Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Шлях королів. Хроніки Буресвітла 📚 - Українською

Читати книгу - "Шлях королів. Хроніки Буресвітла"

1 422
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Шлях королів. Хроніки Буресвітла" автора Брендон Сандерсон. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 104 105 106 ... 378
Перейти на сторінку:
була угодна висока майстерність будь-якого чоловіка чи жінки, чим би вони не займалися.

Треба було лише з усіх сил старатися, обравши собі професію та один з атрибутів Всемогутнього як взірець для наслідування. Покликання та Слава — так це називалося. Кожен повинен невпинно вдосконалюватись у професії та проживати життя, керуючись одним-єдиним ідеалом. Всемогутній прийме таку жертву, а надто від світлоокого — до того ж що шляхетніше його походження, то більше природженої Слави йому даровано.

Покликанням Далінара було лідерство, а обраною ним Славою — рішучість. Такий вибір він зробив іще замолоду, хоча тепер розумів їхню суть зовсім по-іншому, ніж колись.

— Ти, звичайно ж, маєш рацію, батьку, — сказав Ренарін. — Я не перший син героя, від народження позбавлений воєнних талантів. Усі інші якось пережили це. Впораюсь і я. Напевно, стану градоправителем якогось маленького містечка. Це якщо не пострижуся в подвижники якої-небудь конгрегації.

Хлопчина знову звів очі перед собою.

«Я все ще сприймаю його як хлопчину, — упіймав себе на думці Далінар, — хоча йому пішов уже двадцятий рік». Дотепник мав рацію. Як батько, він недооцінював Ренаріна. «А як би повівся я, коли б мені заборонили битися? Якби сторонився жінок і торговців?»

На його місці Далінар би озлобився, особливо на Адоліна. Власне, у дитинстві він нерідко заздрив Ґавілару. Натомість Ренарін був найбільшим прибічником Адоліна. Він просто боготворив старшого брата й виявив достатньо мужності, щоб, знехтувавши небезпекою, кинутися в саму гущу битви, де потвора з нічних сновидь не залишала мокрого місця від списників і шпурляла навсібіч Сколкозбройних.

Далінар кашлянув.

— Можливо, настав час іще раз спробувати навчити тебе володіти мечем.

— Але моє недокрів’я…

— Не матиме жодного значення, якщо ми закуємо тебе в повний комплект Сколкозбруї, а в руку вкладемо Сколкозбройця, — перебив його Далінар. — Такий обладунок хоч кому надасть витривалості, а вага Сколкозбройця практично не відчувається.

— Батьку, — млявим тоном заперечив Ренарін, — мені ніколи не стати Сколкозбройним. Ти ж сам казав, що Зброя та Збруї, які ми відбиваємо у паршенді, мають дістатися найвправнішим воїнам.

— Жоден із решти великих князів не відмовляється від здобутих трофеїв на користь короля, — сказав Далінар. — Тож хто візьметься дорікати мені, якщо одного разу я зроблю синові подарунок?

Ренарін зупинився посеред коридору, демонструючи незвичайну для нього силу афекту: його очі широко розплющилися, а на обличчі проступило нетерпіння.

— Ти це серйозно?

— Присягаюся тобі, сину. Якщо мені вдасться здобути ще одного Сколкозбройця чи Сколкозбрую, вони стануть твоїми, — він усміхнувся. — Чесно кажучи, я зроблю це просто заради того, щоби побачити обличчя Садеаса, коли ти станеш повноцінним Сколкозбройним. А крім того, якщо ти зрівняєшся силою з іншими, я гадаю, що твій природний хист проявиться в усій красі.

Ренарін і собі всміхнувся. Сколкозбруя не розв’яже всіх його проблем, але в нього з’явиться шанс. Далінар подбає про це. «Я знаю, що таке бути другим сином, — подумав батько, коли вони знову попрямували до покоїв короля, — і залишатися в тіні старшого брата, якого любиш і якому в той же час заздриш. Прародителю бур, ще й як знаю.

Я й досі ним почуваюся».

* * *

— А, мій славний ясновельможний Адоліне! — вигукнув подвижник, підходячи до нього з розпростертими обіймами.

Кадаш був високим чоловіком немолодих уже літ, мав поголену голову й прямокутної форми бороду, як і належало людині його Покликання. Довкола його тімені зміївся шрам — сувенір на згадку про минулі дні, коли він служив у війську в чині офіцера.

Незвично було зустріти людину на кшталт нього — світлоокого, який колись був солдатом — у рядах подвижників. Власне, зміна Покликання взагалі вважалася дивиною. Але не заборонялася, і Кадаш зумів високо піднятися по ієрархічній драбині подвижництва, беручи до уваги той факт, як пізно він почав. Далінар вважав це свідченням ревної віри або завзяття. Можливо, й того, й іншого.

Табірний храм починав своє існування як великий Душезаклятий купол, а згодом Далінар виділив кошти та мулярів, щоби перетворити його на споруду, більш придатну для відправлення культу. Тепер внутрішню поверхню стін прикрашали різьблення, що зображали Вісників, а з підвітряного боку додалися широкі засклені вікна, які впускали сонячне світло. З високої стелі звисали грона діамантових сфер, а для повчання, вправляння й екзаменування в царинах різних мистецтв були споруджені кафедри.

Усередині якраз перебувало багато жінок, які отримували напучування від подвижників. Представників сильної статі було менше. У часи війни в чоловічих мистецтвах простіше вправлятися на полі бою.

Стоячи біля Адоліна, Джанала схрестила руки на грудях і взялася з неприхованим невдоволенням оглядати храм.

— Спочатку смердюча лимарня, а тепер храм? А я була гадала, що ми підемо кудись, де хоч трішки віє романтикою.

— Релігія — романтична річ, — заперечив Адолін, чухаючи потилицю. — Вічне кохання і таке інше, хіба ні?

Та лише зиркнула на нього.

— Піду почекаю знадвору, — вона розвернулася й попрямувала до виходу в супроводі служниці. — І роздобудьте мені хтось — побий його грім — паланкін.

Проводжаючи її поглядом, Адолін нахмурився.

— Підозрюю, мені доведеться купити їй щось дійсно недешеве, щоб загладити свою провину.

— Не розумію, у чім проблема, — зауважив Кадаш. — Як на мене, релігія — справді романтична річ.

— Ви — подвижник, — мляво пожартував Адолін. — А крім того, цей шрам надає вам дещо надмірної брутальності, як на мій вишуканий смак, — він зітхнув. — Джанала завелася не так через храм, як через брак уваги з мого боку. Сьогодні з мене вийшов далеко не найкращий кавалер.

— Найсвітліший, вас щось гнітить? — запитав Кадаш. — Це пов’язано з вашим Покликанням? Останнім часом ви не надто просунулися вперед.

Адолін скривився. Він обрав своїм Покликанням дуелі. Працюючи під керівництвом подвижників над постановкою особистісних цілей і втіленням їх у життя, він міг продемонструвати Всемогутньому свої досягнення. На жаль, з огляду на воєнний стан, положення Кодексу вимагали від Адоліна обмежити кількість дуелей, оскільки легковажне бретерство могло поранити офіцерів, у котрих є потреба на полі бою.

Але його батько все частіше й частіше уникав битв. Тож який був сенс у тому, щоб утримуватися від дуелей?

— Найсвятіший, — сказав Адолін, — мені треба переговорити з вами, але там, де нас не зможуть підслухати.

Кадаш здійняв брову та провів Адоліна довкола центрального узвишшя. Воринські храми завжди будувалися круглими,

1 ... 104 105 106 ... 378
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Шлях королів. Хроніки Буресвітла», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Шлях королів. Хроніки Буресвітла"