Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Заповіти 📚 - Українською

Читати книгу - "Заповіти"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Заповіти" автора Маргарет Етвуд. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 11 12 13 ... 88
Перейти на сторінку:
не збиралася.

— Що далі будемо робити? — запитала Мелані, але не в мене, а в Ніла. — Дейзі, принесеш мені води? У холодильнику є лід.

— Може, все не так і погано, — припустив Ніл.

— Не можна ризикувати, — почула я голос Мелані. — Треба виїжджати, причому «на вчора». Я дзвоню Аді, вона організує фургон.

— У нас немає запасного варіанта, — відповів Ніл. — Не можна…

Я повернулася до кімнати з водою.

— Що відбувається?

— У школі нічого не задавали? — запитав Ніл.

11

Через три дні по тому хтось вдерся у «Вбраннєвого хорта». У крамниці була сигналізація, але злодії увійшли і вийшли, перш ніж хтось устиг туди дістатися. Мелані сказала, що із сигналізаціями завжди так. Грошей грабіжники не знайшли, бо вона ніколи їх там не тримала, але забрали дещо з «мистецтва, яке можна носити» і розтрощили Нілів кабінет — документи були розкидані по всій підлозі. Забрали також дещо з його колекції — кілька годинників і старих камер, старовинного заводного клоуна. Вони влаштували пожежу, але Ніл сказав, що то було справжнє аматорство, тому вогонь швидко загасили.

Приїхала поліція, почала розпитувати, чи в Ніла та Мелані є вороги. Вони сказали, що ні й що все гаразд — певно, якісь волоцюги шукали грошей на наркотики. Але я бачила, що вони засмучені, бо перемовлялися так, наче не хотіли, щоб я їх почула.

— Вони забрали камеру, — казав Ніл до Мелані саме тоді, як я увійшла до кухні.

— Яку камеру? — запитала я.

— Та просто стару камеру, — відповів Ніл. Знову потягнув себе за волосся. — Але вона була рідкісна.

Відтоді Ніл із Мелані стали ще полохливіші. Ніл замовив нову сигналізацію для крамниці. Мелані сказала, що ми, можливо, переїдемо, але коли я почала розпитувати, додала, що це просто ймовірність. Ніл сказав про грабіж: «Нічого страшного». Він повторив це кілька разів — це змусило мене замислитися, що ж страшного сталося насправді, окрім зникнення його улюбленої камери.

У ніч після вторгнення Мелані з Нілом дивилися телевізор. Зазвичай вони не надто на нього зважали, він просто працював, але цього разу були дуже уважні. Перлову Діву, ідентифіковану як «Тітка Адріанна», знайшли мертвою у квартирі, яку вона знімала разом із компаньйонкою, такою само Перловою Дівою. Її власний сріблястий пасок був зав’язаний у неї на шиї та причеплений до дверної ручки. Криміналіст сказав, що вона померла кілька днів тому. Жителі іншої квартири звернули увагу на запах і викликали поліцію. Поліція сказала, що це самогубство: самозадушення — поширений спосіб.

На екрані було фото мертвої. Я уважно його розглянула. Іноді розрізнити Перлових Дів було важко через однакове вбрання, але я пригадала, що вона нещодавно заходила до «Вбраннєвого хорта», приносила брошури. Так само, як і її партнерка, ідентифікована як «Тітка Саллі», яку, за словами ведучого, відшукати не вдалося. Її фотографію теж показали: поліція просила повідомити, якщо хтось десь її побачить. Консульство Гілеаду ще не дало коментарів.

— Це жахливо, — звернувся Ніл до Мелані. — Бідолашна дівчина! Яка катастрофа!

— Чому? — здивувалася я. — Перлові Діви працюють на Гілеад. Вони нас ненавидять, усі про це знають.

Вони обоє подивилися на мене. Як можна описати цей погляд? Гадаю, словом «спустошений». А я була спантеличена: чому це їх обходить?

Справжня біда сталася на мій день народження. Ранок почався так, ніби все нормально. Я встала, вбралася у картату зелену форму школи Вайл — я згадувала, що ми носили форму? Зашнурувала чорні черевики на зелених шкарпетках, зібрала волосся у кінський хвіст, як належало за шкільними правилами (щоб нічого не теліпалося), і спустилася вниз.

Мелані була на кухні, за столом із гранітною стільницею. Я б хотіла мати стільницю з перероблених матеріалів та смоли, як у шкільному кафетерії, — крізь прозору смолу було видно, що всередині, в одному зі столів це був скелет єнота, тож ми завжди мали що порозглядати.

Удома ми їли переважно за цим столом. У нас була окрема їдальня, що призначалася для вечірок та прийому гостей, але Мелані з Нілом не влаштовували вечірок — тільки зустрічі, пов’язані з їхньою різноманітною діяльністю. Напередодні теж приходили якісь люди — у їдальні досі стояли філіжанки з-під кави, тарілка з крихтами крекерів та кількома зморщеними виноградинками. Я не бачила, хто то був, бо була нагорі, у себе в кімнаті, ховалася від наслідків того, що накоїла. Вочевидь, ішлося про щось більше, ніж простий непослух.

Я пішла на кухню, сіла за стіл. Мелані стояла спиною до мене, визирала з вікна. З нього було видно наш двір — круглі клумби з кущами розмарину, майданчик зі столом та стільцями — і ріг вулиці.

— Доброго ранку, — сказала я. Мелані аж підстрибнула.

— О, Дейзі! — вигукнула вона. — Я тебе не почула! З днем народження! З шістнадцятиліттям!

Ніл не прийшов до сніданку навіть тоді, коли мені вже був час рушати до школи, — говорив по телефону нагорі. Мені було дещо прикро, але не надто — він завжди був дуже неуважний.

Мелані відвезла мене до школи, як зазвичай, — не хотіла, щоб я їздила сама автобусом, хоча зупинка була просто біля нашого дому. Сказала, як завжди, що їй однаково по дорозі до «Вбраннєвого хорта», то чому б мене не підвезти.

— Сьогодні буде торт із морозивом, — сказала вона, трохи підвищивши голос у кінці, наче це було запитання. — Я заберу тебе після школи. Ми з Нілом хочемо дещо тобі розповісти, бо ти вже достатньо доросла.

— Гаразд, — відповіла я.

Я вирішила, що йтиметься про хлопців і про добровільну згоду, про що нам уже розповідали у школі. Розмова мала бути незручна, але таке треба просто пережити.

Я хотіла вибачитися за те, що пішла на марш протесту, але ми вже приїхали, і я так нічого й не сказала. Мовчки вибралася з автомобіля; Мелані чекала, доки я дійду до входу. Я помахала їй рукою, вона — мені. Не знаю, чому я це зробила, бо ж не мала такої звички. Певно, це було своєрідним вибаченням.

З того шкільного дня я пам’ятаю небагато — чого б це він мав запам’ятатися? Нормальний був день. Нормальність — це наче дивитися у вікно автомобіля. Проминаєш різні речі одну за одною, не надаючи їм особливого значення. Не фіксуєш цей час — він звичний, наче чищення зубів.

Кілька «друзів із домашніх завдань» проспівали мені за обідом «З днем народження». Інші поплескали.

Тоді прийшла пообідня пора. Повітря було важке, навіть годинник уповільнив хід. Я сиділа на французькій, де ми мали читати сторінку

1 ... 11 12 13 ... 88
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Заповіти», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Заповіти"