Книги Українською Мовою » 💙 Історичний роман » Люлька, шабля - вся родина, Олег Говда 📚 - Українською

Читати книгу - "Люлька, шабля - вся родина, Олег Говда"

228
0
09.03.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Люлька, шабля - вся родина" автора Олег Говда. Жанр книги: 💙 Історичний роман. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 107 108
Перейти на сторінку:

— Тримай! Тримай!

Тепер репетували всі. Навіть мої супутники.

— А щоб вам до кінця днів гикалося! На ногах встояти не можуть! — ревів Трясило. — Не козаки, а корови на льоді! Так тримайте ж, чорти! Втече!

— Брешеш, зараза! — закричав чи то у відповідь отаманові, чи то підбадьорюючи себе один з рибалок. Смаглявий, аж до чорноти. Вихопив ніж і кинувся на рибину. Як на кабана. І, схоже, дістав таки. Тому що тримаючись за щось під водою лівою рукою, правою — став наносити удари ножем. Часто, часто, наче в шинку по столі кулаком стукав.

— Так її, Циган! Так! — всі хто залишався на березі, підбадьорювали козака. Ті, що були в воді, розсудливо трималися осторонь.

Хвилину чи дві тривав поєдинок, і людина в черговий раз довела, що не дарма вважається царем природи. Бурління затихло, а Циган втомлено витер чоло. Рефлекторно. Оскільки руки його були не сухішими... Швидше, навпаки.

— Витягайте...

Тепер і інші рибалки заметушилися. Кинулися на допомогу товаришеві. І незабаром на березі розпростерлася величезна рибина. Як колода.

— Застав дурня Богу поклони бити, так він і чоло до підлоги розіб’є... — оцінив результат риболовлі кашовар. — Я що просив? Стерлядь. А ви що витягли? Осетра... Ще й старого, як курінний казан.

— Не бурчи, Слива, — спробував урезонити його хтось із рибалок. — Осетер теж хороша риба. І юшка навариста, і запекти можна...

— Чорти б вас запікали! — загорлав той люто, вихоплюючи з казана знаряддя праці. — Геть, з очей! А то як трісну зараз по маківці. Гарна риба... Ви догори пузом на сонечку грітися будете, а мені чистити це чудовисько!

— Е-е... — позадкував рибалка. — Ти чого збісився?

— І то правда, — підтримав козака Трясило. — Чого буяниш? Усе справедливо. Одні — ловлять, інші — готують.

— Ну, так... — змінив тон кашовар і підпустив у голос жалісливих ноток. — Так я і знав. І ніхто не допоможе...

— Я допоможу, якщо можна...

Почувши хриплуватий голос за плечима, я навіть не відразу зрозумів, що це Олесь відгукнувся. А хлопець вже з коня зліз і вниз спускався.

— Мабуть, джура твій, біля баб більше крутився, ніж з козаками ходив? — гмикнув Мічений, звертаючись до Полупуда. — Вперше бачу, щоб хлопець сам допомогти кашовару викликався. Моїх новиків, бувало, тільки з-під палки...

— Наймолодший син... — пояснив Василь.

Сам на ходу придумав чи розпитати хлопця встиг, поки я до могили добирався? В принципі, часу було достатньо. А Полупуд продовжував, підтверджуючи мою здогадку. Ще й додаючи подробиці, на які я навіть уваги не звернув.

— Бачив, вуха проколоті? Сережки носив. У полоні бусурмани повисмикували. Треба буде знову справити. Тепер він не тільки молодший, але і останній в роду залишився.

— Он як... Сирота, значить... — стер усмішку з обличчя Мічений. — Що ж, вибачай, пане-товаришу. Дурний жарт. Не хотів ні тебе, ні хлопця образити. Вважай, буду винен...

— Пусте, брате... — Василь спішився, кинувши мені повід. — Ходімо, покуримо. Ти Однокрила пам'ятаєш? З Уманського куреня...

— Семена? А як же! З нього ще, одного разу, на хуторі Морозенка...

Твою дивізію! І тут дідівщина. Нічого не вдієш. Назвався новиком, доглядай за конем козака. Обов'язки зброєносця, називай його, хоч джурою, хоч сквайром — прислужувати старшому за званням. І старанно. Як говориться, старайся молоток — виростеш, кувалдою станеш. Рибу чистити не послали, і на тому спасибі. А Олесь, виходить, теж як я — ні рідних, ні близьких? Треба знайомитися ближче. На Січі весь час біля козаків тертися не вийде, не по чину — а цей, судячи з усього, хлопчина хазяйновитий. І в житті тутешньої, краще розбирається. Мій розум і знання, його досвід — плюс заступництво Полупуда — либонь не пропадемо… Я так думаю.

Кінець

1 ... 107 108
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Люлька, шабля - вся родина, Олег Говда», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Люлька, шабля - вся родина, Олег Говда"