Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"

390
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України" автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 127 128 129 ... 210
Перейти на сторінку:
перших слід віднести: попередження; догану; сувору догану; призначення на позачергове чергування по прибиран­ню приміщень і території колонії; дисциплінарний штраф у сумі до двох міні­мальних розмірів заробітної плати; поміщення засуджених чоловіків, які три­маються у виправних колоніях, у дисциплінарний ізолятор з виведенням або без виведення на роботу чи навчання на строк до п’ятнадцяти діб, а засудже­них жінок — до десяти діб; на строк до п’ятнадцяти діб, засуджених, які трима­ються в ПКТ виправних колоній максимального рівня безпеки, в карцер без виведення на роботу.

До заходів стягнення, пов’язаних з тривалою зміною порядку та умов три­мання засуджених, відносять переведення засуджених, які тримаються у ви­правних колоніях, до ПКТ на строк до трьох місяців і скасування поліпше­них умов тримання. При застосуванні заходів стягнення до засудженого повин­ні враховуватись обставини вчинення правопорушення, особа засудженого та його попередня поведінка. Захід стягнення має відповідати тяжкості й харак­теру правопорушення та виключати заподіяння засудженим фізичних страж­дань і приниження людської гідності. Заходи стягнення у виді поміщення в дисциплінарний ізолятор, карцер або ПКТ є крайніми заходами дисциплінар­ного реагування, що застосовуються до засуджених, які свідомо відмовля­ються виконувати встановлений порядок відбування покарання, мають нега­тивну спрямованість особистості та не реагують на профілактичні й виховні заходи.

10. З метою забезпечення неухильного дотримання засудженими передба­чених для них правил поведінки в колоніях встановлюється суворо регламен­тований розпорядок дня. Поняття розпорядку дня в установах виконання по­карань та його зміст нормативно закріплені у п. 31 ПВР УВП. Розпорядок дня організовується в кожній установі з урахуванням особливостей роботи з від­повідним складом засуджених, оперативної обстановки, пори року, місцевих умов, інших конкретних обставин і включає: час підйому, туалету, фізичної за­рядки, приймання їжі, розводу на роботу, перебування на виробництві, пере­вірку наявності засуджених, проведення загальноосвітнього та професійно-тех­нічного навчання, виховних, культурно-масових і спортивних заходів тощо. При цьому передбачаються безперервний восьмигодинний сон засуджених і надан­ня їм особистого часу в межах, установлених кримінально-виконавчим законо­давством. Не менш як один раз на місяць проводяться перевірки-огляди зов­нішнього вигляду та стану одягу і взуття засуджених. Розпорядок дня установи включає також порядок і час роботи всіх відділів, служб, об’єктів і дільниць уста­нови. Розпорядок дня розробляється на підставі типового (наведеного у ПВР УВП), затверджується наказом начальника установи, узгоджується з началь­ником регіонального управління ДДУПВП, доводиться до відома всіх засу­джених та персоналу та вивішується на стендах (у черговій частині, місцях ці­лодобового несення служби черговою зміною, місцях надання побутових по­слуг засудженим).

11. Окрім права засуджених на безпеку, передбаченого у ст. 10 КВК Украї­ни, безпека цих осіб і персоналу являє собою ще одну вимогу режиму. Визна­ючи таке право, законодавець одночасно покладає на адміністрацію установи виконання покарань обов’язок по забезпеченню безпеки засудженого. За зага­льним значенням безпека — це стан, коли кому-небудь чи чому-небудь ніщо не загрожує, а з юридичної точки зору безпека — це стан захищеності життєво важливих інтересів особи, суспільства і держави. Безпека є властивістю кри­мінально-виконавчої системи (організованої на принципах цілісності та ста­лих зв’язків між її структурними підрозділами), фундаментальною основою її функціонування. Отже, кримінально-виконавча система — це система забезпе­чення безпеки суб’єктів та учасників кримінально-виконавчої діяльності, спря­мованої на реалізацію обмежень прав і свобод, притаманних покаранню. Загро­за кримінально-виконавчій безпеці є відхиленням від кримінально-виконавчої діяльності, від порядку виконання та відбування покарання, посяганням на пра­вове становище учасників кримінально-виконавчих правовідносин. Тому забез­печення кримінально-виконавчої безпеки є гарантією, необхідною специфіч­ною умовою існування кримінально-виконавчої системи.

Система установ виконання покарань повинна забезпечувати: 1) запобі­гання загрозам і небезпекам, які можуть виходити від засуджених, — тобто ді­яльність системи безпеки, спрямована на недопущення здійснення замислюваних чи підготовлюваних загроз і небезпек; 2) профілактику загроз та небезпек, які можуть виходити від засуджених, — заходи щодо виявлення, усунення (нейтралізація, блокування, обмеження сфери дії) причин і умов загроз та не­безпек; 3) припинення загроз і небезпек, які можуть виходити від засудже­них, — діяльність системи забезпечення безпеки, що полягає в недопущенні доведення до кінця, реалізації загрози чи небезпеки, що вже актуалізувалася; 4) припинення загроз і небезпек, які можуть виникати стосовно засуджених.

12. Роздільному триманню в установах виконання покарань різних кате­горій засуджених надається велике значення, оскільки це є важливим для ви­правлення засуджених, сприяє забезпеченню безпеки та певною мірою зумов­лене етичними міркуваннями. Принцип роздільного тримання засуджених в установах виконання покарань на практиці здійснюється відповідно до ст. 92 КВК України. Так, уперше засуджених до позбавлення волі чоловіків трима­ють окремо від тих, які раніше відбували покарання у вигляді позбавлення волі; уперше засуджених за злочини, що не є тяжкими, тримають окремо від упер­ше засуджених за тяжкі злочини. Ізольовано від інших засуджених, а також окремо тримаються засуджені до довічного позбавлення волі, засуджені, яким покарання у виді смертної кари замінено довічним позбавленням волі, засу­джені, яким покарання у виді смертної кари або довічного позбавлення волі замінено позбавленням волі на певний строк у порядку помилування або ам­ністії. Окремо тримаються чоловіки, вперше засуджені до позбавлення волі за злочини, вчинені з необережності, а також засуджені, які раніше працювали в суді, органах прокуратури, юстиції та правоохоронних органах.

13. Принцип індивідуалізації покарання та виховного впливу потребує змі­ни умов тримання засуджених залежно від їх поведінки. Це також є основною вимогою режиму. Сутністю цього інституту є зміна правового статусу засу­джених до позбавлення волі, зокрема обсягу їх прав, у бік як послаблення, так і посилення правообмежень. Під зміною умов тримання у межах однієї уста­нови виконання покарань розуміється одночасне збільшення або скорочення всіх передбачених законом пільг, які виникають у зв’язку з переводом до ін­шої дільниці (колонії іншого рівня). Зміна умов тримання межує з дисциплі­нарними стягненням та заохоченнями. Якщо дисциплінарні стягнення та за­охочення застосовуються за разові відповідно негативні чи позитивні поступ­ки і не тягнуть за собою подальшої зміни правового положення, то зміна умов тримання є реакцією на відносно стійку негативну чи позитивну поведінку за­судженого й виражається у відносно постійній зміні умов їх тримання.

14. Дотримання вимог режиму не може бути здійснено в разі відсутності достатньо надійних засобів, які були б здатні їх забезпечити. У Словнику україн­ської мови засіб визначається як прийом, спосіб дії для досягнення будь-чого, як сукупність пристосувань для здійснення тієї чи іншої діяльності. «Забезпе­чити» означає зробити можливим, дійсним, реально виконуваним. Таким чи­ном, «засоби забезпечення» — це прийоми, способи, що роблять щось реально виконуваним і

1 ... 127 128 129 ... 210
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"