Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » Знак Єдинорога 📚 - Українською

Читати книгу - "Знак Єдинорога"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Знак Єдинорога" автора Роджер Желязни. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги / 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 12 13 14 ... 48
Перейти на сторінку:
до очей.

Звичайно, всередині він червоний з димчастим відливом, сяючий. Здавалося, що поки я знаходився в Лабіринті, Камінь вбирав у себе світло і блиск. Я все ще дивився на нього, повторюючи про себе команди, порівнюючи їх з тими, що я вже знав.

Людина, яка пройшла Лабіринт і дісталася до цього місця, може перенестися куди завгодно. Потрібно лише подумки уявити собі це місце. І ще потрібно дуже добре хотіти цього і мати волю. Якщо все пройде нормально… то я все ж можу вгодити в підступний капкан. На якийсь момент мені стало страшно. Але Еріку це вдалося. Не виявився же він в середині самоцвіту десь у Відображеннях. Дворкін, який написав ці замітки, був великою людиною, і я вірив йому.

Зібравшись з думками, я ще уважніше вдивився вглиб Каменя. Усередині нього було викривлене відображення Лабіринту, оточене вогниками — миготливими, крихітними язичками полум'я, іншими віражами і стежками. Я зважився і зосередив волю.

Червоне і уповільнений рух. Немов я занурювався в в'язкий океан. Спочатку дуже повільно. Дрейф у темряві, всі червоні вогники ще далеко попереду… швидкість повільно наростала. Далекі, переривчасті спалахи. Здається, ще швидше. Орієнтуватися немає по чому. Я був точкою свідомості невідомих розмірів. Я відчував рух, бачив фігуру, до якої рухався, тепер вже швидше. Червоність майже зникла, здавалося, мене ніщо не оточувало. Опір зникав, я мчав усе швидше й швидше. Все це відбулося в одну мить, і все ще відбувалося в ту ж саму мить. Я нісся до мети з величезною швидкістю. Маленький, кривий Лабіринт ріс, ставав тривимірним відображенням нашого Лабіринту. Він збільшувався у мене на очах, освітлений язиками різнобарвного полум'я, подібно дивній галактиці, що розбушувалася кольорами у вічній ночі і в ореолі сяючою блідим вогнем пилу, з протуберанцями з незліченних зірок. Лабіринт ріс чи я зменшувався; він наближався до мене чи я до нього, ми були близько, зовсім поруч, він заповнив собою все, від верху до низу, справа наліво, і моя швидкість все зростала. Сяйво захопило, приголомшило мене. Я побачив протуберанець і зрозумів, що це вхід. Я був дуже близько до Лабіринту, фактично вже блукав у ньому і вже не міг розрізнити його загальну форму. Але те, що я бачив — вигини, мерехтіння, переплетіння — оточувало мене з усіх боків. Мені здалося, що трьох вимірів не вистачить, щоб пояснити неймовірну складність протяжності Лабіринту. Я відкинув порівняння з галактикою, мій мозок кинувся в іншу крайність. Я по думав про субатомний гільбертовський простір з нескінченним числом вимірів. Але це була метафора, викликана розпачем. А по правді кажучи, я просто нічого не розумів. А хто міг зрозуміти? У мені наростало почуття, чи то інстинктивне, чи то виникле під впливом нашого Лабіринту, що я повинен пройти і через це переплетіння, і оволодіти тією новою владою, яку шукав.

Я не помилився. На тій же величезній швидкості я влетів в Лабіринт — мене крутило, несло по палаючих проходах, я пролетів крізь нематеріальні хмари блиску і світла. Я не відчував опору, як в нашому Лабіринті. Здавалося, що первісного імпульсу вистачить, щоб пролетіти наскрізь. Вихрова прогулянка по Галактиці? Утопленик, якого несе по коралових каньйонах? Горобець, який страждає безсонням, і увечері 4 липня пролітає над парком? Такі смутні думки пролітають у мене в голові, коли я згадую про це.

Я влітаю, все, кінець, спалах яскраво-червоного кольору, і я дивлюся на самого себе, що стоїть біля Лабіринту і тримає в руці кулон з Каменем. Я дивлюся на підвіску, Лабіринт всередині неї, всередині мене, я всередині нього, червоність відступає, гасне, зникає. Потім — тільки я, підвіска і Лабіринт — і більше нічого. Зв'язки між об'єктивним і суб'єктивним відновлені, тільки все на октаву вище, інакше я ніяк не можу це висловити. Тому що тепер я володію якоюсь емпатією! Я немов придбав ще одне почуття, ще один спосіб вираження. Дивне і приємне відчуття.

Горячи бажанням перевірити себе, я знову зібрався і наказав Лабіринту перенести мене в інше місце.

Я стояв в круглій кімнаті на вершині найвищої вежі в Амбері. Я перетнув її і вийшов на крихітний балкончик. Контраст з подорожжю, яка тільки що закінчилася, був разючий. Кілька довгих митей я стояв, не рухаючись, і дивився.

Море переливалося різними відтінками, частина неба була затягнута хмарами. Наближався вечір. В хмарах м'які, яскраві тони чергувалися з різкими тінями. Вітер віяв з берега в море, і я не відчував запаху солі. Високо над водою чорними крапками літали птиці. Піді мною стелилися палацові споруди і тераси міста, які знижувалися у всій своїй вічній витонченості до підніжжя Колвіра. Крихітні люди товпилися на вулицях. Їхні рухи були невиразні. Я відчув себе дуже самотнім.

Я доторкнувся до Каменя і наказав вибухнути грозі.

3

Коли я повернувся до себе, Рендом і Флора уже чекали мене. Рендом глянув на камінь, а потім на мене. Я кивнув.

Повернувшись до Флори, я злегка вклонився:

— Сестричка, скільки років, скільки зим!

Було схоже, що Флора злегка налякана. Непогано, непогано… Але вона посміхнулася і взялася за мою руку.

— Братик, — промовила вона, — я бачу, ти стримав своє слово.

Волосся її було блідо-золотим. Флора підрізала його, але залишила чубок. Я ніяк не міг зрозуміти, подобається мені її зачіска чи ні. Волосся у Флори були просто чудове. Блакитні очі і тонни марнославства, завдяки чому вона все бачила так, як їй хотілося. Іноді здавалося, що вона непрохідно дурна, але іноді я не знав, що й думати.

— Вибач, що я витріщаю на тебе очі, але при наші останній зустрічі я не встиг толком тебе розглянути.

— Я дуже рада, що все владналося. Все це було так… знаєш, я нічого не могла зробити.

— Знаю, — зронив я, згадуючи її мелодійний сміх, який лунав із темряви в одну з річниць події. — Знаю.

Я підійшов до вікна і відчинив його, розуміючи, що дощ у кімнату не потрапить. Обожнюю запах грози.

— Рендом, ти нічого не довідався щодо листоноші? — Запитав я.

— Нічого особливого, але розпитав декого. В потрібний час у потрібному місці нікого не помічали.

— Ясно. Спасибі. Побачимося пізніше.

— Гаразд. Я весь вечір буду вдома.

Я кивнув, повернувся спиною до вікна і сперся на підвіконня, спостерігаючи за Флорою. Рендом тихо причинив за собою двері. З півхвилини я слухав дощ.

— Що ти збираєшся робити? — Нарешті, запитала вона.

— З тобою? Робити?

— Тепер ти в змозі

1 ... 12 13 14 ... 48
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Знак Єдинорога», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Знак Єдинорога"