Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Брама Птолемея, Джонатан Страуд 📚 - Українською

Читати книгу - "Брама Птолемея, Джонатан Страуд"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Брама Птолемея" автора Джонатан Страуд. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 110 111 112 ... 121
Перейти на сторінку:
як і їхні господарі. Останньою йшла Кіті. Вона на мить зупинилась на ґанку.

— Чудово! — прошепотіла вона, показуючи на спорожнілий парк. — Ви з Бартімеусом — молодці! Я мусила сказати це вам.

Натаніель усміхнувся до неї. В його душі нуртувало нетерпіння. Посох бринів.

— Уже майже все, — мовив юнак. — Проходь. Я за тобою.

Двері тихо зачинилися за ними.

Бартімеус

Бувають часи, коли навіть майже всемогутній джин розуміє, що варто б помовчати. Цей випадок був саме такий. Я нічого не приховував.

Шкода, що обоє були не в тому гуморі, щоб слухати мої докази. Насамперед вони вже відчули аромат успіху. Він недбало стискав у руці посох, а її грів амулет на грудях. Такі цяцьки завжди породжують самовпевненість. До того ж ці двоє зробили вже надто багато, щоб повірити, що їм можуть трапитись іще якісь клопоти.

Одначе найголовнішою проблемою було те, що вони, так би мовити, під’юджували одне одного. Коротше кажучи, присутність іншого змушувала кожного з них викладатись повністю. Ув’язнений усередині Натаніеля, я чітко відчував, як надихає його ця дівчина[106]. За Кіті я, звичайно, поручитись не можу, але з власного досвіду знаю — такі сильні характери зазвичай ваблять один одного. Тут діє й гордість, і деякі інші почуття. Обом не хочеться видаватися слабшими, обоє подвоюють зусилля, щоб справити враження. Такі парочки здатні багато на що — тільки не завжди на те, що треба, й на те, чого від них сподіваються[107]. І зупинити їх майже неможливо.

Слід, одначе, визнати, що на той момент жодної розумної альтернативи Натаніелевому задуму не було. Ноуда був надто могутній для того, щоб рештки уряду (досить жалюгідні, до речі) могли його знищити. Тож посох і справді залишався єдиним шансом. Водночас у моїй пам’яті тривожно дзижчали Фекварлові слова: «Вашим нападам він тільки зрадіє — це піде йому на користь…» Вважайте мене за песиміста, але мені ці слова здалися дещо лиховісними[108].

Перейматись цим, проте, було вже запізно. Посох стирав з землі цілі міста. Якщо пощастить, він не підведе й нас.

Кіті та її компанія вирушили в один бік — і сховались під пальмами: ми з Натаніелем попрямували в інший. Цього разу ми не стали підніматися сходами, а залишились на першому поверсі. Вдалині, справа, було чути ревище й крики. Виходить, усе гаразд: Ноуда нікуди не подівся.

«Який наш план?» — промайнула моя думка в Натаніеле-вій голові.

«Треба відвернути увагу Ноуди, відвести його далі від простолюдинів, а потім атакувати. Як нам краще це зробити?»

«Я радив би роздражнити його. Зазвичай це діє».

«Ну, це я залишу тобі».

«З іншими духами теж треба розібратись, — подумав я. — Спочатку чи потім?»

«Спочатку. Інакше вони переб’ють простолюдинів».

«Ти керуй посохом. А я переноситиму нас з місця на місце. Май на увазі: зараз нам треба бути якнайпрудкішими».

Він махнув рукою:

«Нічого, кілька стрибків я переживу».

«Ти готовий?»

«Решта, напевно, вже на місці. Впе… О-о-о!»

Літати я досі не пробував — це потребує сили-силенної енергії, — та це був особливий випадок, коли слід викладатись повністю. До того ж у Фекварла це, здається, виходило досить легко! Тому я без зайвих розмов стартував зі стежки — і полинув до вершечків пальм. Однієї неприємної миті я подумав, що хлопчисько от-от упустить посох, що зараз його занудить… Проте він і втримав посох, і здолав нудоту.

«Що з тобою таке?»

«Я… я ніколи ще не літав».

«Дурниці! От якби ти зробив мертву петлю на летючому килимі! Тут ти неодмінно позеленів би…[109] Гаразд — попереду ворог. Посох напоготові!..»

Ми виринули з пальмових крон, і в обличчя нам ударило світло електричних ламп. Довкола тяглась величезна скляна баня, а над нею розкинулось ще більше шатро ночі. А попереду — майданчик із юрбою полонених і вартовими-духами. Все було так само, як і раніше, — хіба що полонених трохи поменшало, хоч сказати напевно було важко. Загалом майже нічого не змінилось. І причина цього корчилась на дашку каруселі.

Бідолаха Ноуда страшенно мучився зі своєю оболонкою. Мейкпісове тіло просто не витримувало навантаження. Майже з кожної поверхні вперто стриміли вирости того чи іншого вигляду, роздираючи одяг на стрічки. Тут були і роги, й шпичаки, й гребені, й перетинки, й крила, й щупальця, й поліпи десятків кольорів. Інші вирости залишались під шкірою, спотворюючи тіло, вкриваючи його мережею хребтів і ущелин, тож упізнати в цій подобі людину було вже важко. До колишніх двох ніг додалися три нові — на різних стадіях розвитку. Одній руці, здається, дістався зайвий лікоть — вона крутилась туди-сюди якнайхимернішим чином. Обличчя набрякло, наче в риби-їжака. Зі щік стирчали дрібні колючки[110]. Очі зовсім зникли, перетворившись на вогняні щілини.

З рота, що вже розтягся від вуха до вуха, лунав жалібний рев:

— О, як боляче! Зусібіч залізо, воно щипає мене! Приведіть сюди Фекварла! Приведіть його сюди, до мене! Його поради були… о-о! — якнайнезадовільнішй Я хочу покарати його!

Дух у тілі Руперта Деверо запобігливо відповів знизу:

— Ми не знаємо, володарю Ноудо, де Фекварл. Здається, він кудись зник!

— Я ж віддав найсуворіший наказ: він повинен… а-а! — бути зі мною, поки я харчуюсь! О, як мені болить у череві! Це порожнеча, її треба чимось заповнити! Болібе, Ґаспаре! Приведіть мені ще кількох людей, щоб я трохи розважився!

Саме цієї миті ми з Натаніелем полинули вниз. В обличчя нам віяло вітром, пальто тріпотіло за нашою спиною. Потрійним ударом ми підстрелили трьох духів. Ми зробили це так швидко й точно, що люд, який тремтів унизу, й не помітив, як вони зникли.

Решта духів підняли голови. Лампи під стелею засліплювали їх — удари у відповідь вибухнули під скляним дахом, не завдавши нікому шкоди. Ми промчали над ними. Посох двічі спалахнув — і зникли ще два гібриди. Ми розвернулися — так рвучко, що Натаніель на мить аж ліг у повітрі, — й раптово поринули вниз, щоб уникнути закляття Патрання. Ще один постріл — цього разу ми схибили. Ґаспар — дух, якому випало лихо перебувати в тілі Руфуса Лайма, — сам знявся в повітря. Він летів нам назустріч, жбурляючись Вибухами. Ми зробили віраж, промайнули за купою дерев; коли ми злетіли над ними, їхні верхівки вкрились вогнем. Люди внизу раптово злякались — і кинулись урозтіч. Краєм ока ми помітили Кіті й чарівників, що вибігали з-за дерев.

Ноуда на дашку каруселі роздратовано стрибав з ноги на ногу:

— Що

1 ... 110 111 112 ... 121
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Брама Птолемея, Джонатан Страуд», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Брама Птолемея, Джонатан Страуд"