Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Ярино, вогнику мій 📚 - Українською

Читати книгу - "Ярино, вогнику мій"

234
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ярино, вогнику мій" автора Ярослава Дегтяренка. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 107 108 109 ... 112
Перейти на сторінку:
ти зібрався везти мене?

– Скоро дізнаєшся!

«Дивно, чому мене не зв’язали! – подумав Данило. – Якби хотіли стратити, то зв’язали б», – і пішов слідом за євнухом.

Сидячи навпроти Сіразі, Данило мовчав, похмуро дивлячись у невелике заґратоване віконце візка. «Може, мене везуть до Аяза, бо йому охота особисто прикінчити мене?» – думав він і тут з подивом упізнав вулицю, на якій жив Мустафа. А коли візок під’їхав до будиночка лікаря, то Сіразі заговорив:

– Моя султані великодушно пробачає тобі, негідникові, і не просто дарує тобі життя, а й милостиво дозволяє залишити Юрт. Через три дні за тобою прийдуть капи-кулу і проведуть тебе до кордонів землі ханства, щоб у дорозі з тобою ненароком не сталося біди. Ну, а далі шлях тобі відомий.

– Де Ярина? Я без неї нікуди не поїду.

– Іди, козаче! – відрізав євнух.

– Де вона? – з погрозою в голосі перепитав Данило.

– Тільки не треба руки розпускати! Інакше капи-кулу пристрелять тебе на місці! – попередив Сіразі, про всяк випадок одсуваючись ближче до дверцят візка, щоб устигнути вискочити. – Якщо тобі наказали йти, то краще іди і будь готовий до від’їзду вчасно. Сподіваюся, що ми з тобою більше ніколи не зустрінемося! Іди!

Данило, нахмурившись, вийшов із візка, зупинившись перед хвірткою, а один із капи-кулу віддав йому його шаблю. Після цього візок поспішно поїхав геть, а Данило, трохи поміркувавши, постукав у хвіртку. Відкрила йому служниця і, побачивши його, зойкнула: «Господи Боже!» та щодуху побігла в дім. Данило увійшов у двір і замкнув за собою хвіртку, коли з дому вилетіла Яринка і кинулася йому на шию.

– Данилочку! Коханий! Господи, дякую Тобі! – шепотіла Ярина, плачучи і притискаючись до нього, а потім почала цілувати.

– Яринко, пусти мене, адже я брудний весь. І неголений! – промовив Данило, а потім, не в силах стримати почуттів, міцно обняв її і почав цілувати у відповідь.

– То пусте! Головне, що ти живий і поруч зі мною, Данилочку мій! – шепотіла Яринка, одночасно і схлипуючи, і підставляючи своє обличчя під його поцілунки.

Уже ввечері Ярина розповіла Данилові, що Аяз добровільно відмовився від неї. Данило слухав, хмурився, не вірячи в таке благородство.

– Я не вірю, що він остаточно відмовився від тебе, – промовив він. – Я б ніколи не зміг так учинити – волів би краще померти, ніж розлучитися з тобою, мій вогнику! І тепер я розумію, чому султані наказала мене випустити і виділила нам охорону – вона теж не вірить йому.

– Зміг би, Данилочку, бо в тебе теж благородне серце! – усміхнулася Ярина. – І ти б ніколи не зміг би завдати мені горя.

«І все-таки – чому ж він відмовився від неї? Не може бути, щоб він так легко відступився! Очевидно, таким чином розраховує приспати мою пильність. Господи, допоможи нам безперешкодно повернутися додому!» – думав Данило, притискаючи до себе Яринку.

Такі ж міркування терзали і Мустафу, тому він порадив: «Ви б сходили завтра до церкви і повінчалися б. Мурза, звичайно, не зрадіє вашому весіллю, але все ж йому вистачить благородства не зробити з тебе, Ярино, удову. Тому шлюб – ваша єдина гарантія безпеки».

Порада, окрім того, що мудра, була ще й вельми приємною для виконання, і наступного же дня Данило та Ярина повінчалися в грецькій церкві. Вінчав їх Лаврін, який за стільки років не забув обряду. До церкви, крім Яреми, прийшло все сімейство лікаря, за винятком самого Мустафи – старий вирішив не ризикувати своєю репутацією правовірного. Дивлячись на сестру, яка стояла біля вівтаря, Ярема мимоволі засумував – згадався йому Петро, і згадалося власне таємне вінчання з Любою. «Боже, дякую Тобі, що Ти допоміг мені знайти сестру. Тільки… Ох, як же хотілося, щоб хрещений був живий і був присутній тут! Він був би такий щасливий, що Яринка заміж виходить, і що я теж одружився. Цікаво, як там Любонька? А як дід? Слава Богу, що ми скоро повернемося додому», – думав він.

А через два дні, попрощавшись із родиною лікаря, Ярина, Данило, Ярема і Лаврін покинули столицю. Прямуючи до виїзду з міста, Яринка озирнулася на Бахчисарай. «Дай, Боже, більше ніколи не повертатися сюди», – думала вона, а виїхавши за місто, помітила візок, біля якого стояв Сіразі. Ярина зістрибнула з Промінчика і підійшла до візка, схилившись у поклоні. Євнух, сяючи солоденькою посмішкою, відчинив дверцята, і вона увійшла всередину.

– Моя султані, дякую тобі за все… – почала Ярина.

– Не варто подяки, – перебила її Латіфа і сумно усміхнулася. – Схотілося подивитися на тебе востаннє – сподіваюся, що більше ніколи тебе не побачу не тому, що гніваюся, а тому, що ти більше ніколи не потрапиш у неволю.

– Ні, не потраплю – мій чоловік цього ніколи не допустить, – промовила Яринка.

– Отже, ти уклала ніках зі своїм козаком? – тепло усміхнувшись, запитала Латіфа. – Вітаю! Нехай благословить вас Аллах!

– Дякую, моя господине. А чи можу я запитати тебе, моя султані, про Шахіна?

– Шахін дуже важко пережив і твою уявну смерть, і смерть свого батька, – відповіла Латіфа, гірко зітхнувши. – Але все ж з більшою мужністю, ніж смерть матері. Я не стала розповідати йому, що ти жива, інакше він не дозволив би тобі поїхати.

– Нехай збереже його Господь, – відповіла Ярина. – І тебе, моя султані.

– Нехай захистить тебе Аллах, Ярино, – ласкаво усміхнулася Латіфа. – Прощай!

– Прощавай, моя господине, – Ярина вклонилась і вийшла з візка.

Шлях додому здолали без пригод завдяки супроводу капи-кулу, і вже наприкінці серпня четверо мандрівників приїхали до Тихого Яру.

Коли Степан і Уляна побачили Яринку живою, то довго не могли натішитися, бо не сміли й сподіватися на таке чудо. Та й не тільки вони – усі мешканці зимівника. Крім Оленки – вона ще рік тому вийшла заміж і поїхала з Тихого Яру.

– Дивно вийшло, – розповідала Уляна. – Заїхали якось до нашого зимівника козаки – з дороги збилися і попросилися на нічліг, заночували та й поїхали собі з Богом. А потім через кілька місяців один із них повернувся та й до Олени посватався. Виявилося, що він сюди частенько потайки приїжджав – дуже йому Оленка сподобалася. Та й він їй теж. Ось так і вийшла твоя подружка заміж.

– Ну, от і добре, – усміхнулася Яринка, радіючи щастю подружки, але потім насупилася й запитала: – А що Галя? Досі тут живе?

– Угу. Живе сама-самісінька, – мовила Уляна. – А що ви з Данилом далі збираєтеся робити, Яриночко?

– Спочатку поїдемо до мого діда – адже він мало не помер із горя, коли я зникла, потім –

1 ... 107 108 109 ... 112
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ярино, вогнику мій», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ярино, вогнику мій"