Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"

390
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України" автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 121 122 123 ... 210
Перейти на сторінку:
собою окремий вид установи виконання покарань відповідного рівня безпеки, а порядок переведення до установи іншого виду прямо передбачений в законі.

У зв’язку з цим, в разі виникнення потреби у переведенні засуджених з дільниці соціальної реабілітації до колонії мінімального рівня безпеки з по­легшеними умовами (наприклад, у зв’язку зі змінами в обсязі виконуваних засудженими робіт тощо) такий перевід можливий лише за порядком, чітко визначеним у ч. 3 ст. 100 КВК України (тобто, шляхом переведення до колонії іншого рівня безпеки, що здійснюється ДДУПВП, оскільки діючим законо­давством передбачено лише два види переводу: 1) у межах однієї колонії з од­нієї дільниці до іншої; 2) з колонії одного рівня безпеки до колонії іншого рів­ня безпеки.

Стаття 100. Зміна умов тримання засуджених до позбавлення волі

1. Залежно від поведінки засудженого і ставлення до праці та навчання умови відбування покарання можуть змінюватися в межах однієї колонії або шляхом переведення до колонії іншого виду.

2. Зміна умов тримання в межах однієї колонії здійснюється за клопотан­ням начальника відділення соціально-психологічної служби постановою на­чальника колонії, погодженою із спостережною комісією.

3. Зміна умов тримання засудженого шляхом переведення його до виправ­ної колонії іншого рівня безпеки здійснюється Державним департаментом України з питань виконання покарань за поданням адміністрації виправної ко­лонії, погодженим з начальником управління (відділу) Державного департа­менту України з питань виконання покарань в Автономній Республіці Крим, області, місті Києві та Київській області та спостережною комісією.

1. Стаття, що коментується, передбачає можливість зміни умов відбуван­ня покарання у межах однієї колонії (переведення до іншої структурної діль­ниці) або шляхом переведення до колонії іншого виду (до колонії мінімально­го рівня безпеки з полегшеними умовами тримання). Сутність інституту зміни умов тримання засуджених до позбавлення волі полягає у зміні їх правового статусу, зокрема обсягу прав як у бік послаблення правообмежень, так і в бік посилення останніх. Під зміною умов тримання в межах однієї установи вико­нання покарань розуміється одночасне збільшення або скорочення всіх перед­бачених законом пільг, які виникають у зв’язку з переводом до іншої дільниці (колонії іншого рівня).

Зміна умов тримання граничить з дисциплінарними стягненням і заохо­ченнями. Якщо дисциплінарні стягнення та заохочення застосовуються за ра­зові відповідно негативні чи позитивні поступки і не тягнуть за собою подаль­шої зміни правового положення, то зміна умов тримання є реакцією на відносно стійку негативну чи позитивну поведінку засудженого та виражається у від­носно постійній зміні умов їх тримання.

Зміна умов тримання (як у межах однієї установи, так і шляхом направ­лення до іншої, передбачена даною статтею, може відбуватися виключно при відбутті засудженим строків, встановлених у ст. 101 КВК України, та досягнен­ні певного ступеня виправлення (про критерії такого переводу також див. ко­ментар до ст. 101 КВК).

2. Порядок зміни умов тримання засуджених у межах однієї виправної ко­лонії встановлено Правилами внутрішнього розпорядку установ виконання по­карань та рішенням Апеляційної комісії ДДУПВП № 2 від 22 січня 2004 р.

3. Зміна умов тримання в межах однієї колонії здійснюється за клопотан­ням начальника відділення соціально-психологічної служби постановою на­чальника колонії, погодженою із спостережною комісією.

4. Зміна умов тримання засуджених шляхом їх переведення до виправних колоній іншого рівня безпеки здійснюється Апеляційною комісією ДДУПВП з питань розподілу, направлення та переведення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі за спільним поданням адміністрації ви­правної колонії та спостережної комісії, погодженим (після розгляду на засі­данні Регіональної комісії ДДУПВП з питань розподілу, направлення та пере­ведення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі) з на­чальником територіального органу управління ДДУПВР.

Таким чином, процедура зміни умов тримання засудженого шляхом пе­реведення його до виправної колонії іншого рівня безпеки (на відміну від процедури зміни умов тримання у межах однієї установи) являє собою більш складний, триступеневий процес. Спочатку дане питання розгляда­ється на засіданні комісії установи, до складу якої входять: начальник ко­лонії, його заступники, начальники оперативного відділу, відділу нагляду та безпеки, медичного відділу, відділу контролю за виконанням судових рішень тощо.

5. У разі прийняття комісією установи виконання покарань позитивного рішення щодо зміни умов тримання засуджених шляхом переведення їх до ви­правних колоній іншого рівня безпеки у тижневий термін до Регіональної ко­місії направляють такі матеріали: а) подання начальника установи, узгоджене із спостережною комісією; б) довідка з особової справи засудженого, в якій обов’язково зазначається наявність соціально-корисних зв’язків; в) характе­ристика на засудженого; г) довідка про заохочення та стягнення; ґ) медична довідка; д) заява засудженого, який стає на шлях виправлення; е) довідка по обліковій справі у разі, якщо засуджений перебуває на профілактичному облі­ку як схильний до правопорушень. Також до матеріалів додається довідка про те, чи перебував засуджений до арешту в розшуку.

6. Засідання Регіональних комісій із зазначених питань провадяться у мі­ру надходження матеріалів, але не рідше двох разів на місяць. Після прий­няття Регіональною комісією позитивного рішення на засуджених протягом трьох робочих днів направляються запити на персональні наряди Держано­го департаменту України з питань виконання покарань щодо переведення засуджених за межі регіону (слід звернути увагу, що до внесення змін у черв­ні 2004 р. до Правил внутрішнього розпорядку, питання переведення засудже­них до установи іншого виду вирішувалося ДДУПВП тільки у тих випадках, коли засуджений з тих чи інших обставин підлягав направленню до іншої області).

Персональний наряд на переведення осіб, засуджених до позбавлення во­лі, та виписка з протоколу засідання Регіональної комісії долучаються до осо­бової справи засудженого, а матеріали розгляду зберігаються в територіально­му органі управління ДДУПВП.

7. Про порядок оскарження рішень Апеляційної чи Регіональної комісії див. коментар до ст. 86 КВК України.

Стаття 101. Переведення засуджених до позбавлення волі
1 ... 121 122 123 ... 210
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"