією електронікою трюму, вийти живими з бункера нікому не вдалося б…

Снідали мовчки, потім я заквапився, побажав усім творчих успіхів-клопотів і залишив рідних з’ясовувати ту міру небезпеки, якій я піддавався в польоті: мама нічого про це, звичайно, не знала, не здогадувалася, а тут ця необережна батькова фраза…

У відділ я прибув на півгодини раніше за інших співробітників. Сосновський з’явився слідом і мовчки поклав на стіл дві пронумеровані касети для відео.

— Тут усе, що вдалося взнати.

Я перестав диктувати на інфор-браслет план роботи на майбутнє і вийняв з копіра кнопку касети.

— Прекрасно. Зараз ми з тобою летимо в Північну Америку, пустеля Пейнтед-Дезерт, заповідник Ховенвіп. Простіше — на місце загибелі групи чистильників. Дорогою розкажеш про все.

Стартували о першій ночі.

Я набрав курс на пульті “джорджа” — так назвали автопілот англійці, вимкнув у кабіні світло і якийсь час милувався нічною ілюмінацією Землі двадцять третього сторіччя.

1 ... 9 10 11 ... 64
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Непрохані гості, Василь Головачов», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Непрохані гості, Василь Головачов"