Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Шлях королів. Хроніки Буресвітла 📚 - Українською

Читати книгу - "Шлях королів. Хроніки Буресвітла"

1 422
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Шлях королів. Хроніки Буресвітла" автора Брендон Сандерсон. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 105 106 107 ... 378
Перейти на сторінку:
з пологим пагорбом посередині — як велить звичай, рівно у десять футів заввишки. Ця будівля була присвячена Всемогутньому й утримувалася Далінаром та його подвижниками. Проводити тут зібрання могла будь-яка з конгрегацій, хоча більшість із них мали свої молитовні в одному з військових таборів.

— То що ж такого вам могло від мене знадобитися, Найсвітліший? — запитав подвижник, щойно вони дісталися до більш віддаленої частини просторого приміщення. Кадаш виявляв належну поштивість, хоча свого часу був наставником і вчителем малого Адоліна.

— Мій батько божеволіє? — запитав княжич. — Чи його й справді можуть відвідувати послані Всемогутнім видіння, у що він, я гадаю, вірить?

— А ваше запитання досить відверте!

— Ви знайомі з ним чи не найдовше, Кадаше, і мені відомо, що ви йому відданий. Я також знаю вас як людину, котра має довгі вуха та багато що підмічає, а тому впевнений: ви чули пересуди, — Адолін стенув плечима. — Схоже, саме час говорити відверто, наскільки це взагалі можливо.

— Тож я так розумію, що чутки не позбавлені ґрунту.

— На жаль, ваша правда. Це трапляється кожної великобурі. Він марить і метається, а потім стверджує, що мав видіння.

— Які саме видіння?

— Я точно не впевнений, — скривився Адолін. — Щось пов’язане з Променистими. А також, можливо… з тим, що має статися.

Кадаш, здавалось, стривожився.

— Ви ступаєте на небезпечну територію, Найсвітліший. Те, про що ви запитуєте, може ввести мене в спокусу порушити обітниці. Я подвижник, котрий належить вашому батькові та зберігає йому вірність.

— Але ж він не ваш духовний очільник.

— Ні. Але він посланий Всемогутнім захисник цієї громади, поставлений пильнувати за мною та не допускати, щоб я забував своє місце, — Кадаш міцно стулив губи. — Ми балансуємо на тонкій грані, Найсвітліший. Чи багато ви знаєте про Ієрократію, про Війну втрати?

— Церква намагалася захопити всеосяжний контроль, — сказав Адолін, знизавши плечима. — Священики пробували підкорити весь світ і при цьому стверджували, що це для його ж блага.

— Почасти це правда, — мовив Кадаш. — Точніше, та її частина, про яку найчастіше говориться. Але корені проблеми сягають набагато глибше. У ті далекі часи церква горнулася до знань. Люди не могли самі намічати свою релігійну стезю: віровчення було віддане на відкуп священикам, і лише дуже небагато членів церкви мали право на ознайомлення з теологією. Народ навчали коритися священикам. Не Всемогутньому чи Вісникам, а священикам.

Він рушив вздовж краю церковного приміщення, ведучи за собою й Адоліна. Вони поминули скульптурні фігури Вісників — п’ять чоловічих і п’ять жіночих. Насправді Адолін мав дуже слабке уявлення, про що говорить Кадаш. Він ніколи не виявляв хисту до історії, яка не мала прямого стосунку до командування військами.

— Суть проблеми, Найсвітліший, — вів далі Кадаш, — полягала в містицизмі. Священики твердили, що простолюд не здатен осягнути релігію чи Всемогутнього. Там, де мала би запанувати відкритість, панували димова завіса й перешіптування по кутках. Священики стали приписувати собі видіння та пророцтва, хоча подібні речі засуджували самі Вісники. Приборкування порожнечі — справа темна та згубна, і в її основі лежали спроби провіщати майбутнє.

Адолін застиг.

— Заждіть, то ви хочете сказати…

— Прошу вас, Найсвітліший, не забігайте наперед, — утихомирив княжича Кадаш, повертаючись до нього. — Коли Ієрократію було повалено, Творець Сонця доклав особливих зусиль, щоби допитати кожного з клерикалів і переглянути їхнє листування між собою. З’ясувалося, що не було жодних пророцтв. І ніяких містичних обіцянок Всемогутнього. Існували лише вигадки, сфабриковані священиками, щоб утихомирити народ і маніпулювати ним.

Адолін насупився.

— До чого ви ведете, Кадаше?

— До правди, Найсвітліший, — відповів подвижник. — Принаймні настільки близько, наскільки смію підступитися. Адже я не можу говорити так само відверто, як ви.

— То ви гадаєте, що батькові видіння — вигадки.

— Я б ніколи не звинуватив великого князя у брехні, — сказав Кадаш, — чи навіть у немічності. Але я також не можу потурати містицизму чи будь-яким пророцтвам. Пристати на таке означало би зректися воринізму. Дні священиків минули. Сплили часи, коли народу брехали, тримаючи його в темряві. Тепер кожен сам обирає свій шлях, а подвижники допомагають наблизитися ним до Всемогутнього. Замість туманних пророцтв та удаваних здібностей, що були прерогативою небагатьох, ми маємо населення, яке поголовно розуміє, у що вірить та в чому полягає його зв’язок із Господом.

Він підійшов ближче й дуже тихо продовжив:

— Ваш батько не заслужив, щоби над ним насміхалися чи применшували його заслуги. Якщо його видіння справжні, тоді це тільки між ним і Всемогутнім. Я можу сказати лише таке: мені дещо відомо про те, як почувається людина, котру переслідують спричинені війною смерті та спустошення. В очах вашого батька я бачу чимало того, що відчував і сам, — але його муки сильніші. На мою особисту думку, те, що він бачить, — це радше відображення його минулого, ніж справжній містичний досвід.

— Тобто, він божеволіє, — прошепотів Адолін.

— Я такого не говорив.

— Ви натякнули, що Всемогутній, найімовірніше, не послав би таких видінь.

— Це правда.

— І що ці видіння — виплід його власного розуму.

— Схоже, що так, — відказав подвижник, здіймаючи палець. — Балансування на тонкій грані — ви ж розумієте. І його особливо важко втримати, коли розмовляєш із рідним сином твого великого князя, — він потягнувся до Адолінової руки й підбадьорливо стиснув її. — Якщо комусь і судилося допомогти йому, то це тільки вам. Ніхто інший із цим не впорається, навіть я сам.

Адолін задумливо кивнув:

— Дякую.

— А тепер вам, напевно, час іти, щоб наглянути за тією молодою особою.

— Так, — зітхнувши, сказав Адолін. — Боюся, навіть якщо я вгадаю з подарунком, наше знайомство довго не протриває. Ренарін знову з мене кепкуватиме.

Кадаш усміхнувся:

— Не варто так легко здаватися, Найсвітліший. А тепер ідіть. Але якось обов’язково зайдіть знову, щоби ми змогли обговорити ваші цілі, які стосуються Покликання. Минуло надто багато часу, відколи ви востаннє Вдосконалювалися.

Адолін кивнув і поспішив залишити приміщення.

* * *

Після багатьох годин, проведених над бухгалтерськими книгами в товаристві Тешав, Далінар і Ренарін дісталися коридору, що вів до королівських покоїв. Вони йшли мовчки, і грюкіт підошов їхніх чобіт по мармуровій долівці луною відбивався від кам’яних стін.

Коридори військової резиденції короля тиждень за

1 ... 105 106 107 ... 378
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Шлях королів. Хроніки Буресвітла», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Шлях королів. Хроніки Буресвітла"