Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Брутальний лікар 📚 - Українською

Читати книгу - "Брутальний лікар"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Брутальний лікар" автора Ніка Нікалео. Жанр книги: 💛 Любовні романи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 12 13 14 ... 44
Перейти на сторінку:
доказом цьому — увесь дивний навколишній світ.

— Сучасний світ не є доказом існування Бога. Просто людина — така істота, якій життєво необхідно в щось вірити. «Якби Бога не було, то його просто вкрай необхідно було б вигадати», — казав покійний академік Сахаров.

— Ти жартуєш?! — з переможною усмішкою запитала Віка. — Адже саме він і стверджував, що не може зрозуміти, що було до виникнення Всесвіту з критично малої маси!

— І що?! — Сергій переконливо вдавав цікавість.

— І це є відповіддю на запитання.

— Не озвученою відповіддю — і тому двозначною.

— А ти хотів би, щоб сам Творець відповів тобі? — підняла брови Віка.

— Було б не зле. Принаймні я перестав би сумніватися раз і назавжди.

— Ти смішний! Заради чого? Хто ти?

— Хто я?! — Сергій, не замислюючись довго, відповів: — Я існую, думаю, щось роблю для чогось, для когось… Було б непогано дізнатись у твого творця, для чого він мене призначив у цьому світі, за його великим задумом. Тому що я щиро переконаний у своїй справі, яку роблю. І зовсім не думаю, що це «хтось» за мене вирішив ще до мого народження.

— «Хтось»?! — явно невдоволено прошепотіла Вікторія.

— Гаразд! — зрозумів її настрій Сергій. — Завершимо цю розмову, поки не посварилися, люба моя.

— Так і немає через що. У тебе своя думка — у мене своя. Мені доказів не потрібно. Для мене весь цей чарівний і незбагненний світ є доказом існування вищої сили.

— Чарівний?!

— Магічний навіть! Любий, усе це так дивовижно й так гармонійно, що й уявити нічого кращого не можна. Усе збалансовано й діє бездоганно.

— То де тут магія? Звичайні фізичні закони, хімія, біологія… А математично взагалі можна все прорахувати до найменших дрібниць. До речі, за останньою версією, яку я чув, ми є надскладними математичними рівняннями, здатними до самоусвідомлення. Можна й про це дискутувати, але наука — це точність, розрахунки та обчислення. Тут безглуздо сперечатися.

— А як же тоді мистецтво, культура, музика?! Моцарт, Леонардо да Вінчі, Боттічеллі, Ван Гог… Ця твоя наука може прорахувати точно й вичислити формулу шедевра? — не вгамовувалася Віка.

— Так, з мистецтвом складніше. Це — креатив, нестандартні рішення, це — генії. Але їх також можна прорахувати й вичислити серед загальної маси. Ними народжуються, а не стають. До речі, Леонардо міг прорахувати й зробити ескіз надскладної сучасної техніки ще п’ятсот років тому!

— Ну, от!

— Це нічого не доводить, котусику мій!

— Богові абсолютно байдуже, віриш ти в Нього чи ні. Але це якось дуже зневажливо з твого боку — сумніватися в Ньому.

— Ну чому ж сумніватися?! Я вірю в те, що Всесвіт безмежно великий і незрозумілий, влаштований досконало, адже похибка в кілька мікрон дала б зовсім інший світ з іншими фізичними законами, в якому могло б і не виникнути життя. Але от у те, що воно виникло із первісного бульйону, я також не вірю.

— Бачиш! Отже, версія про те, що навіть найбільший тайфун на звалищі не здатен скласти зі сміття «Боїнг», тобі також абсолютно не подобається?!

— Ні! Це неможливо. Однак життя — така цікава річ, що кожного разу, коли ти кажеш «неможливо», воно доводить тобі за якийсь час протилежне. Просто, аби ти не сумнівався у своїй недосконалості. Але знаєш, — Сергій глибоко зітхнув, — насправді, мені дуже важко зрозуміти, коли помирає одна дитина, а інша виживає за тих самих умов. Кому це потрібно й чому саме так? Чому когось ми можемо врятувати й дати надію на народження дитини, а в когось ця вагітність завмирає за незрозумілих обставин? Чому?!

— Ну, тут якраз я тобі можу допомогти з відповіддю.

— Ти?! — Сергій саркастично всміхнувся. — Ану давай! Здивуй мене.

— Даремно ти думаєш, що відповідь буде прямою. Ми ж не знаємо майбутнього, що мало б статися за тих умов, про які ти говориш. Коли б, до прикладу, та дитина, що померла, вижила б і стала вбивцею якоїсь дуже важливої для інших людей істоти. Або припустимо, що та жінка, у якої все гаразд із жіночим здоров’ям, але вона все одно не вагітніє, розлучиться зі своїм чоловіком, бо він її насправді не любить усім серцем. А після того буде зовсім інший, чудовий чоловік, із яким у неї складеться справжня сім’я, любов і діти. Ми цього не знаємо, а Бог знає і бачить, як краще для нас, — завершила Віка своє пояснення.

— Ну, про краще для нас я б не говорив. А от для еволюції — так. Я з тобою погоджуюся. Природа робить для цього все. Хоча й тут багато запитань, бо ми впритул підійшли до генетичних мутацій і втручання в генетику, підкорення цієї науки людиною. І тут перед нами постають нові виклики і ще більші можливості. Ми ступили на дуже небезпечну доріжку. Тут уже питання будуть не до Бога!

— Що ти маєш на увазі?

— Науковці зможуть за побажаннями створити людину майбутнього: колір очей, сила, витривалість, інтелект… Та що завгодно! Геній, убивця, універсальний солдат, піаніст, хірург, а найгірше — кентавр, наприклад, уже абсолютно скоро може стати реальністю. Або єдиноріг, або дракон — та будь-хто з хворою фантазією і тугим гаманцем може заплатити за втілення його найбожевільніших вигадок. Що тоді скаже твій Бог?!

— Він цього не допустить!

— Ха! Він уже допустив. Химери — це реальність. І вся фішка в тому, що він дозволяє все! І це ще одна причина для сумнівів у його існуванні.

— Він самоусвідомлений і самодостатній. Йому нічого не потрібно й ніхто не потрібен. Він дозволяє бути всьому й не бути, за бажанням. Він гармонійний і абсолютно спокійний. Це наш розум у постійному хаосі й русі, що народжує ці яскраві ілюзії буття.

— О-у! Це вже цікавіше.

— Так! Ти це знаєш?! — зраділа Вікторія.

— Я багато чого знаю. Мені б іще таку певність у цих знаннях, як у тебе. Ну, досить дискусій на цю тему. Вона — невичерпна, — усміхнувся Сергій і прихопив із собою в дім напівпорожню пляшку французького «Бордо» та келихи. — Щось є, я погоджуюся. Але це не той добрий дідусь на іконах.

— Добрий! Якщо й ти добрий. І злий, коли ти — недобрий, —

1 ... 12 13 14 ... 44
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Брутальний лікар», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Брутальний лікар"