Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Практична педагогіка, Ксенія Демиденко 📚 - Українською

Читати книгу - "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Практична педагогіка" автора Ксенія Демиденко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 11 12 13 ... 182
Перейти на сторінку:

- Ви навіщо моєму Ромочці згодували дві цигарки? – ображено на підвищених тонах мама.

- Бички твій Ромочка по школі розкидав. Насвинячив,одним словом, як останнє гидке поросятко,- пояснювала  своєю робочо-селянською мовою тітка Рая.

- І через це калічити дитину? – не розуміла проблеми мама.

- Я не поняла, ти мене чуєш чи ні? Твоє чадо у сьомому класі палить! Ти розумієш, палить! Такий шибздик, а смалить, наче паровоз!

- Ну то й що, що палить? Навіщо йому в рота заштовхувати цигарки? Яке ви  право маєте? Це – фашизм!

- А-а-а, розбирайтеся з цією пришелепкуватою самі. Я, між іншим, так своїх трьох синів відучила від цигарок. І не жалкую. А ти трави свого, дурна баба! Потім не питай, чому онуки кволі, хворі й нещасні, - і, грюкнувши дверима, демонстративно видалилася з кабінету.  

- Ні, ну ви бачили? Як вона може тут працювати? Я пишу заяву на ім’я директора, нехай її звільняють! – розійшлася мама. Завуч  трохи охолодила її запал:

-  А підлогу в школі хто буде мити? Може, ви? Я погоджуюсь, методи у Раїси Сільвестрівни не ахті, але проблему з палінням  вашого сина у стінах школи доведеться вирішувати, інакше хлопець буде виключений з школи,- уміло  перевела розмову у потрібну площину завуч. І п’яти хвилин не минуло, як  мама принишкла, пообіцявши провести з Романом роботу по боротьбі з нікотиновою залежністю. Коли мама учня пішла, я нагадала про мету свого візиту.

- Я не просто так лишила вас, Софіє Костянтинівно, подивитися цю сцену. У довіреному вам класі також багато  курців. Наступного тижня мені потрібно буде надати сценарій заходу, який ви проведете в межах тижня боротьби з палінням. Це може бути лекція, може бути розповідь якогось затятого курця, що покаявся у безцільно прожитих роках, вікторина, перегляд ілюстрацій. Все, що хочете, головне, щоб  діти почули про те, що палити – це шкідливо.

Я, звичайно ж, написала план виховної години й провела її у вівторок після уроків. Починалася вона так, як починається звичайна класна година для галочки. Завалила  діточок  за зростом таких, як я, а то й вище невтішною статистикою  й назвала причини, чому не варто палити. Не забула розповісти, що пасивне паління  ще гірше, аніж якщо самі палять. Клас, втомлений від уроків, не сильно іронізував, але й не слухав. Нарешті їм набрид мій печальний  монолог, і з останньої парти  пролунало питання:

-    Софія Костянтинівна, а ви  самі палили у школі?

-    Ні! І, якщо чесно, навіть пробувати не хотілось, щоб не звикнути й не стати залежною від гидкої речовини. Жалко витрачати стільки грошей на отруту, яка буде псувати організм.  Краще морозиво чи то шоколад з’їсти.

-    Значить, були  пай-дівчинкою? І стопудово – відмінницею? – у питаннях відчувалася іронія.

-    А що поганого у тому, щоб слухати батьків і добре вчитися? – бесіда набирала особистісного відтінку, але без цього, певно, нікуди.

-    Зуб даю, що й тато з  мамою у вас правильні! – це вже Славік підключився. Дивне явище – спортсмен, а палить, як  паровоз.

-    Тато у молоді роки пробував  палити, але  дід відучив, - намагаюсь казати правду.

-    Опаньки! А як,  не розкажете? – цікавляться. Це вже добре. Я була готова до цього, тому  розказую, як  дід робив спочатку  батьку «корисні» цигарки, виготовляючи їх  з сухих шалфею, подорожника, звіробою,  чебреця, листків суниці та волоського горіха.  Слухають, деякі щось записують. - І давайте так домовимося, в школі не палити, а якщо вже засмерділися тютюном,  зажовуйте жуйкою, а то тхне від деяких гірше, ніж від безхатченків.

В найближчий тиждень пів класу активно почали жувати жуйки. Невже стільки  курців? Навіщо це їм у такому юному віці? 

Директор  профілактику паління проводив у формі змагань.  Маючи  «вікно» ( П.А. вчительська лексика; відсутність уроку між іншими заняттями), я сіла в учительській  перевіряти зошити, але почула  звуки урочистої промови у роззяплене вікно. Визирнула – двір школи, немов на долоні. І що ж постало перед моїми очима? У дворі проходила спартакіада. Керував цим дійством  сам директор, репетував у мікрофон, а підсилювачі та динаміки  завершували свою гучну справу.  Діти активно бігали у мішках, стрибали у висоту, перетягали канат та робили ще безліч ефектних вправ. Зацікавилася, оскільки   й своїх  декілька учнів побачила у команді старшокласників. І тут зрозуміла, що змагання ж проходять між командами  восьмикласників та збірною 10-11 класів. Мали бігти. Я навіть відзначила про себе, що це якось несправедливо, нерівні вікові категорії. Але прозвучав старт і … програли старшокласники. А ось тут  і виховний момент, заради чого директор все це шоу влаштовував, гучний підсумок:

-    Ось! А винне ваше паління! Малишня вас за пасок заткнула! 

Так, вікові категорії нерівні. Видно,  восьмикласники ще не почали так активно палити.

     Повертаючись  до теми “відмінники”, однозначно можна  сказати, що  книжковим черв’яком і  доволі  сумною  ученицею вважалася  Лабутко Аліна.  Скільки діти  її знали, стільки вона й була  “кращою за всіх”. Її щоденник  ще  у третьому класі був красивою картинкою,   а не озером, в якому плавають одні  “пташки -лебеді”. Її батьки  показували щоденник  Алі батькам інших дітей, а тим дітям, в свою чергу, попадало  від своїх батьків, яким нав’язливо демонструвалася як приклад гарна дівчинка Аля.  Природно, що любові до Алі  її однокласники не відчували, і на дівчинку почалися гоніння. Крім цієї неприязні, Аля завжди мала купу інших проблем. Адже в мирний час з нею спілкувалися мало, крізь зуби, а на контрольних вона ставала найпотрібнішою. Як тільки  контрольна проходила, вона знову ставала ніким. Від цього у неї наростала  образа на однокласників, вона сварилася з ними і йшла на першу парту, щоб не бачити нікого, крім учителя й дошки. Щоб  чимось  себе зайняти ( друзів не було, тільки “колеги”), Аліна ще  більше заглиблювалася  у навчання, її рука не опускалася на уроках, але  списувати вона вже  не давала, чим викликала ще  більший  спротив  однокласників.  Але їй  вже  було “синьо-фіолетово”,  бо вона виросла й поставила  собі  мету, шлях до якої — наука. 

1 ... 11 12 13 ... 182
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Практична педагогіка, Ксенія Демиденко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"