Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Старший боярин (збірник), Григорій Михайлович Косинка 📚 - Українською

Читати книгу - "Старший боярин (збірник), Григорій Михайлович Косинка"

510
0
06.09.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Старший боярин (збірник)" автора Григорій Михайлович Косинка. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 114 115
Перейти на сторінку:
час його перебування в таборах для переміщених осіб («Ді-Пі») у повоєнній Німеччині, у рамках МУРу твір вийшов друком.

Події в повісті відбуваються в 1912 р. у с. Тернівка Черкаського повіту Київської губернії.

Валер'ян Підмогильний «Місто»

Валеріан Петрович Підмогильний народився 2 лютого 1901 р. в с. Чаплі на Катеринославщині в селянській родині. Початкову освіту здобув у церковно-приходській школі. У 1910—1918 pp. навчався в Катеринославському реальному училищі. Ще у школі друкує кілька своїх авантюрних оповідань під псевдонімом Лорд Лістер. А в 1917 р. написав свій перший відомий твір – оповідання «Важке питання». У 1919 р. письменник вчиться в Катеринославському університеті, але через матеріальні нестатки його не закінчив і пішов працювати у школу. Вчителює спочатку в Катеринославі та Павлограді, потім у Ворзелі, неподалік від Києва. Активно займається літературною діяльністю. У 1922 р. переїжджає до Києва, де працює бібліографом Книжкової палати, стає активним членом «Аспису» (Асоціації письменників). У 1924 р. за його участю утворюється літературна організація «Ланка» (згодом «МАРС»). В. Підмогильний стає визнаним авторитетом перекладацької школи в Україні, консультантом з іноземної літератури при видавництві «Рух», також працює у редакції журналу «Життя й революція». Із 1929 p., коли розпочався наступ на українську інтелігенцію, митця вивели зі складу редколегії журналу, його твори майже не друкували. У 1931 р. він переїжджає до Харкова, де займається переважно перекладацькою діяльністю. 8 грудня 1934 р. В. Підмогильного безпідставно заарештували за звинуваченням в участі у підготовці терористичних актів проти керівників партії та Радянської влади. На виїзній сесії Військової колегії Верховного Суду СРСР його було засуджено на 10 років позбавлення волі й відправлено до Соловецького табору особливого призначення. Але й там він активно працює. З листопада 1937 р., до 20-річного ювілею Жовтневої революції, за постановою Особливої трійки УНКВД Ленінградської області, В. Підмогильного, разом із великою групою української інтелігенції, було розстріляно у лісі під Сандармохом (Карелія). Лише у 1956 р. письменника було реабілітовано посмертно.

Роман «Місто» було завершено письменником у 1927 p., a вперше друком він з'явився у Харкові у 1928 р. Після масових репресій 1930-х років твір, разом з іншими художніми текстами митця, було заборонено аж до 1989 року.

Події в романі відбуваються у м. Києві на початку 20-х pp. XX ст.

Григорій Косинка «В житах»

Народився Григорій Михайлович Косинка (справжнє прізвище – Стрілець) 29 листопада 1899 р. в с. Щербанівка Обухівського району Київської області у родині малоземельних селян зі славного чумацького роду. У 1914 p., здобувши початкову освіту у двокласній школі, Косинка вирушив до Києва на заробітки. Працював чистильником взуття, канцеляристом, закінчив вечірній курс гімназії. Згодом брав участь у громадянській війні (за деякими даними, не на боці більшовиків), три місяці сидів у в'язниці, а протягом 1919—1922 pp. учився у Київському інституті народної освіти (тепер – Київський університет). У 1919 р. в газеті «Боротьба» виходить його перша новела «На буряки». Письменник обрав собі за літературний псевдонім народну назву квіток «червоних косинців» – Косинка. У 1920 р. входив до творчої групи «Гроно», у 1924—1926 pp. – до літературної організації «Ланка», яка у 1926 р. реорганізувалася в «МАРС» (Майстерня революційного слова). Літературну діяльність він поєднував із роботою у редакціях різних популярних періодичних видань, потім був директором Харківського і Київського радіокомітетів. Косинку заарештували 5 листопада 1934 р. за тим самим звинуваченням, що й В. Підмогильного. За вироком Військової колегії Верховного суду СРСР, митця було засуджено до страти. Його розстріляли 15 грудня 1934 р. в Києві, у Лук'янівському СІЗО. Ім'я Косинки було забуте аж до часів «хрущовської відлиги», і тільки 19 жовтня 1957 р. письменника було реабілітовано посмертно. Лише в 1988 р. майже вся художня й публіцистична спадщина письменника була опублікована у виданні «Гармонія».

Новела «В житах», написана у 1925 p., вийшла друком у однойменній збірці новел у 1926 р. У ній описано подію, що сталася з учасником громадянської війни 1917—1921 pp., дезертиром із лав червоноармійців, Корнієм Дізіком. Дія відбувається на Харківщині.

Альона Землянська

1 ... 114 115
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Старший боярин (збірник), Григорій Михайлович Косинка», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Старший боярин (збірник), Григорій Михайлович Косинка» жанру - 💙 Сучасна проза:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Старший боярин (збірник), Григорій Михайлович Косинка"