Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Щурячий підступ. Справа № 6, Олександр Юрійович Есаулов 📚 - Українською

Читати книгу - "Щурячий підступ. Справа № 6, Олександр Юрійович Есаулов"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Щурячий підступ. Справа № 6" автора Олександр Юрійович Есаулов. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 12 13 14 ... 18
Перейти на сторінку:
мить в широко відкриті ворота в’їхала ще одна машина. В неї на борту було написано: «ТВ «Сатурн». Відчинилися дверцята, й назовні вистрибнув схожий на колобка дядечко.

— Це тут, так? Друга школа тут? У вас заручників захопили? Ага… — товстунчик побачив Миху з закривавленою щокою. — Чудово… Просто чудово… Операторе, сюди! Міліція, як завжди, проспала? Чудово…

З машини вискочив ще один чоловік, з великою відеокамерою на плечі.

— Швидко… Швидко… — бурмотів колобок, — великим планом бери… Зроби підводочку… А тепер школу… Чудово! Прошу тиші, я зараз братиму інтерв’ю. Як тебе звуть? Михась Мукоїд? Чудово! А мене Михайло Петрович Бринзак, отже, ми тезки. Я тебе зараз розпитуватиму, а ти відповідай. Говори спокійно, просто в мікрофон, а дивись сюди, в об’єктив. Чудово… Ввечері побачиш себе по телевізору. Готовий? Камера, пишемо!

— Зараз ми на території другої школи, де сьогодні розігралася кривава драма. Невідомі захопили в заручники одного з учнів, Михайла Мукоїда. Михайле, розкажіть нам, як усе сталося…

— Бандитів було вісімнадцять, — як по нотах заторохтів Миха. — Вони увірвалися в школу, зв’язали тітку Тетяну, хоча вона чинила героїчний опір. Колись вона була десантницею, в неї тринадцятий дан з карате-до, — й далі чіпляв локшину на вуха телевізійників Миха. — Але й вона нічого не змогла вдіяти. Нас усіх замкнули в спортзалі й цілу годину не давали ні їсти, ні пити. Ми дуже мучилися. Потім прибіг директор школи й хотів нас визволити, проте бандити його не злякалися. В них був кулемет, і вони виставили його у вікно. А коли приїхав капітан Слісаренко…

Миха продовжував городити небилиці, й до коротуна почало поступово доходити, що тут щось не так. Якщо десантницю тітку Тетяну він проковтнув з легкістю, то щодо тринадцятого дану в нього виникли відчутні сумніви. Чоловік пам’ятав, що данів у карате-до було всього десять, звідки ж узявся тринадцятий?

— Тоді капітан Слісаренко заліз на дах і звідти по линві спустився у спортзал, — натхненно брехав Миха, бачачи, як за коротуновою спиною хлопці мало не корчаться від німого реготу.

Оператор відірвав очі від видошукача.

— Михайле Петровичу, та він же приколюється, ви що, не бачите?

— Як це? — не зрозумів коротун. — Ми ж телебачення… У нас же новини…

Коротун розгублено роззирнувся, шукаючи співчуття й підтримки, але навколо побачив тільки школярів, що аж заходилися реготом. Рудик у захваті ляснув Миху по спині:

— Ну, ти втнув… Кулемет, кажеш? А тітка Тетяна — десантниця?

— Тітонько Тетяно, ви коли останній раз з парашутом стрибали? Вчора? Певно, в літаку пального не вистачило?

До коротуна нарешті остаточно дійшло, що його розіграли, він уже й сам посміхався, правда, невпевнено.

— Але щось же у вас сталося? — спитав телевізійник, коли сміх майже стих.

— Вибачте, — серйозно відповів Миха, — це родинна справа. Ми спочатку самі розберемося, бо інакше… хоч би дров не наламати!

— Ну, добре… — відповів коротун. — Не хочете казати — не треба, тільки майте на увазі: люди хочуть знати правду. І ще: телебачення — могутня сила! Завжди буду радий вас бачити! Ви добре трималися в кадрі, юначе, — поплескав він Миху по плечу, махнув операторові й відчинив дверцята машини. Оператор разом з камерою зник усередині, за ним заліз Михайло Петрович, дверцята хряснули — і машина рушила в бік дороги.

— Здуріти можна… — Миха розвів руками, — що за день такий сьогодні?

Розділ 9

Цілісінький день нічого не відбувалося. Миха сидів удома й не знаходив собі місця. Він то сідав за комп’ютер, то витріщався в телевізор, то намагався читати книжку, тільки нічого в нього не виходило. У голові скалкою засіли капітанові слова: він єдиний підозрюваний. Пізно ввечері зателефонував Льоха. Михова сім’я саме сиділа біля телевізора й дивилася цікавий детектив. Тато взяв слухавку, привітався й кивнув синові на двері: мовляв, тебе, йди розмовляти на кухню, не заважай дивитися фільм. Миха, не відриваючи погляду від екрану, позадкував з кімнати.

— Ну? — нетерпляче кинув він у слухавку.

— Михо, треба терміново зустрітися! Є новина! — заторохкотів у слухавці Льохів голос.

— До ранку не терпить? Такий класний фільм іде…

— За п’ять… Ні, за три хвилини біля козлячого столика, — невблаганно кинув Льоха й поклав слухавку.

— Ото вже припекло йому… — невдоволено пробурмотів Миха, але що зробиш… Миха вдягнувся й поплентався надвір. У темряві він розгледів постать друга, який уже сидів за столом.

— Михо, ти швидше можеш? Я жерти хочу, як собака!

— Ну, то поїв би, а завтра…

— Я щойно приїхав з Києва.

— І заради цієї новини ти мене витягнув о пів на десяту на вулицю?

— Замовкни і слухай. В електричці я сидів поруч з двома хлопцями. З їхньої розмови я зрозумів, що вони студенти якогось хімічного факультету.

Після цих слів Михове невдоволення як вітром звіяло: він пригадав розповідь молочарки тітки Люби про двох студентів, яким вона продала ртуть.

— Ну?! — нетерпляче гримнув він на Льоху.

— Ага, пройняло? — усміхнувся той.

— Та не тягни ти кота за хвіст!

— Так от, прізвище одного з цих студентів… — Льоха зробив паузу, як робить ринг-анонсер перед оголошенням переможця бою на звання чемпіона світу з боксу, — його прізвище…

— Іди ти під три чорти! — не витримав Миха.

— Ось і не вгадав. Його прізвище зовсім не Підтричорти, а Філімонов.

— Філімон? — йойкнув Миха. — Не може бути!

— Я провів його аж до будинку, помилки бути не може! — переможно закінчив Льоха.

— Здуріти… Великий пофігіст, виявляється, звичайний хуліган і покидьок? За що ж він на мене так образився?

— А ось це ми в нього завтра й запитаємо.

— Що, ось так просто і спитаємо? А він скаже, що всі питання йому пофігу, і що далі?

— А ми до капітана Слісаренка: нехай він далі міліції пояснює свої принципи великого пофігізму! І тітка Люба підтвердить про студентів! Нехай покрутиться, як вуж під вилами. Паскудник… Як підставляти, то йому розуму вистачило, і пофігізм не завадив!

— І все ж таки, — розмірковував Миха, — щось тут не зовсім…

— Чого це ти сумніваєшся?

— Розумієш, брат-хімік — це не доказ, хоча зачіпка непогана. Але як Філімон міг непомітно поцупити зошит? А непомітно взяти телефон? Він же сидить з протилежного краю класу!

— Ось ми його й спитаємо! Може, його брат винайшов речовину, що робить людину невидимою? І головне — він купував ртуть!

— Гаразд, доживемо до ранку, а ранок, як відомо, від вечора мудріший.

— Завтра ми його розкрутимо, як карусель! Кажу тобі, то він. Ртуть у братика взяв і розлив у школі, а на тебе

1 ... 12 13 14 ... 18
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Щурячий підступ. Справа № 6, Олександр Юрійович Есаулов», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Щурячий підступ. Справа № 6, Олександр Юрійович Есаулов"