Читати книгу - "Бог-Імператор Дюни"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Без Антеак нам буде краще, — сказав Монео.
— Ціную твою недовіру до Бене Ґессерит, але я хотів би, щоб Антеак покинула нас в якийсь інший спосіб. Вона була нам вірною, Монео.
— Превелебна Мати була…
— Як Бене Тлейлакс, так і Гільдія прагнули здобути таємницю Малкі, — сказав Лето. — Коли вони побачили, що ми рушили проти іксіан, ударили перед моїми Рибомовками. Антеак… що ж, вона змогла лише трохи їх затримати, але цього вистачило. Мої Рибомовки встигли потрапити в це місце…
— Таємницю Малкі, Владико?
— Коли щось зникає, — промовив Лето, — у цьому міститься така ж звістка, як у тому, що щось зненацька з’являється. Порожній простір завжди заслуговує нашого вивчення.
— Що має на увазі мій Владика під словом «порожній»?
— Малкі не помер! Я точно б це знав. Куди він подівся, зникнувши?
— Зник… від вас, Владико? Ви хочете сказати, що іксіани…
— Удосконалили пристрій, який колись давно дали мені. Удосконалювали його повільно й витончено, приховуючи оболонки всередині прихованих оболонок, але я помітив тіні. Це мене здивувало. Я був задоволений.
Монео обдумав це. Пристрій, який приховував… Аххх! Бог-Імператор кілька разів згадував про таке: спосіб приховування записаних ним думок. Монео сказав:
— І Малкі приховує таємницю…
— О так! Але це ще не справжня таємниця Малкі. Він глибоко приховує іншу, думаючи, що я про неї не здогадуюся.
— Іншу… але ж, Владико, якщо вони можуть приховати навіть від вас…
— Тепер це багато хто може, Монео. Вони розпорошилися, коли мої Рибомовки атакували. Таємниця іксіанського пристрою поширилася світом.
Очі Монео тривожно розширилися:
— Владико, якщо хтось…
— Якщо вони навчаться бути спритними, то не зоставлятимуть слідів, — сказав Лето. — Розкажи мені, Монео, що Нейла каже про Дункана? Не протестує проти звітування безпосередньо тобі?
— Хай що наказав би мій Владика… — Монео прокашлявся. Не міг збагнути, чому його Бог-Імператор каже про приховані сліди, а тоді, на одному подиху, — про Дункана та Нейлу.
— Так, звичайно, — промовив Лето. — Хай що б я наказав, Нейла підкориться. А що вона каже про Дункана?
— У них із Сіоною нічого не було, якщо мій Владика про це…
— Але що він робить із моїм ляльковим наїбом Ґаруном та іншими музейними фрименами?
— Розповідає їм про давні звичаї, про війни проти Харконненів, про перших Атрідів на Арракісі.
— На Дюні!
— На Дюні, так.
— Через те, що немає більше Дюни, немає й фрименів, — промовив Лето. — Ти переслав мою звістку Нейлі?
— Владико, навіщо ви посилюєте свій ризик?
— Ти переслав мою звістку?
— Вісницю послано до Туоно, але я ще можу її відкликати.
— Ти її не відкличеш!
— Але, Владико…
— Що вона скаже Нейлі?
— Що… що таким є ваш наказ, аби Нейла далі безумовно й безсумнівно підкорялася моїй доньці, крім того, щоб… Владико! Це небезпечно!
— Небезпечно? Нейла — Рибомовка. Вона підкориться мені.
— Але Сіона… Владико, боюся, що вона не служить вам усім серцем. А Нейла…
— Нейла не сміє завагатися.
— Владико, дозвольте влаштувати ваше весілля в якомусь іншому місці.
— Ні!
— Владико, я знаю, що ваше видіння показало вам…
— Золотий Шлях триває, Монео. Ти знаєш це так само, як і я.
Монео зітхнув.
— Нескінченність належить вам, Владико. Я не ставлю під сумнів…
Він не договорив, бо жахливе тремтяче ревіння сколихнуло вежу, стаючи дедалі гучнішим.
Вони обидва повернулися в бік звуку — плюмаж синьо-оранжевого світла, наповнюючи все довкола вируванням ударних хвиль, опускався в пустелю менш ніж за кілометр на південь від них.
— Ах, прибуває мій гість, — сказав Лето. — Монео, рушай униз моїм повозом. Назад забирай тільки Малкі. Скажи гільдієрам, що вони заслужили моє прощення, а тоді відішли їх геть.
— Ваше про… так, Владико! Але якщо вони знають таємницю…
— Вони служать мені, Монео. Ти мусиш чинити так само. Достав мені Малкі.
Монео слухняно підійшов до повозу, що лежав у тіні з протилежного боку покою. Вибрався на нього, дивлячись, як паща ночі розкривається в Стіні. Виступ для посадки висунувся в ніч. Повіз, як пір’їнка, виплив назовні й під кутом полетів до ліхтера Гільдії, що вертикально стояв на піску, наче зменшена копія вежі Малої Цитаделі.
Лето стежив з балкона, його передні сегменти легко здійнялися, щоб забезпечити кращий кут огляду. Своїм гострим зором він розгледів білий рух Монео, який стояв на повозі в місячному світлі. Довгоногі прислужники Гільдії вийшли з ношами, помістили їх на повіз, постояли ще мить, розмовляючи з Монео. Коли вони відійшли, Лето згорнув бульбашкове покривало повозу й побачив відбите від нього світло місяця. За його відданим подумки сигналом повіз із вантажем повернувся на виступ для посадки. Ліхтер Гільдії здійнявся з гучним гуркотом, а Лето тим часом вивів повіз на світло кімнати, закривши за ним вхід. Лето розгорнув бульбашкове покривало. Тручись об скрипучий пісок, він підповз до нош і підняв свої передні сегменти, аби глянути на Малкі, що лежав наче уві сні, прикріплений до нош широкими сірими еластичними в’язями. Обличчя Малкі було попелястим, у темному волоссі проступила сивина.
«Як же він постарів», — подумав Лето.
Монео спустився з повозу й оглянувся на чоловіка на ношах.
— Він поранений, Владико. Вони хотіли послати лікаря…
— Вони хотіли послати шпигуна.
Лето вивчав Малкі — темна поморщена шкіра, запалі щоки, гострий ніс дуже контрастували із заокругленим овалом обличчя. Густі брови стали майже білими. Зостався тільки не вичерпаний досі тестостерон.
Малкі розплющив очі. Який це шок — побачити зло в цих карих оленячих очах! Кутки вуст Малкі розтяглися в посмішці.
— Владика Лето. — Голос Малкі був ледь гучнішим за хрипкий шепіт. Перевів погляд праворуч, зосередившись на мажордомові. — І Монео. Даруйте, що не встаю.
— Тобі боляче? — спитав Лето.
— Інколи. — Очі Малкі ворухнулися, він пильно оглянув усе довкола. — Де гурії?
— Боюся, що мушу відмовити тобі в цьому задоволенні, Малкі.
— Це й на краще, — прохрипів Малкі. — Я й справді не почуваюся на силах їх удовольнити. Ті, кого ти послав по мене, Лето, не були гуріями.
— Вони професіоналки в послуху мені, — сказав
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Бог-Імператор Дюни», після закриття браузера.