Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Оголений нерв 📚 - Українською

Читати книгу - "Оголений нерв"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Оголений нерв" автора Світлана Талан. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 116 117 118 ... 150
Перейти на сторінку:
таких жінок чоловіки ладні стрибнути і в огонь, і у воду, за таких віддають життя, таким вірять, їм присвячують поеми, їх носять на руках. Саме такі жінки роблять чоловіків батьками і стають турботливими матерями. Вони — крила чоловіка, його сенс, його довічна любов. Він змарнував стільки часу поруч із іншою, і кожна хвилина — біль Улянки. Зараз Геннадій хаотично перебирав у пам’яті найлагідніші слова, щоб знайти потрібні, але вони кудись відлітали з шаленою швидкістю, залишаючи лише почуття ніжності та вдячності за неймовірне Улине вміння чекати. Він боявся сказати щось не те, щоб дівчина не сприйняла це як жалість, і тому знову повторював як мантру: «Все буде добре» — і ще міцніше пригортав до себе обм’якле тіло, яке здригалося від ридань. Улянкин плач ставав усе тихішим і згодом перейшов у схлипування. Гена послабив обійми, і дівчина довірливо поклала голову йому на плече. Її тіло пашіло жаром, і Геннадій провів долонею по волоссю дівчини — воно також змокріло.

— Дякую, — майже пошепки сказала вона, — тепер можеш іти.

— Я нікуди не піду, — відповів Геннадій і уточнив: — Тепер я нікуди не піду.

— Ти нікому не розповідай, — попросила вона. — Добре?

— Дурненька моя дівчинка, — сказав він, пестячи її оголене плече. — Вибач мені.

— За що?

— За біль.

— Усе гаразд, — струснула головою, відкидаючи чуба назад. — Я дійсно тобі вдячна за те, що вислухав мене.

— Я завжди буду поруч з тобою.

— Не поспішай робити такі заяви. Якщо я розревілася, то це не означає, що треба мене жаліти.

— Я нічого не обіцяв, лише запевнив, що буду поруч з тобою, і так буде.

— У мене розболілася голова.

— Я вкладу тебе в ліжко, — сказав Геннадій.

Йому хотілося турбуватися про неї, як про маленьку дитину, і він схопив диванну подушку, обережно вклав дівчину, вкрив пледом.

— Ти відпочинь, поспи, заспокойся, і все минеться, — сказав він лагідно.

Улянка подивилася на нього небесною синню, всміхнулася куточками вуст. Геннадій поцілував її у щоку, і вона одразу спалахнула.

— Я незабаром повернуся. — Геннадій підвівся. — Улянко, дочекайся мене. Добре?

— Йди вже, — сказала майже спокійно і по-дитячому витерла долонею сльози на щоках.

Геннадій спочатку зайшов до Льоні, а потім повернувся додому і нагадав матері, що вона збиралася зробити косметичний ремонт у будинку баби Дуні.

— Навіть не знаю, чи на часі затівати ремонт? — засумнівалась Настя.

— Навіщо чекати? Льоня погодився допомогти, Марійка теж не буде сидіти склавши руки, тож ми за кілька днів усе зробимо, — пообіцяв Геннадій.

Того ж дня вони поїхали на ринок, купили все необхідне, щоб освіжити оселю, і ввечері хлопці поїхали в село.

Розділ 68

Залишившись наодинці, Настя вирішила з’їздити на дачу до чоловіка, але спочатку зателефонувала йому.

— Я приїду до тебе, — сказала вона, — що тобі привезти із харчів?

— Нічого не треба, — відповів він, і з голосу жінка зрозуміла, що чоловік знову нетверезий.

— Продовжуєш пити?

— Не твоя справа.

— Я — твоя дружина, — нагадала Настя, — тож твої справи — це й мої також. Пам’ятаєш, ми все з тобою разом робили, ділилися радощами і смутком?

— Не дави на жалість, — перебив її грубо, — нічого не вийде.

— Як ти гадаєш, твоїй матері спокійно на тому світі від того, що ти взявся пиячити?

— Не чіпай мою матір! — закричав він у слухавку. — Того, що було, вже не повернеш, і ти стала іншою, і я вже не той. Роблю, що хочу, і ти не маєш права мені вказувати, як жити!

— Не вчиняй сварку, — спокійно сказала Настя. — Я хочу тобі привезти поїсти.

— Та пішла ти! — кинув він у слухавку і відімкнув телефон.

— І ти туди ж іди, — промовила Настя сумно.

Вона поговорила з Ларисою. Розмова була короткою: «Усе добре, у нас стріляють з териконів, побили шахти». — «Хто веде обстріли?» — «Звісно, що Нацгвардія. Хто ще? Поляки з ними, люди кажуть, що й американців бачили — вони розмовляють англійською. Робота є, грошей не платять». На довгі розмови з Ларисою в Насті не вистачало сил — жінка аж кипіла від ненависті до всього українського і вірила, що ось-ось виб’ють укропів і вони приєднаються до Росії.

Людмила знову просила матеріал, але Настя зізналася подрузі про вчинок Іванни і попросила трохи зачекати.

— Можна не описувати події, просто поділитися враженнями чи настроєм, — сказала Людмила, — читачам усе цікаво.

Настя дала згоду. Чим-чим, а настроєм поділитися можна. Вона одразу сіла за комп’ютер і написала: «Раніше сусіди дратували одне одного своєю гомінливістю, сварками, брязканням каструль і голосною музикою. Зараз усе навпаки — всього цього шуму не вистачає, як і самих сусідів, навіть лякає їх відсутність. Будинки швидко сиротіють, у кожному під’їзді залишилося по кілька квартир, де ще можна почути звуки життя. У п’ятиповерхівці, а саме у нашому під’їзді з шістнадцяти квартир, заселені наразі лише чотири, у другому — п’ять, далі — шість і чотири. Ті, хто лишився, опинилися, як зараз кажуть, по різні боки барикад. Хто на якому — достеменно невідомо, тому ніхто не знає, хто живе поруч: ворог чи друг. Що там говорити про сусідів, коли часто-густо члени однієї родини виявляються супротивниками. Уже не ті суперечки, які були колись: «Ти за Ющенка чи за Януковича?» — і зводилися до банальних кухонних сварок. Зараз усе інакше: подруги та друзі, батьки й діти, брати і сестри стали ідейними ворогами. Багаторічна дружба розривається, як тоненька павутинка, подружжя розлучаються, батьки відмовляються від своїх дітей, а діти — від батьків. І це жахливо, неправильно, боляче. Як з цим жити далі? І чи зміниться щось після звільнення окупованої території? Коли відкриються очі людей, зомбованих російськими ЗМІ?»

Написавши текст, Настя одразу відправила його Людмилі. На більше не вистачило сил — згадка про зраду доньки болем озвалася в душі, зашуміло у скронях, і гучно закалатало серце. Настя нервово запалила цигарку, яка заспокоювала, незчулася, як її викурила і дістала наступну. Вона гнала від себе гнітючі думки, які не давали їй спокою, але чи можна їх так легко позбутися, коли десь поруч донька, яка зрадила її материнські почуття, плюнула в

1 ... 116 117 118 ... 150
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Оголений нерв», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Оголений нерв"