Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Майстер 📚 - Українською

Читати книгу - "Майстер"

286
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Майстер" автора Колм Тойбін. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 115 116
Перейти на сторінку:
центральній частині Бостона, найстаріший громадський парк Сполучених Штатів.— Прим. пер.

35

Янкі — так спершу називали мешканців Нової Англії, нині — жартівливо-зверхнє прізвисько всіх американців, уживане переважно іноземцями.— Прим. пер.

36

«Ревю де Дьо Монд» — «Оглядач двох світів», або «Оглядач старого й нового світу», французький двотижневий журнал ліберального спрямування, що виходив у Парижі з 1829 до 1944 р., а потім із 1945 р. і донині під різними назвами. У XIX ст. і в першій половині XX ст. мав найбільший наклад серед усіх французьких літературних журналів.— Прим. пер.

37

Біч і Стейт — вулиці у Ньюпорті (Нова Англія, США).— Прим. пер.

38

«Вашингтонська площа» — роман Генрі Джеймса, що побачив світ у 1880 році.— Прим. пер.

39

«Червона літера» — найвідоміший роман американського письменника Натаніеля Готорна, опублікований у Бостоні 1850 р.— Прим. пер.

40

Суботній ранковий клуб — жіночий громадсько-інтелектуальний клуб Бостона, відкритий у 1871 р. Джулією Ворд Хау, громадською діячкою й ініціаторкою запровадження Дня матері, аби створити культурно-освітній простір для власних дочок-підлітків і молодих жінок, які належали до елітарних кіл Бостона.— Прим. пер.

41

Тут явне непорозуміння. Час, коли Генрі захопився Готорном і якого Генрі-старший начебто бачив, будучи на засіданні Суботнього ранкового клубу, належить до початку 1860 років. Але факту зустрічі саме на Суботньому ранковому клубі не могло бути, оскільки попередня примітка вказує, що цей клуб утворився набагато пізніше, у 1871 р.— Прим. ред.

42

Гай Портсмута — район острова Рот-Айленд, у якому за часів Громадянської війни було відкрито військовий шпиталь, що функціонує і донині.— Прим. пер.

43

Френсіс Джеймс Чайлд (1.02.1825—11.09.1896) — американський учений, просвітник, фольклорист, професор Гарвардського університету, нині знаний переважно як укладач збірки англійського і шотландського фольклору, яку часто називають Чайлдовими баладами.— Прим. пер.

44

Аболіціоністи — прихильники скасування рабства.— Прим, ред.

45

«Continental Monthly» — щомісячний журнал, присвячений питанням літератури та національної політики США, почав виходити в Нью-Йорку з січня 1862 р.— Прим. пер.

46

Мається на увазі американець англосаксонського походження Джон Джейкоб Астор (17.07.1763—29.03.1848) — підприємець, фінансист, торговець — перший мільйонер у США.— Прим. пер.

47

Альфред Остін отримав звання Поета-лауреата в 1896 р., після смерті лорда Теннісона, котрому належав цей титул раніше.— Прим. пер.

48

Pied-a-terre (фр.) — прихисток поета, буквально — додаткове житло, флігель або квартира, призначені для усамітнення.— Прим. пер.

49

Лікар Слоупер — герой роману Генрі Джеймса «Вашингтонська площа», опублікованого в 1880 р.— Прим. пер.

50

Справа Дрейфуса (1894—1906) — судовий процес у справі Альфреда Дрейфуса, офіцера французького генерального штабу, який був звинувачений у шпигунстві на користь Німецької імперії. Дуже швидко справа перетворилася на великий політичний скандал, що розділив французьке суспільство на два антагоністичні табори, що призвело до затяжної політичної кризи у самій Франції та великого міжнародного резонансу.— Прим. пер.

51

Connoisseur (фр.) — знавець.— Прим. пер.

52

Мається на увазі собор Санта Марія Ґлоріоза дей Фрарі.— Прим. пер.

53

«Таймс» (англ. The Times) — найреспектабельніша і найвпливовіша щоденна газета Великої Британії та світу, видається в Лондоні з 1785 р.— Прим. пер.

54

Piazza di Spagna — Майдан Іспанії в Римі.— Прим. пер.

55

Іспанські сходи — відомі у світі сходи в місті Рим, що пов’язують вхідний портал церкви Триніта деї Монті та Іспанську площу. Вони — своєрідний бренд і візитівка Риму поряд із Капітолієм, П’яцца дель Пополо та Колізеєм. Свою назву отримали від Іспанської площі, яка розташована біля підніжжя сходів.— Прим. пер.

56

Корсо, Віа дель Корсо — одна з магістралей історичного центру Риму, що веде від П’яцца Венеція на північ, до П’яцца дель Пополо.— Прим. пер.

57

Пінчо — пагорб у Римі, на якому розташовано знамениту віллу Боргезе, нині музей із красивим парком (до семи класичних пагорбів, на яких було засновано Рим, Пінчо не належить).— Прим. пер.

58

Мається на увазі письменниця Мері Авґуста Ворд, яка підписувала свої твори псевдонімом Mrs. Humphrey.— Прим. пер.

59

Чарльз Стюарт Парнелл (1846—1891) — ірландський політичний діяч і землевласник. Із 1880 до 1882 року очолював Лігу гомруля. У 1882 р. заснував Ірландську парламентську партію і став її головою. Був лідером ірландських націоналістів і прибічників самоврядування Ірландії в парламенті Великої Британії. Зокрема, він підтримував ідеї земельної реформи, зменшення орендної плати для фермерів, відновлення ірландського парламенту, але був противником незалежності.— Прим. пер.

60

Маються на увазі Феніанці — члени таємного товариства, які боролися за звільнення Ірландії від англійського панування.— Прим. пер.

61

«Принцеса Казамассіма» — роман Генрі Джеймса, що побачив світ у 1886 р.— Прим. пер.

62

Романи Чарльза Діккенса, популярного у вікторіанській Англії письменника, класика світової літератури.— Прим. пер.

63

«Незручний вік» — роман Генрі Джеймса, уперше опублікований у журналі Harper’s Weekly (1898—1899), а потім — окремою книгою (1899).— Прим. пер.

64

«Інший будинок» — роман Генрі Джеймса, що вийшов друком у 1896 році, спочатку як журнальна публікація, а потім — окремою книгою.— Прим. пер.

65

Гарвард-Ярд — частина кампусу (тобто — студентського містечка) Гарвардського університету.— Прим. пер.

66

Мається на увазі Друга англо-бурська війна та поразка британського війська у битві біля Магерсфонтейна 11 грудня 1899 року.— Прим. пер.

67

Ґіффордські лекції — лекції з фундаментальних питань теології, читати які запрошували відомих фахівців з інших університетів.— Прим. пер.

68

Мається на увазі «Життя

1 ... 115 116
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Майстер», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Майстер"