Книги Українською Мовою » 💙 Бізнес-книги » 10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа 📚 - Українською

Читати книгу - "10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні" автора Олег Криштопа. Жанр книги: 💙 Бізнес-книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 11 12 13 ... 42
Перейти на сторінку:
відвантажувати продукцію до середини березня. Довелося відмовити навіть «Антошці».

Щоб упоратися з валом замовлень, придбали нове обладнання. Проте знову ж таки — не вистачало робочих рук, які б уміли на ньому працювати. Термін навчання становив два-три місяці. А їх якраз і не вистачало. Проте з часом вдалося пристосуватися до нових умов. Спочатку навчали людей, потім уже замовляли обладнання. Хвороба росту тривала цілий рік. І лише в першому кварталі 2017-го вдалося її подолати.

Географія присутності «UGEARS» на карті світу вражає: від шістдесяти до вісімдесяти країн. Тут і США, і Китай, і Сполучене Королівство, і майже всі країни Євросоюзу, а також Сінгапур та Індія.

— Я довго стукався на Середній Схід і особливо в Індію. Дуже важкий ринок, особливий, але дуже перспективний. Один мільярд чотириста мільйонів. Плюс поруч ще Пакистан — сотні мільйонів. На папері він виглядає бідним, жебрацьким практично. Але це тільки через те, що там ніхто не платить податків.

 

СТАРТОВІ ІНВЕСТИЦІЇ

Перші інвестиції у проект були невеликі. Вартість одного верстата — десять тисяч доларів. Таких купили три. Оборотні витрати у виробництво — приблизно сорок тисяч доларів. Ще п’ятдесят тисяч доларів пішло на розвиток. Всього — сто двадцять тисяч доларів. Після цього компанія «UGEARS» уже інвестувала сама в себе.

— Але «UGEARS» жив дуже скромно. Я, як керівник підприємства, не отримував зарплати до осені 2016-го року. Зарплати в усіх були скромні. Але ми обіцяли, що тільки-но виростемо і почнемо експортувати, то ті, хто залишиться в команді, отримають відповідну винагороду. І ми свої обіцянки дотримали.

 

УСПІХИ

Спочатку в «UGEARS» працювало сім людей, зараз — двісті. Хоча кількість персоналу зовсім не показник, — стверджує Геннадій Шестак. Головне — технологічність процесу. Дев’яносто відсотків працівників — з села Горенка, де власне зосереджене виробництво «UGEARS», або з навколишніх населених пунктів. Інженерно-технічні робітники — з великих міст.

Щодо гендерного балансу: на верстатах працюють переважно чоловіки, на упаковці — жінки. Відділ маркетингу й офіс — п’ятдесят на п’ятдесят. Дев’яносто відсотків інженерів — чоловіки, але очолює підрозділ жінка.

Сьогодні середня зарплата в «UGEARS» — шістнадцять з половиною тисяч гривень. Це без урахування топ-менеджменту. Є кваліфіковані працівники, які отримують більше двадцяти тисяч гривень — ­зарплата, яку не часто знайдеш навіть за кордоном. При цьому «UGEARS» — повністю біла компанія. Ніяких «конвертів».

Компанія розвивалася швидкими темпами: у 2015 році порівняно з 2014 роком обсяги виробництва виросли у десять разів, у 2016-му порівняно з 2015-м — в одинадцять разів, а у 2017-му порівняно з 2016-м — удвічі.

 

МОДЕЛЬ ЗА ТРИ РОКИ

У середньому на серійний запуск нової моделі конструктора «UGEARS» витрачає десь півроку. Все починається з ідеї, потім над нею працює кілька спеціалістів, далі тестування, доведення до ідеалу і нарешті — виробництво. Але бувають випадки, коли процес затягується. Один із перших дизайнерів довго не міг довести до пуття одну з моделей — механічного коня. Він кілька разів переключався на інші проекти, але не здавався і рівно через три роки таки довів почате до логічного завершення.

 

РОЗЛУЧЕННЯ ПО-УКРАЇНСЬКИ

У 2016 році в «UGEARS » відбулися зміни у правлінні: один із засновників, Дмитро Охрименко, пішов з проекту. Конфлікти почалися, щойно компанія почала рости — через різні підходи до ведення бізнесу.

— Дмитро не бізнесмен, — висловлює свою точку зору Геннадій Шестак. — Коли ми лише познайомилися, я його запитав: а скільки ти хочеш продавати в місяць таких виробів. Дмитро задумався, порахував, додав іще і сказав: п’ятсот. Я йому тоді сказав: мені п’ятсот нецікаво, я мислю десятками тисяч. Він мені не повірив. Але зараз компанія продає саме до вісімдесяти тисяч конструкторів на місяць.

У результаті було вирішено піти різними шляхами. Дмитро запропонував продати свою частку у 25%. Так і сталося. Інвестори викупили її за майже десять мільйонів гривень.

 

АУДИТ ВІД «WALT DISNEY»

Один із закордонних дилерів «UGEARS» якось показав їхні конструктори своєму знайомому з «Walt Disney». Тому сподобалося, і він запитав, чи готові ті до співпраці.

В «UGEARS» сказали, що їм цікаво. «Disney» запропонував пройти аудит.

Багато українських компаній дуже насторожено ставляться до фінансового аудиту — тим паче з боку іншої компанії. Але в «UGEARS» не боялися. З офісу «Walt Disney» прислали приблизно чотириста вимог. Частину з них навіть не треба було виконувати. Тому що вони вже відповідали цим вимогам.

— Ми компанію від початку будували… не класично по-українськи, — підбирає слово Шестак. — Ми з партнером вихідці з європейських компаній. Я віддав дистрибуції п’ятнадцять років. Культуру і правила гри розумію прекрасно.

1 ... 11 12 13 ... 42
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа"