Читати книгу - "Екстремофіл, Алан Кервін"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Без нас трьох не почнуть, це точно, — відповів Тео.
— Ну, так. А цей Зорян, він тільки чіпи знімає, чи може й кінцівки поміняти? — знову запитала Лялечка.
— Дроїдів він перебирав кілька разів. Якщо процес не дуже відрізняється, то, мабуть, може, — знизав плечима Мілан.
— Зрозуміла. Запитаю особисто.
— Щось знайшла в трофеях? — поцікавився Тео.
— Так, руки. Схожі на ті, що були в мене раніше, тільки покращені. Аян сказав, що я можу лишити їх собі, якщо подобаються.
— Сподіваюся, що Зорян зможе зробити так, як ти хочеш.
Щойно вилетіли за місто, вдалині побачили обриси недобудованої атомної станції. Мілан розігнався й підняв машину достатньо високо, аби не здіймати пилюку.
Тео бував за Дельтою, але не з цього боку, тому не відводив очей від лінії горизонту.
— Будівництво станції зупинили після відкриття аразану, — сказав Мілан. — Тобто, той, хто влаштував на її території лабораторію, раніше зберігав капсули й обладнання в іншому місці.
— Логічно, — погодився Тео.
— Це мала бути група осіб — одна людина навряд чи таке змогла б влаштувати. І ця група осіб мала доступ до лабораторії моїх тіток, бо «вуаль» не могла потрапити сюди самостійно. Злата й Дара, як я знаю, ще не відповіли мамі на її питання про те, хто з їхніх людей міг працювати на два табори.
— Сподіваюся, ми зможемо там щось знайти, адже крім тих, хто знищив лабораторію, там була купа народу: Аян з Бобом та Уною, поліція...
— Я теж сподіваюся.
Як і казала Уна, зі східного боку в дорозі був пролом і біля нього на боку лежав порожній вантажний контейнер, який і пошкодив дорожнє полотно. Про це свідчила роздерта обшивка й аерогелева ізоляція, що стирчала на всі боки. Для подальшої його експлуатації був потрібен серйозний ремонт. Мабуть, тому його й лишили тут. Решту контейнерів, які не так сильно постраждали, забрали.
Мілан завис над проломом, але нічого розгледіти особливо не виходило, тоді він приземлив машину біля контейнера і вийшов. Тео і двоє чоловіків з ферми вийшли за ним.
Вони одягнули на голови ліхтарики, закріпили троси й спустилися вниз.
Як і казав Аян, це було доволі велике приміщення, в якому під однією стіною стояли столи з розкиданими біля них стільцями й побитими комп’ютерами, під іншою стіною розмістилися скляні шафи, у яких де-не-де ще навіть лишалися цілі дверцята, та лабораторне обладнання. У просторі між цими стінами лежали розбиті капсули. І все це було припорошено піском.
Мілан підійшов до однієї капсули й торкнувся її поверхні.
— Метал... а стріляли по них плазмою, — сказав він і роззирнувся. — Хлопці, розходьтеся й шукайте. Будь-що: етикетки, чеки, листівки... перевірте всі шухляди і ящики, шукайте будь-що, що допоможе зрозуміти, хто це все сюди привіз і звідки.
Тео пройшов поміж розбитих капсул углиб зали. На дальній стіні під самою стелею помітив діру, від якої вниз темніли засохлі патьоки. Кров. І Тео здогадувався чия вона — Макса, Маріїного чоловіка. Знизу на підлозі насипалася купка штукатурки і поруч лежала труба. Мабуть, та сама, якою його вбили...
— За цими дверима рюкзак. Схоже, він тут давно, — гукнув один із чоловіків, який пішов обстежувати суміжні приміщення.
— Є щось цікаве? — запитав Мілан, розглядаючи нутрощі капсули.
— Зараз гляну! Пляшка з водою... харчовий термос... білизна... ще білизна... паперовий блокнот!
— О, це вже цікаво, — Мілан поспішив до нього. — Це не блокнот, а скетч-бук для малювання, — розчаровано вимовив, побачивши, що той тримає в руках.
— Але тут є ескізи, — чоловік показав Мілану розворот з портретами молодої жінки.
— Гарно намальовано. Не підписано?
— Ні.
— Шкода. Там ще щось є?
— У цьому відділенні нічого, а тут... цукерки... ключі.
Мілан взяв в’язку з ключами, покрутив.
— Хто користувався такими антикварними ключами сім років тому? — видав він риторичне питання.
Тео штурхнув трубу ногою, та відкотилася і вдарилася кінцем об розбиту капсулу. У світлі ліхтарика під нею щось блиснуло. Він підійшов, потягнув блискучий куточок і вийняв зі сміття бейдж. З фото на нього дивився смаглявий чоловік середнього віку — Абхай Басу, «лаборант». З іншого боку на ньому була вже знайома спіраль ДНК, напис «Синтез», а над ним червоними літерами «Нова генерація». Він не пам’ятав, щоб раніше бачив її на бейджах співробітників, тобто це був не той «Синтез», який він знав.
— Не знаю чи це того, хто тут загинув, але я знайшов бейдж! — сказав він досить голосно.
— На чиє ім’я бейдж? — запитав Мілан здаля.
— Абхай Басу! Лаборант. «Синтез». «Нова генерація».
— Повтори ще раз ім’я.
— Абхай Басу.
— Щось мені це мені нічого не каже... Забирай його з собою і шукай далі! А в тебе щось є? — звернувся Мілан до четвертого учасника їхньої групи.
— Нічого, — спокійно відповів той, складаючи побиті ноутбуки на купу. — Хочу забрати їх на ферму, зарядити й подивитися, що на них.
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Екстремофіл, Алан Кервін», після закриття браузера.