Читати книгу - "Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
• Зведення новин
За минулу добу втрати бойовиків складають 247 осіб, 2 танки, 8 бойових броньованих машин, 2 установки БМ 21 «Град», 4 автомобілі і 1 гармата, повідомляє прес-центр АТО.
• За добу в зоні Антитерористичної операції загинули 12 військових, крім того ще 19 отримали поранення.
Про це під час брифінгу у вівторок повідомив речник Інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко.
Протягом доби сили АТО 29 разів вступали у вогневий контакт з терористами в районі н.п. Кутейнікове, Світле, Щербак, Гусельщикове, Сабівка, Городище, Весела Гора, Вергулівка, Ясинувата, Чумаки, Червона Поляна, Мар’їнка, Красногорівка, Авдіївка, Старобешеве, Моспине, Хрящувате, Фащівка, Стила.
• Батальйони «Донбас», «Кривбас», «Миротворець», «Івано-Франківськ», «Волинь» і «Дніпро-1» оточені бойовиками біля Іловайська Донецької області.
Про це повідомляють у штабі національного захисту Дніпропетровської області.
«Ситуація в Іловайську (сектор «Б») залишається незмінною. Батальйони «Донбас», «Кривбас», «Миротворець», «Івано-Франківськ», «Волинь» і «Дніпро-1» перебувають в оточенні. З боку Троїцька й Харцизька б’ють «Гради». З боку Федорівки б’ють САУ, які обстрілюють окраїну Іловайська з боку РФ», — сказано в повідомленні.
• У запеклому бою за визволення міста Іловайськ на Донеччині загинули командир спецбатальйону «Херсон» Руслан Сторчеус і боєць Олег Пєшков.
Про це повідомляє МВС України.
• Уперше з початку бойових дій на Донбасі російські бойові вертольоти Мі-24 обстріляли українських прикордонників.
Про це під час брифінгу у вівторок повідомив речник Інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко.
«Українських прикордонників вперше за час конфлікту обстріляли некерованими реактивними снарядами два бойові вертольоти Мі-24 РФ», — сказав він.
• Президент України Петро Порошенко і президент Росії Володимир Путін під час зустрічі в Мінську потисли один одному руки.
Про це повідомляє кореспондент Reuters Джек Стабс (Jack Stubbs) у своєму мікроблозі у Твіттер.
• Речник Інформцентру РНБО Андрій Лисенко спростував інформацію про те, що російські регулярні війська увійшли на територію України зі сторони Таганрога.
Про це він сказав в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV.
«Інформація про прорив колони з боку Таганрогу не відповідає дійсності. Цієї колони немає. Я буквально годину тому спілкувався з прикордонниками, зі штабом АТО — ця колона не зафіксована. Її ніхто не бачив», — заявив Лисенко.
«Проте у нас є інформація, що в районі Гуково, це Ростовска область, дійсно є колона, яка складається з приблизно 100 одиниць військової техніки. Це і танки, і БМП і системи «Град», вантажівки із боєприпасами і для перевезення особового складу. Ця колона дійсно зафіксована, але вона кордон з Україною не перетинала. За нею зараз спостерігають», — додав він.
27 серпня 2014 року
• Роман Зіненко «Іловайський щоденник»
27 серпня 2014 року. Знаходячись в спостереженні, я помітив у бінокль дивні темні смуги в полі за містом. Вони розташовувалися приблизно в п’яти-семи кілометрах на захід від Іловайська й нагадували якісь короткі окопи, розташовані паралельно один одному. Придивившись уважніше, Ден дійшов висновку, що це сліди випаленої землі після запусків реактивних установок систем залпового вогню. Трохи осторонь від цих смуг, на відстані декількох сотень метрів, розташовувалася густа «зеленка». Ден видивився сліди, що вели від випаленої землі полем у напрямку «зеленки». Мабуть, у ній приховувалися чиїсь позиції. Всі результати спостереження Ден доповідав, та я не знаю кому. Його припущення про приховані позиції підтвердилося вночі, коли по них відпрацювала артилерія. Досі для мене лишається загадкою, чиї це були позиції, і чия артилерія їх накрила, але, судячи з того, що ми тоді були в оточенні, позиції, швидше за все, були «сепарські», а відпрацювала по них наша арта.
З настанням темряви я спостерігав за спалахами та загравою, що здіймалися в «зеленці», яка вдень здалася підозрілою. Після декількох залпів та серії розривів «зеленка» почала детонувати. Мабуть, артилеристи дуже вдало вгадали з вибором цілі. Згарище вирувало кілька годин. Після того як пожежа трохи вщухла, стала помітна метушня на місці пожежі та рух транспорту.
Там же були помітні клуби пилу, що здіймалися, а потім і заграва вже ближче до міста. Схоже, чиясь артилерія відпрацьовувала всі підозрілі «зеленки» на захід від Іловайська.
• Ігор Михайлишин «Танець смерті. Щоденник добровольця батальйону ‘‘Донбас’’»
27 серпня 2014 року
— «Камаз», ми ще довго тут будемо?
— Я не понял! Ты куда-то спешишь?
— Та ні. Чого тут будемо стирчати? Пішли до «Лєрмонтова», може, він якесь завдання придумає. Щось пожвавіше, ніж це протирання штанів.
— Он уже придумал! Сидеть здесь! Вот и сиди здесь!
Через декілька годин «Камаз» сам не витримує повільної нудоти часу. Гранатометники не сидять довго на одному місці. Ще й добровольці. Рух — наше все.
Надворі люди знову готують їжу. Ніхто навіть слова не видавить зі своєї горлянки. Мовчки проводять поглядом. Треба триматись від них подалі й бути обачними. Чує моє серце, що вони ладні продати нас навіть за кусень хліба.
Навколо багато розкиданих цеглин. Але ще вчора їх тут не було. Підіймаю голову, а дах одного з будинків геть роздовбаний.
— Що це? Нас, що, обстрілювали?
— Да! «Градом». Ночью.
— Я й не чув. Спав.
— Спал он. Надо следить за такими моментами!
Значить не причувалося. Дійсно бомбили. Добре, що вчора ми не вибрали останній поверх. Так і заснув би вічним сном.
У будинках появилися свіжі дірки у стінах. Ці сєпари нічого не бояться. Обстрілюють житлові будинки. З дітьми.
* * *
— У «Лєрмонтова» — гості. До нас приєднався «Фагот». Ходят слухи, что нас будут выводить отсюда. И меня это очень огорчает.
— Мы в полном окружении, «Лермонтов». С мирной территории мне пишут, что вокруг россияне. Что будем делать, «Лермонтов»?
— Надо сражаться до последнего. Иного выхода не вижу.
— Нас всех убьют!
— Меня это не пугает.
Ми випадкові свідки цієї бесіди. Мовчки стоїмо. Тільки слухаємо.
— Здравствуйте, мои гранатометчики без гранатомета. Как у вас там дела?
— Да там нечего делать! «Днепр-1» остался там. Наблюдает. Ночью, правда, «Градами» накрыли, но не страшно. Только домам досталось.
— Хорошо.
— Это
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська», після закриття браузера.