Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Політ співочого каміння. Трилогія з народного життя 📚 - Українською

Читати книгу - "Політ співочого каміння. Трилогія з народного життя"

420
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Політ співочого каміння. Трилогія з народного життя" автора Дмитро Михайлович Кешеля. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 121 122 123 ... 164
Перейти на сторінку:

— Якшто казати культурніше, по-панськи, — велика сідниця, авать перебачниця, перебачте на слові, — поправилась Фіскарошка.

— А кто ето нарісовал?

Баба глянула на пана Фийсу, а той одразу позеленів від страху і затрусив, як страус, головою: «Не я, Марько, не я!»

— А хіба я пам’ятаю, — стенула плечима баба. — Та пак було давно… І вообще я не знаю, відки та бумага взялась.

— Господі, все агенти развєдок до тошноти прімітівни — не помнят, не знают, не відєлі… Дєд, а ти случайно не знаєшь, што ето такоє? — звернувся із Фіскарошчиним портретом начальник до Соломона.

Той, ледь не натягнувши на голову історію партії, бачилось настільки заглибився у нетрі комуністичної боротьби, що ніяким бісом звідти його не витягти.

— Дєд, ти не слишішь? — гаркнув над головою начальник.

— Га? — похопився Соломон. — Перебачте, пане, бо коли сесе милоє чтеніє читаю, про всьо нараз забуваю!

— А тебе не кажется, што на етом рісунке Шахта?

Шахтою у нас називали великий лісовий масив між Мукачевом і Лавками. На початку п’ятдесятих минулого століття тут, у глибокому лісі, спішно звелась військова база, обнесена кількома високими огорожами колючого дроту. До того ж, під високою електричною напругою. Як стало відомо через багато десятиліть, саме тут, в урочищі Шахта, була розташована одна з перших військових баз, ракети якої були наведені на Західну Європу. Але найбільш вражаюче — місцевість Шахти на карті достоту відповідала художньому шедевру пана Фийси. По обидва боки — гори, посередині — улоговина, якою вела мощена бруківкою дорога. На маківках обох гір знімалися антени наведення. І, звісно, посередині обох гір прориті глибокі шахти-тунелі, в яких ховали ракети. Отже, план-схема місцевості секретної військової бази достоту співпадав із бабиним портретом-сідницею, який в пориві праведного гніву намалювали пан Фийса за ідеєю Соломона.

Дід, відірвавшись від «милого серцю чтенія», поправив окуляри і довго-довго сліпав по бабиному портрету, глибоко переживаючи, що сказати, авби у якусь халепу не вляпатись.

— Знаєте, панику-начальнику, тутки штось такоє якби нарисовано. І я би вам із дорогою душею уповів, айбо я старий, як пень, сліпий, як сова, і нич не виджу, — співчутливо дивлячись на безпекаша, відповів нарешті Соломон.

— А тебе, старік, не кажется, што ето засекреченая местность? — тикнув начальник пальцем якраз посередині портрету.

Соломон подумав, що безпекаш уже зрозумів, що це бабина сідниця, і радісно вигукнув:

— Конєшно, што то всьо засекречено! Баба всю жизнь її ховає під спідницю та ще й у трусах носить.

— Так всьо-такі ето работа вашей супругі? — ледь не спалахнув од щастя начальник.

— Ні, панику, то не її робота, — мовив розважливо дід. — Кажду челядину із її красивими і срамними місцями робить Богонько. Тому сесе не її робота, а лем її власність.

Начальник недотямив про що патякає дід і знову тикнув посередині мальованої сідниці.

— Так вот, дєд, ти, возможно, і знаєшь… што здєсь находітся…

— Я, панику, ганьблюся казати, што там…

— А ти смєлєй… может здєсь какіє-то взривчатиє вещества… нєт?

— О, панику! — аж підскочив Соломон. — Там цілі склади із атомними бомбами…

— Давай, давай! — понукнув безпекаш.

— Знаєте, баба, як наїсться увечері фасолі, а до того ще й вип’є квашеного молока, то десь серед ночі як починає пускати ракети, а дальше бомбувати отравляючими газами, то божі птички за п’ять кілометрів облітають нашу хату!

— Дєд, ти што болтаєш?

— Про бабину… перебачаюся… сідницю.

— Ну ти й старий козьол! — сплюнув безпекаш.

— Маєте правду, панику, точно так мене і називає баба, коди їй зроблю щось не по дяці.

Начальник безнадійно махнув рукою, обернувся до пана Фийси і одразу пригрозив:

— Прєдупрєждаю, єслі ти єщьо раз завопішь: «Горті — паскуда, а Гітлєр — капут», как собаку расстрєляю! — і розстібнув кобуру.

Пан Фийса геть розгубилися, поблідли і зі страху вліпили:

— Хай жиє комунізм! Партія — наш рульовий!

— Ето уже лучше, — скривився безпекаш, — но всьо равно глубоко в говно не заривайся. Ти конкретно скажі: што здєсь, по твоєму мнєнію, нарісовано, ілі, вєрнєе, зашіфровано?

— Як на мою думку, прошу пана начальника, сесе може бути намальоване якесь созвездіє… небесноє… скажімо, созвездіє Рака, — бачачи безвихідь, почали мудрувати пан учитель Фийса.

— Слушай, оракул ти хрєнов! Счас как вмажу, міліони созвєздій так посиплются із глаз, што ти сам сразу станєшь раком! — гаркнув безпекаш і, обернувшись до підопічних, наказав. — Забрать все вєществєнние доказатєльства шпіонской деятєльності, старуху арєстовать, а с етіх двох стєрвєцов, — глянув на Соломона і пана Фийсу, — глаз не спускать!

…Після арешту новоспеченої Мата Харі, себто шпигунки Фіскарошки, великий дослідник комуністичної історії Соломон і Рембрандт місцевого посолу пан Фийса вельми зажурилися, проте ненадовго. Якогось підвечірка із колгозу прилетів вуйко Петро і ще з порогу

1 ... 121 122 123 ... 164
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Політ співочого каміння. Трилогія з народного життя», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Політ співочого каміння. Трилогія з народного життя» жанру - 💙 Сучасна проза:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Політ співочого каміння. Трилогія з народного життя"