Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Щурячий підступ. Справа № 6, Олександр Юрійович Есаулов 📚 - Українською

Читати книгу - "Щурячий підступ. Справа № 6, Олександр Юрійович Есаулов"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Щурячий підступ. Справа № 6" автора Олександр Юрійович Есаулов. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 10 11 12 ... 18
Перейти на сторінку:
своєму житті побачив подібне. Льоха, помітивши директора, перший заволав не своїм голосом: «Невинуваті — невинні!». І вкотре за останні півгодини над школою гучною громовицею загуркотіли ці два слова.

— Здуріти можна… — розгублено сказав директор. Остаточно його добила чергова по школі тітка Тетяна, яка вийшла на ґанок і, немов диригент оркестру, заходилася диригувати учнями, що скандували гасло несподіваного школярського руху.

— От шибеники… От шибайголови… — шепотів ВВ.

Зовні не показуючи свого хвилювання (так само як і того, що в глибині душі він навіть підтримував учнів), директор твердим кроком підійшов до ґанку. Тітка Тетяна, немов справдешній диригент, зробила округлий жест руками, що в усіх диригентів світу означає одне: припини грати і стули рота. Школярі замовкли. Директор прокашлявся:

— Як це все мушу розуміти? — голосно, щоб усі чули, запитав він. — 3 ким я можу вести перемовини?

— Зі мною! — дзвінко крикнув з вікна Льоха Ремесло.

— Ага… Ну так… Звичайно… Цього слід було очікувати, — забурмотів ВВ, — якщо не він, то хто ж? — І гукнув голосно: — Спускайся, будемо розмовляти!

Кілька голів, у тому числі й Льохова, зникли з вікна. Поки переговорники спускались у двір, директор подивився на чергову:

— Тітко Тетяно, а ви ж тут із яких мотивів?

— За велінням серця, — чергова поклала руку на груди. — Невинний не мусить страждати! Невинуваті — невинні! Чи ви проти, Владиславе Васильовичу?

— Ні, я тільки за.

— Тоді чому ви дивуєтесь? За моєї молодості такого не було. Тоді кричали тільки «Хай живе…», але щоб ото про невинність? Такого не було, тоді навпаки: всі були в чомусь винні.

Тітчині Тетянині міркування впереміш зі спогадами перервала з ява поважної делегації. На ґанок вийшли Льоха, Бонасьє, Яна та Рудик.

— Ми уповноважені вести з вами перемовини, — чемно проказав Льоха.

— Кого ви представляєте? — шанобливо запитав ВВ.

— Рух «Невинуваті — невинні».

— І які ж ваші вимоги?

— Миха Мукоїд не злочинець. Його хтось підставив. Нехай міліція знайде того, хто це зробив.

— І це все?

— Все. Нехай покарають винного, а не першого-ліпшого.

Льоха повернувся до школи, тітка Тетяна махнула рукою:

— Невинуваті — невинні! — гримнули учні, немов злагоджений хор, що зспівувався на численних репетиціях. Директор здригнувся від несподіванки:

— Але цього ж прагну і я! Ви що, думаєте, я хочу покарати Мукоїда лишень за те, що він Миха Мукоїд?

— А навіщо його забрали в міліцію? — запитав Льоха.

— Його ніхто нікуди не забирав. Мені вчора дзвонив капітан Слісаренко й сказав, що на сьогодні викликав Михайла на допит разом з батьками.

— Ну то й що? — недовірливо сказала Бонасье. — Ми знаємо, як це… Викликали начебто на допит, а тоді руки за спину й у камеру… Або ще гірше: почнуть катувати, тоді хто завгодно і що завгодно підпише: і що ти терорист, і що ти папа Римський!.. І прощавай, Михо Мукоїд!

— А ти звідки знаєш? — здивовано запитав директор.

— По телеку чула. І взагалі, всі кажуть, що в міліції катують! — і далі вела своє Бонасьє.

— І б’ють! — додала Яна.

— Яка нісенітниця, — обурився директор. — Миха там разом з батьками! Хто ж дозволить його катувати й бити?

— Ми не віримо капітану! — наполягала Яна. — А школу не звільнимо, поки до нас не приєднається Миха, живий і здоровий. — Вона повернулася обличчям до вікон і прокричала тоненьким тремтячим голосом: — Свободу Михові Мукоїду!

І вся школа підхопила цей клич:

— Свободу! Свободу Михові Мукоїду!

— Ну, друзі, ви встругнули… — тільки й зміг пробурмотіти приголомшений директор.

* * *

Миха, пригнічений розмовою з капітаном і похмурою перспективою спілкування з адвокатами, приплентався додому. Він подзвонив Льохові на домашній — ніхто не відповідав. Тоді набрав Янин номер — і знову без результату.

— Та де ж вони всі? — подумав Миха, сягнув у в кишеню по мобільний, але згадав: він у капітана. А всі мобільні номери друзів були записані там.

— От халепа…

Він набрав домашній телефон Рудика — тиша.

— Та що ж це вони? Тут друга, можна сказати, у в’язницю садять, а нікого це не обходить! Де вони всі поділися?

Миха ліг на диван і взяв до рук книжку, але очі лише марно ковзали по сторінках і змісту прочитаного Миха просто не усвідомлював. Хлопець відклав книжку, підвівся й безцільно походив по хаті. У суцільній тиші порожньої квартири телефонний дзвінок пролунав напрочуд різко. Миха здригнувся.

— Михо? Привіт! Ти чого мобілку не береш? — Дзвонив Сірьоха Караваєв з вісімнадцятої школи. — Що у вас там у школі коїться?

— Тобто? Що значить, коїться?

— То ти не в курсі? Якісь терористи захопили вашу школу й вимагають, щоб усіх невинних випустили з усіх в’язниць. Півшколи у них в заручниках, одна чергова вирвалася… Спритна бабуська!

— Та ти що? Вперше чую!

— Ну, ти даєш! Там уся горобинівська міліція. Кажуть, «Альфу» викликали.

— Нічого собі! Побіжу гляну. Дякую, що подзвонив!

Оце була новина! Отже, халепи не скінчилися? А раптом ці всі події пов’язані між собою? Хоча ні, це вже занадто, навіщо терористам його зошит з математики? Бодай тепер його ні в чому не звинуватять, у нього найзалізніше алібі: у цей час він був у міліції.

Усі ці думки стрибали в його голові, а сам він стрибав по сходинках — чекати ліфта просто не вистачило терпцю. Подумки Миха вже складав найрізноманітніші комбінації переговорів з терористами про звільнення заручників. І раптом проста річ спала йому на думку, він навіть зупинився між другим і першим поверхами:

— Які заручники? Як вони туди потрапили, якщо школа має бути порожньою? Що за нісенітниця? Учні спеціально зібралися там, що б їх захопили в заручники? Маячня! Мерщій до школи, там з’ясується!

Усі ці таємничі події вже смертельно стомили й страшенно набридли. Немовби якийсь лихий жереб повис над самим Михою і над всією школою.

До школи від дому було три квартали. Пробігши два, Миха почув якийсь гомін, хтось щось викрикував, але він не міг розчути слова. Повз нього пролетіла міліцейська машина, і Михові здалося, що в ній мигнуло обличчя капітана Слісаренка. Ось і перехрестя. Треба повернути ліворуч, а там, метрів за п’ятдесят, починається шкільний двір. Аж тепер Миха зміг розібрати, що скандував таємничий хор:

— Невинуваті — невинні! Невинуваті — невинні!

А потім — і тут Миха не повірив власним вухам — цей самий хор закричав:

— Свободу Михові Мукоїду!

Ошелешений почутим, Миха не помітив бордюр, зачепився й упав. Підвівшись, змахнув долонею бруд зі щоки. Миха не помітив, що на ній з’явилася кров.

1 ... 10 11 12 ... 18
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Щурячий підступ. Справа № 6, Олександр Юрійович Есаулов», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Щурячий підступ. Справа № 6, Олександр Юрійович Есаулов"