Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » Ловець орлів 📚 - Українською

Читати книгу - "Ловець орлів"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ловець орлів" автора Джеймс Віллард Шульц. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 123 124
Перейти на сторінку:
id="id12">

16

Парфлеч — шкіряна торба квадратної форми, здебільшого розмальована й оздоблена вишивкою.

17

Кі-па і Сах-кві-ах-кі (Земляна Жінка) — індіанські імена капітана Джеймса Кіпа та його дружини, індіанки з племені майданів; їхній син, Джозеф Кіп, був моїм щирим другом. Капітан Кіп служив агентом Американської хутряної компанії.

Чорна Видра вперше зустрів його влітку 1833 року, коли Кіп закладав форт Макензі біля гирла річки Мараяс. Таким чином, виходить, що Чорна Видра народився 1819 року. Дружина капітана Кіпа була найвеликодушніша, найблагородніша жінка, яку я знав, і ставився до неї як до матері. Син їхній Джозеф, або Воронячий Сагайдак, як називали його «чорноногі», успадкував найкращі риси батьків. Помер він 12 грудня 1913 року, за кілька днів до того, як я написав ці рядки. Вся Монтана оплакувала його. Мало, дуже мало залишилося моїх друзів, з якими я ходив на бізонів. (Прим. авт.)

18

Річка Міссурі.

19

Справжня змія — ні-топ-і-пік-сек-сін — гримуча змія. (Прим. авт.)

20

Цей «білий шаман», без сумніву, Максиміліан, принц Від, який улітку 1833 року відвідав капітана Кіпа у форті на річці Мараяс. Великий природознавець 1 мандрівник, він написав цікаві спогади про подорож до верхів’я Міссурі. (Прим. авт.)

21

Сухий кийок, що правив за свердло, вставлявся в отвір, видовбаний у дерев’яному бруску. Другий кінець кийка прикріпляли до тятиви лука. Лук обертали, і від тертя кийка об поверхню отвору в бруску з’являлися іскри.

22

Цей чорний-білий чоловік — мовою «чорноногих» Сікс-ап-і-кван — безперечно був тим самим негром Джеймсом Бекунтом, або Бекуортом, який довго жив із кроу, починаючи з 1829 або 1830 року. Члени Американської хутряної компанії вважали його двоєдушною людиною: служачи в компанії, він водночас підбурював кроу до війни з білими. Форт, де його зустрів наш герой, мав назву Касс і був збудований Американською хутряною компанією у 1832 році на південному березі річки Йєллоустон, нижче гирла річки Гірський Баран. (Прим. авт.)

23

З Жінкою-Кроу я завів дружбу в дні мові молодості, що минула в країні бізонів. Як і місіс Кіп — Сах-кві-ах-кі, вона була для мене другою матір’ю. Обидві жінки мали благородну вдачу і ніжне серце. В юності Жінка-Кроу разом з моєю матір’ю стали бранками племені кроу, згодом вона вийшла заміж за одного з ватажків — Плямисту Антилопу. В битві кроу з «кривавими» її чоловік був убитий, а сама вона потрапила в полон до «кривавих». Один із воїнів цього племені одружився з нею. На старості вона жила багато років разом з місіс Кіп. Обох жінок єднала міцна дружба. Померла вона в 1906 році, коли приїхала в Дакоту провідати рідне плем’я. Обидві жінки були дуже енергійними. В 1882 році, коли для пікуні, або «південних «чорноногих», настала страшна «голодна зима», вони пожертвували всі свої заощадження — майже три тисячі доларів, — щоб полегшити становище безпомічного народу. Та понад п’ятсот чоловік померли голодною смертю, коли у Вашінгтоні нарешті визнали за потрібне звернути увагу на той факт, що плем’я вимирав. (Прим. авт.)

24

«Криваві» — інша назва племені кайна.

25

Фронтир — рухома межа між освоєною східною частиною США і диким Заходом.

1 ... 123 124
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ловець орлів», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ловець орлів"