Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Соло бунтівного полковника. Вершина 📚 - Українською

Читати книгу - "Соло бунтівного полковника. Вершина"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Соло бунтівного полковника. Вершина" автора Анатолій Іванович Сахно. Жанр книги: 💙 Детективи / 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 123 124 125 ... 249
Перейти на сторінку:

— Що значить «вичислили»? Я, здається, поводжуся так, як завжди, особливо не висуваюся, ні з ким не конфліктую.

І що значить «прибрали»? Кого?

— Прибрали одну нашу цінну і вірну людину. Фізично прибрали. А ви, виконуючи наші домовленості, просто дуже активно й результативно працюєте. У нашій країні ініціатива карається. «А хто там висовується, га?» І під одну гребінку — чик.

— А як можна виконати те, що ми з вами замислили, і, як ви сказали, не висовуватися? Моє завдання й полягає в тому, щоб якомога швидше крок за кроком завойовувати владу, підніматися на дедалі вищі й вищі її щаблі.

— Та, безперечно, ваша правда. Я ж зовсім не про те. Ви все робите правильно. Мабуть, щось неправильно роблю я. Бо інакше як наші vis-a-vis дізналися про мої наміри? Я впевнений, що вони не знають істини, не знають конкретних наших планів, але ж за щось мене побили? І те, що я залишився живим, можна розцінювати по-різному. Хоч би як там було, я все ж вирішив поговорити з вами про це, попередити про можливі різні ситуації, навіть про можливу небезпеку. У мене особисто шляху іншого немає — тільки продовжувати те, що я задумав. Чесно вам скажу, у вас уже теж. Нам треба тепер як ніколи триматися разом.

— Як же триматися, якщо ми з вами навіть зустрічаємося таємно, не можемо частіше радитися, корегувати наші спільні дії, планувати їх?

— На жаль, мушу зізнатися: якщо хоч одна жива душа дізнається не лише про справжню мету наших стосунків, а й просто про них, вважайте — нас уже немає серед живих. Але незабаром настане час, коли ми ще пройдемося Хрещатиком, поклавши одне одному руки на плечі, помилуємося нашою столицею, почнемо відкрито, швидко й результативно перетворювати Україну на справді європейську країну. А поки що… — Зорій зітхнув, — поки що залишимо все статус-кво. Я вжив деяких додаткових заходів стосовно себе, ретельніше стежитиму за людьми, які почали цікавитися вами, але все ж — будьте обережні.

На обличчі агента зберігався спокій. Вони підійшли до великого мурашника, кілька хвилин, мов зачаровані, дивилися на суєту комах.

— Бачите, скільки їх? — нарешті сказав Зорій. — їх багато. Не перерахувати. І кожен з цих тисяч або мільйонів має своє життя. І свої функції. Умовно: візьміть і розчавіть одного, розітріть пальцями в ніщо — немає навіть сліду. Зверніть увагу на мурашник: інші мурахи навіть не помітили, що одного їхнього солдата немає. Вони й далі метушаться, повзають, здавалося б, без жодної мети, без порядку. Ми ж бо знаємо, що це не так. Але уявімо, що то так.

А тепер станьмо на позицію тієї однієї мурахи. Вона виконує дане їй кимось завдання. Чи думає вона, що її праця, а тим більше її життя — це одне з мільярдів, що коли її не стані*, то ніхто цього навіть не помітить? Усе ж подивіться на того впертого, що тягне в бік мурашника якогось метелика, вдесятеро, вдвадцятеро більшого від нього. Дивіться, поруч немає муравлів, він сам, ніхто на нього не дивиться. Він може нахрін кинути ту ношу, але ж ні — упирається, тягне. Тобто — не на публіку працює, а на совість. Хто оцінює його труд? Не знаю, може, в мурашок дають медалі чи ще якось нагороджують тих, які відзначилися?

Людина на Землі — та сама мурашка. Тільки вона значно дурніша за комаху. Чому? Бо думає, що це не так, що вона краща за всіх, неповторна й безцінна, що коли її не стане на світі, то всі страждатимуть і все полетить під три чорти.

Вони ще говорили з годину, аж поки в лісі почало темніти.

І раптом полковник почув те, чого аж ніяк не очікував почути саме тут і саме тепер, але що вже давно об’єктивно могло трапитися.

— Богдане Даниловичу, а перейдімо на «ти»? — Це запитання чи пропозиція в устах «Атех» прозвучало так, наче над ними агент думав не вперше і для себе прийняв уже рішення.

— Я не лише не заперечую, а сам уже хотів це запропонувати тобі, — сказав Зорій, останнім словом давши знати, що питання вирішене. — Шкода, що ти за кермом, а то б ми зараз скріпили нашу дружбу в традиційний для українців спосіб.

— Еге ж, і поцілувалися, — вже звичний смішок, який був візитною карткою «Атех», засвідчив: нервове напруження, що панувало на початку розмови Зорія з агентом, зникло.

— А пам’ятаєш, як ми починали? Твої настовбурчені брови, очі, що метали іскри, спроби тиснути на мене. Га, згадалося?

— Та не було такого. То ти придумав, — знову смішок.

— Не придумав. Починали ми, як Ісус Христос і апостол Павло.

— А як вони починали?

— Ще в біблійні часи, коли відбувалося те, що згодом увійшло до Священного Писання й чому ми начебто і віримо, і в чому іноді сумніваємося, жив собі якийсь єврей Савл. Він був одним з найбільш ревних гонителів як самого Христа, так і його прихильників — ранніх християн. Брав участь у їхніх побиттях, а іноді й у стратах. Аж ось Савл осліп. Ісус, дізнавшись про це, сконцентрував особисті незвичайні здібності й гонителя свого зцілив. Савл прозрів. І не тільки в буквальному сенсі. Він обернувся на фанатичного прихильника й послідовника Христа, змінив єврейське ім’я й став… апостолом Павлом. Він же залишив найзмістовніші «спогади» про діяння Ісуса Христа.

— Зрозуміло. Але повернімося до пропозиції розцілуватися.

— Не впевнений, що останнє зараз доречно, але я про всяк випадок приготував для тебе невеличкий подарунок, — полковник розгорнув пакет, який весь цей час тримав у руках. — Візьми ось цю штучку. Я й сам довго не міг визначитися і зрозуміти, що цей витвір людський означає. А коли докопався до істини, то зрозумів: можливо,

1 ... 123 124 125 ... 249
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Соло бунтівного полковника. Вершина», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Соло бунтівного полковника. Вершина"