Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"

390
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України" автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 118 119 120 ... 210
Перейти на сторінку:
до високого соціального статусу в неформальних групах. Домінуючі риси представників даного типу: занепокоєність проблемою влас­ного авторитету; крайній егоцентризм; стійка схильність до порушення існую­чих соціальних норм; злочинність; підвищена збуджуваність; імпульсивність; низька соціальна чуйність.

Працівникам соціально-психологічної служби рекомендується прагнути до об’єктивної та всебічної оцінки індивідуальних особливостей засудженого, ви­користовувати для цього повсякденне і цілеспрямоване спостереження, вклю­чаючи виявлення його соціального оточення.

Стаття 97. Тримання засуджених до позбавлення волі в дільни­ці посиленого контролю

1. У дільниці посиленого контролю виправних колоній мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання і виправних колоній середнього рів­ня безпеки засудженим встановлюється режим, передбачений для тримання засуджених у виправній колонії максимального рівня безпеки.

2. У дільниці посиленого контролю виправних колоній максимального рів­ня безпеки засуджені тримаються в приміщеннях камерного типу.

3. На кожного засудженого розробляється спеціальна індивідуальна про­грама, яка передбачає заходи індивідуально-виховного, психотерапевтичного, психокорегуючого характеру.

4. Після реалізації цієї програми за клопотанням начальника відділення соціально-психологічної служби постановою начальника колонії засуджений переводиться до дільниці ресоціалізації.

1. У дільниці посиленого контролю виправних колоній засуджені трима­ються в умовах суворої ізоляції від інших засуджених, яка поєднується із за­стосуванням до них обмежень, передбачених режимом відбування покарання, а також заходів виховного впливу.

Жилі приміщення (камери) обладнуються металевими чи дерев’яними две­рима, які з внутрішнього боку оббиваються листовою сталлю та укріплюються металевими кутниками по всьому периметру і мають товщину 6 см. У цент­рі дверей на висоті 1,4—1,5 м обладнується отвір для нагляду за засудженими. У середній частині дверей на висоті 95 см від підлоги обладнується кватир­ка розміром 18 х 22 см для передачі засудженим їжі, книжок тощо. Дверцята кватирки відкриваються у бік коридору та обладнуються замком.

Вікна жилих приміщень (камер) обладнуються металевими звареними ґра­тами та кватирками. З боку приміщень (камер) вікна прикриваються ґратами, які унеможливлюють доступ до скла. Двері та вікна жилих приміщень (камер) блокуються сигналізацією з виводом на пульт чергової частини. Двері примі­щень (камер) в обов’язковому порядку обладнуються механічними та електромеханічними замками спеціального типу, дозвіл на відкриття яких можна отри­мати тільки з чергової частини установи.

У кожному жилому приміщенні (камері) обладнуються туалет з умиваль­ником з обов’язковим їх відгородженням суцільною перегородкою висотою не менш як 1 м. Засуджені, які тримаються у дільниці, не мають права виходу з жилих приміщень (камер), за винятком виходу на роботу та проведення про­гулянок у встановлений розпорядком дня час.

Стіни багатомісних (понад 10 осіб) жилих приміщень (камер), що виходять у бік коридору, як правило, обладнуються проглядовими вікнами, на яких уста­новлюються ґрати, для нагляду за засудженими. Локальні сектори дільниць посиленого контролю виправних колоній обладнуються згідно з особливими вимогам. Засуджені, які тримаються у дільниці посиленого контролю, прий­мають їжу у жилих приміщеннях (камерах), миття їх у лазні здійснюється за окремим графіком.

2. У дільницях посиленого контролю, як правило, встановлюється розділь­не тримання засуджених осіб, які переведені з дільниць КДіР, від засуджених осіб, які переведені з інших ізольованих дільниць.

3. Засуджені мають право: витрачати на місяць для придбавання продук­тів харчування і предметів першої потреби гроші, зароблені у виправній коло­нії, в сумі до сімдесяти відсотків мінімального розміру заробітної плати; одер­жувати щомісяця короткострокове і один раз на три місяці тривале побачення; одержувати протягом року п’ять посилок (передач) і дві бандеролі. Засудже­ним, які тримаються в приміщеннях камерного типу, надається щоденна про­гулянка тривалістю одна година.

4. Програма індивідуальної роботи із засудженими у дільниці посиленого контролю включає такі заходи.

І. Заходи індивідуально-виховного характеру: а) ознайомлення засуджено­го з відповідальністю за продовження протиправної поведінки, а також за зліс­ну непокору адміністрації виправної установи та вчинення дій, що дезорганізовують роботу виправної установи (статті 391—392 КК); б) роз’яснення право­вого статусу засуджених, вимог ПВР УВП; в) вивчення соціального оточення засудженого на волі для використання його позитивного впливу на поведін­ку (направлення батькам або подружжю повідомлення про протиправну пове­дінку засудженого, проведення бесід з рідними під час побачень тощо); г) за­лучення до праці та контроль за виконанням норм виробітку, відшкодування збитків, сплати аліментів; ґ) вивчення ставлення засудженого до підтримання негативних (злочинних традицій) і переконання щодо відмови від них; д) ви­вчення ролі (статусу) засудженого у середовищі засуджених, найбільш близь­кого оточення. Попередження негативного впливу на інших осіб, розвінчання статусу неформального лідера або особи, яка додержується злочинних тради­цій; е) формування позитивних навичок щодо дотримання санітарно-гігієніч­них норм (перевірка зовнішнього виду, підтримка у належному стані спального місця, прибирання приміщень, участь у роботах з благоустрою колонії тощо); є) формування здорового способу життя (контроль за участю засудженого у ранковій фізичній зарядці, проведення бесіди щодо обмеження або відмови від шкідливих звичок); ж) формування позитивного ставлення щодо підвищен­ня загальноосвітнього рівня, продовження навчання у загальноосвітньому на­вчальному закладі в індивідуальному порядку; з) формування позитивного ставлення та залучення до участі у диференційованих програмах виховного впливу (про них детальніше див. коментар до ст. 124 КВК), роботі самодіяль­них організацій.

ІІ. Заходи психотерапевтичного та психокорегуючого характеру: а) прове­дення тестування засудженого з метою визначення індивідуально-психологіч­них особливостей, ступеня конфліктності, агресивності, рішучості, рівня пси­хічного напруження та тривожності, виявлення відхилень у психічному роз­витку тощо; б) вивчення соціального статусу особи в середовищі засуджених і соціально-психологічного клімату у відділенні соціально-психологічної служ­би; в) розробка рекомендацій персоналу колонії щодо роботи із засудженими у дільниці посиленого контролю; г) розробка та проведення спільно з психіат­ром колонії психотерапевтичних заходів (стосовно особи, яка має відхилення у психічному розвитку); ґ) проведення за результатами тестування індивіду­альної бесіди із засудженим щодо окремих рис характеру та подальшої пове­дінки у дільниці посиленого контролю; д) залучення засудженого до участі в заходах з психологічної корекції негативних психічних станів (індивідуальна та групова психотерапія); е) проведення із засудженими індивідуальних бесід з метою підвищення соціальної активності, зниження негативних реакцій на своє перебування у місцях позбавлення волі; є) прищеплення засудженому навичок саморегуляції психоемоційного

1 ... 118 119 120 ... 210
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"