Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Бомбардир 📚 - Українською

Читати книгу - "Бомбардир"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Бомбардир" автора Кирило Круторогов. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 11 12 13 ... 65
Перейти на сторінку:
в невідомому напрямку, забула подруг, навіть номера телефону не залишила. «Та куди до неї нам, простим людям!.. А вам вона навіщо потрібна?»

Я не став розводитись і швиденько випарувався.

Поки я замислено брів вулицею до свого лігва, навколо наче хтось поміняв декорації. Я не відразу звернув увагу, але все набуло інакшого вигляду. Небо змахнуло із себе брудно-сіру імлу, у розривах хмар пробилася синява, час від часу навіть визирало сонце.

Щоправда, тепліше від цього не стало – північний вітер, очистивши небо, приніс із собою пронизливий холод. Я мимоволі покосився на свої черевики, пригадавши солдатську максиму: «тримай ноги в теплі».

Черевики, ще відносно пристойні, до такої зміни погоди були явно не готові. До того ж, перед від’їздом я витяг з них теплі устілки, щоб просушити на батареї, а зранку, кваплячись на вокзал, геть-чисто про них забув.

Довелося завернути на ринок і купити дві пари теплих шкарпеток, а заразом уже й устілки – «чиста вовна, мамою клянуся!» – запевнив продавець.

Вовна чи не вовна, принаймні буде тепліше. Задоволений обновками, я вирішив прогулятися в торговельних рядах. Користі від цього не було ніякої, але мене повеселив місцевий «феншуй»: торговельні точки розташовувалися на ринку в найнеймовірніших комбінаціях, і часом контейнер із мороженою рибою, явно другої свіжості, з відчутним запахом, був по сусідству з «бутиком модного жіночого й чоловічого одягу», а навпроти холодильної вітрини із цілком собі апетитними ковбасами й сирами стирчала розкладка з бляшаними вінками та іншою поховальною атрибутикою.

Щойно опинившись на п’ятачку, де скупчилися ятки з овочами, я практично миттю вирахував серед продавців Олександра Іванцова. Високий, худий як тріска, вогненно-рудий хлопець зі щонайменше п’ятиденною щетиною на фізіономії працював спритно, сипав примовками, і торгівля в нього йшла жвавіше, ніж в інших.

– Почому картопелька? – запитав я, коли настала моя черга.

– Дядьку, а цінники для кого намальовані? – посміхнувся продавець.

– Та я бачу, але, може, знижку?

– Можна й знижку. Єслі мішків три возьмеш.

– Е ні, друже, мені б два-три кіло…

– Так які знижки?! І так торгуємо по закупівельній ціні.

– Вважай, що повірив. Тебе Сашком звати?

Рудий миттю насторожився, гострі очиці в поросячих віях забігали.

– Ну, може… І шо?

– Поговорити треба… Та не хвилюйся ти так. Про приятеля твого, Сергія Гайдука.

– Це він мене, чи шо, у приятелі записав?

– Учителька ваша, Надія Миколаївна.

Іванцов коротко реготнув, закашлявся й сплюнув.

– То що, поспілкуємось?

– Я на роботі.

– А після?

– Після я оддихаю.

Я зрозумів, що домовитися буде непросто:

– Слухай, а якщо я заплачу?

– Скільки?

– Ну скільки ти в день заробляєш?

– Двісті,– жваво збрехав він.

– Плачу двісті за годину розмови.

– Так це за торгівлю двісті,– брудний палець тицьнув у прилавок. Іванцов набивав ціну.– Діло привичне. А балачки розводить вийде дорожче.

Ох, не люблю я таких типів, але що поробиш. З удаваною байдужністю я мовив:

– Дам триста. На цьому торг закінчено.

– Ну й вали отсюда, не задержуй очерєдь!

Я розвернувся й покрокував геть від його розкладки.

– Агов, дядьку,– очікувано почулося позаду,– ти обідився, чи шо? Триста буде нормально!

Я зупинився.

– Гендос,– кричав він уже комусь за сусідньою яткою,– подивись за товаром, я відійду. Тут з одним пасажиром перетерти треба.

Він жваво мене наздогнав.

– Куди підемо? – Я дав йому право вибору.– Є тут у вас якісь забігайлівки?

– Я тебе прошу! Два здоров’я в тебе, чи шо? Давай на дитячу площадку.

Ми вибралися за огорожу ринку. Дорогою він купив собі стаканчик розчинної кави й шоколадний батончик.

– Чуєш, мужик, а ти вобще хто такий? – запитав Іванцов, коли ми сіли на лавці біля порожньої гойдалки.– На мєнта наче не похожий…

– Журналіст я.

– А-а, он шо. Я й думаю: лице якесь сильно умне…

Мій співрозмовник моментально ковтнув свою бурду й закурив. На фалангах його пальців синіли нерозбірливі наколки. Курив він квапливо, жадібно затягаючись і з шумом видихаючи дим – наче боявся, що відберуть бичок. Тут і інтуїції не треба – видно, що тип уже встиг відмотати строк.

– Питай, чого тобі…

– Розкажи про Гайдука.

– Нашо воно тобі?

– Для книжки.

– Ото затанцював… І я там буду?

– Залежить від того, що розповіси.

Він примовк. Я не став квапити. Сидів, чекав, роззирався. Навколо – двоповерхові облізлі будинки, перехожі з торбами й пакетами, клени з поріділим листям. Автомобілі ледь повзуть проїзною частиною, обережно перекочуючись через вибоїни.

Іванцов тим часом поліз у внутрішню кишеню, дістав ще одну цигарку – цього разу самокрутку, чиркнув дешевою запальничкою. Задушливо повіяло пряною травою – ганжа, не тютюн. Двічі затягнувшись, запропонував мені косяк:

– Дьорнеш?

Я відмахнувся.

– Так шо, питать будемо? А то в мене товар…

– Ви з ним досі підтримуєте стосунки?

Іванцов гмикнув.

– Стосунки… Та ми вже сто год не контачимо. Я його бачу по ящику, а він, мабуть, уже про мене й забув.

– Але ж дружили?

Рудий реготнув і закашлявся. Постукав долонею в груди, угамовуючи напад, віддихався.

– Ну, тіпа того. Тусувалися разом…– Він покосився на мене, не прибираючи з обличчя усмішки. Очі під білястими віями покаламутнішали, налилися кров’ю.

– Чим займалися?

– Коли як. У футбол ганяли…

– І ти теж?

– Ну, я не дуже…– Він розслабився, говорив розтягнуто.– Мені друге в кайф – бокс там, мао-тай, дзюдо… А Сергій, да, фанатів од футболу… Усю дорогу грав зі старшими пацанами. Вони його по ногах лупили, а він усе терпів… Підніметься, пошкутильгає, вп’ять получить,– і так по кругу.

– Добре грав?

– Откуда я знаю: добре, погано… Бігав не хуже других мєсних… Іногда забивав…– Він знову затягся, затримав дим у легенях. Потім двома пальцями загасив залишок косяка й повернув його до кишені.– Помню случай… Мати купила йому на ринку футболку «Манчестер Юнайтед». Сьомий номер на спині, написано – «Бекхем». Так він чуть не стрибав – тоді це в нас щиталося круто, шо ти! Увечері пішли гуртом на поле, якось там поділилися на дві команди. Ми з ним в одній оказались… Ну, я обично в защиті грав – мені по приколу за м’яч потолкатися. Тоді пас йому – а Сергій уже сам усе рішав… Ну, кароче, така тєма – вибиваю м’яч, він виходить один на один з їхнім воротарем, тут двоє дуболомів його доганяють – і в коробочку6. Сергій з копит, проорює пузом метрів п’ять і лежить, не встає… А поле в нас

1 ... 11 12 13 ... 65
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Бомбардир», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Бомбардир"