Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Джмеленя та Рожко з Чивчинського лісу 📚 - Українською

Читати книгу - "Джмеленя та Рожко з Чивчинського лісу"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Джмеленя та Рожко з Чивчинського лісу" автора Тарас Микитчак. Жанр книги: 💙 Дитячі книги / 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 12 13 14 ... 19
Перейти на сторінку:
зібралось стільки нечисті, що зараз буде війна, а не полювання! Ви хочете, щоб Марена влучила в вас блискавкою? — тітка спробувала врозумити небогу.

— Марена?! — скрикнули Джмеленя і Дмитрик водночас.

— Ми знаємо Марену, це зла відьма зі світу духів. Ми її бачили у Львові. — сказала Дзвінка. — Вона жила у підвальній квартирі нашого дому і притарабанила усім нам злиднів!!

— Ми повинні бути разом з вами! До кінця! У мене є золотий топірець! Я ним усіх переможу! — Дмитрик вип’яв груди колесом й виставив перед себе Довбушеву зброю.

— Точно! Топірець! — Тітка Василина вихопила сокирку у хлопчика з рук і радісно потрясла в повітрі. — Топірець мені знадобиться. Ну все, я біжу вниз.

— Ні! Ні! Ми хочемо з вами! — заскиглили діти.

— Надто небезпечно! Сидіть тут! З вами залишиться Патичок.

З сусідніх кущів червоної бузини виступив здоровезний лісовик і суворо глипнув на дітей. У них аж мороз по шкірі пішов.

— І ще, якщо я зазнаю невдачі, то ви єдині можете замінити мене в цій боротьбі. — Тітка підморгнула дітлахам, махнула на прощання топірцем і пішла в ліс, де її чекали Брик і Ратик.

— Дмитрику, потрібно наздогнати їх! Тихо повземо в кущі!

Патичок лишився стояти біля бузини, споглядаючи далекі доли.

Дітлахи прокрались до ялівчаних заростей.

— Втекли! — радісно вигукнув Дмитрик, зашпортався і зарив носом у м’які трави.



Не встиг він підвестися, як щось ухопило його за пояс і піднесло вгору. Трави і кущі залишились унизу. Дмитрик збагнув, що високо над землею його тримає довжелезна Патичкова рукогілка. В іншій гіллястій лапі, розмахуючи кулачками, висіла Дзвінка.

— Хи-хи, глупі дітиська! Надумали втекти? — зареготав Патичок.

— Ми не глупі! — Дмитрик спробував копнути лісовика, але не дістав. — Відпусти нас, ми не маємо часу тут гойдатися!

— Не відпущу! Ви не мусите заважати! Дітям не слід лізти у дорослі справи! — повчав своїх полонених Патичок.

— Ти сам ще малий! Інакше був би Патиком, а не Патичком! — гигикнув Дмитрик.

— Я дорослий лісовик! Я маю файний кавалок лісу! У мене живе три ведмеді, восьмеро рисей і шестеро вовків! Отак! Мені старші довіряють різну роботу! Я не те, що ви, ніяка не малява і не дріб’язок лісовий! Я тут, щоб уберегти вас від увсіляцьких упирів і відьом. Будь-кого б не лишили з вами! А хіба не мистецько я вас упіймав?

Лісовик так розійшовся, що не помітив, як Дмитрик дістав з кишені сірникову коробку, запалив сірника і вкинув до кишені, схожої на вузьке дупло.

— Та я навіть одного разу стеріг Рожка зі сходу, помагав полісуну. А ще якось налякав двох браконьєрів — вони аж шапки погубили! А от те, що тут смаленим пахне, нагадало мені, як я боровся з лісовою пожежею. Якось турики-невігласи, себто глупі туристи, розпалили багаття серед сухої трави. Та я не розгубився! Набрав води з потічка до рота, а мені туди ціле відро влізає, і порснув відразу і на туристів, і на вогонь…

Діти принишкли, похитуючись у лісовикових лапах і спостерігаючи, як з його кишені валить густий дим.

— Ось! Коли рятував ліс від вогню, пахло смаленим так само, як зараз. До речі, звідки цей жахливий запах, наче горить лісовикове хутро? Га? — Патичок опустив очі донизу й побачив, як з його правої кишені вириваються полум’яні язички. — Це від мене. Я палаю! Ґвалт! А-а-а!

I, закинувши дітей у трави, погнав до найближчого джерела, що жебоніло між темним мохом.

Поки лісовик відсиджувався у воді, гасячи свої штанці, діти щодуху мчали до лісу і невдовзі зникли між густих ялинкових лап.

* * *

Добрі й злі духи не барились.

Скаменюшники налетіли згори, виставивши вперед кігті й роги. Ще мить — і втовчуть водяників у болото. Чорнюк із сусідами мовчки дивилися, як чорти мчать на них, наче з переляку не мали сили втікати, та в останню мить розтеклись водою. І чорти з розгону зарили рогами в чорну багнюку. Мул і водяні бризки фонтанами полились догори. Не встигли чорти й на ноги звестись, як водяники накинулись на них і зв’язали водоростяними мотузками, зачарованими на міцність у Купальську ніч. Тільки от Марійчуку не пощастило, бо на нього припало аж троє скаменюшників. Він відчайдушно відбивався, заливаючи супротивників водою, та від чортячих ударів його сріблясте тіло швидко вкривалось подряпинами і синяками.

На Марійчукове щастя, з лівого берегу у потічок прилетіло декілька сіреньких пташок, перетворюючись у блудів. Вони з розгону зачепили скаменюшника костурами за горло й шарпонули вниз. Рогатий гепнувся у болото й відразу в його горлянку вперлась блудова нога.

— Не рухатись, бо відправлю блукати в Навію! — пригрозив обгорілий блуд.

Гілки ламались від швидкого руху, підстилка й каміння злітали догори під ногами й лапами, листя тріпотіло, трави гнулись. Лісниці накинулись на лісовиків, кусаючи і дряпаючи. Лісовики ж удалися до хитрощів: позливалися з деревами. Отак відразу й не збагнеш, де лісовик, а де гілляччя. Лісниці металися, намагаючись вхопити супротивників, та натрапляли на вигнуті стовбуряки й покручене коріння, шпортались, дряпались об дерева і штовхались між собою.

Троє велетенських вовків, з лапами, як людські руки і ноги, з мордами чи то вовчими, чи то людськими, кинулись на полісуна. Брик завиграшки струтив одного вовкулаку ногою на землю. Решта двоє зіштовхнулись одне з одним. На дерево вискочили чотири упирі, схожі на довготелесих людей, з бляклими очима й звірячими зубами, схопили полісуна й звалили у мох. Двох упирів Брик гримнув лобами, решту відкинув до дерев. За хвилину упирі, порвані, поскубані щодуху мчали донизу, а в них по п’ятах бігли вовкулаки.

1 ... 12 13 14 ... 19
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Джмеленя та Рожко з Чивчинського лісу», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Джмеленя та Рожко з Чивчинського лісу» жанру - 💙 Дитячі книги / 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Джмеленя та Рожко з Чивчинського лісу"