Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Дівчина, яку ми вбили 📚 - Українською

Читати книгу - "Дівчина, яку ми вбили"

1 109
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дівчина, яку ми вбили" автора Поліна Кулакова. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 12 13 14 ... 30
Перейти на сторінку:
що залишилось на місці його горла, ковзнув поглядом нижче. Руки Влада були складеними в замок і він щось тримав, притискаючи до грудей. Це було щось схоже на товстий шнурок кольору мокрої соломи. Один з таких, якими селяни прив'язують худобу. Я несміливо простягнув руку й узявся за кінчик шнурка. У мерця вже починалося трупне заклякання, тому мені довелося кілька разів щосили потягти шнурок. Згодом я звільнив знахідку з-під долонь Влада. Це виявилась майстерно зв'язана петля для повішення.

Жовтень 1998 року

Одного навчального дня у школі ми зібралися з хлопцями на великій перерві у нашому звичному місці. Цього разу ми не чіплялися до майже зовсім обскубаної китайської троянди, а обговорювали контрольну роботу, яка нас чекала наступного уроку. Тривав другий місяць навчання, і це було саме перед першими осінніми канікулами — час для початкових зрізів знань та оцінювання. Предметом, якого ми боялися, була хімія.

— Хтось бодай щось розуміє в задачах з останньої лабораторної? — спитав у нас Влад.

Ми всі розчаровано похитали головами. Раптом Гуд побачив дещо цікаве в коридорі.

— Агов! Дивіться-но! — він піднявся з лавки й показав рукою крізь натовп учнів.

Ми, мов ті бузьки, повитягували шиї й узялися теж дивитися. Коридором ішов наш рижик, а біля нього новенька. Обоє тримали в руках по кілька підручників та про щось жваво розмовляли. Святослав увесь аж світився від радощів, а Ліда стримано посміхалася йому у відповідь.

— Рудий, бігом сюди! — загорлав Гуд.

Не почути цього владного голосу було просто неможливо, тож Святослав стрепенувся й на мить завмер, а тоді з острахом рушив у наш бік. Ліда йшла слідом.

— Подружку завів? — грубо кинув Павло, а ми засміялися.

— Мала, нащо тобі цей недомірок? Ми з тобою краще пасуватимемо одне одному! — Влад миттю підскочив до Ліди і, хитро посміхаючись, підхопив її за лікоть.

Святославу не сподобалось, що його принизили перед дівчиною. Він увесь почервонів і розтулив було рота, аби щось заперечити, та Влад його відштовхнув і підхопив Ліду на руки.

— Бачиш, який я сильний!

Ми реготали так, аж за животи трималися, а дівчина тим часом пищала й вимагала опустити її на ноги.

— Все, рудий, ти пролетів! — захлинаючись сміхом, сказав Влад.

— Вилупок… — ледь чутно відповів йому Святослав і, зачепивши плечем товариша, хутко пішов геть.

Після цього інциденту ми більше не бачили рудого у товаристві дівчини. Ані Ліди, ані будь-якої іншої.

Івано-Франківськ, наші дні

— Ось тепер я все зрозуміла.

— Хіба? — з недовірою запитав я в Наталки. — Звісно, зараз я розповів значно більше, ніж ви могли знайти в офіційних джерелах, проте переконаний, що ваші висновки на даному етапі будуть хибними. Але я б послухав вашу теорію, Наталю.

Раптом я пригадав події річної давності. Марудне, складне, довготривале розслідування. Безкінечні свідчення у прокуратурі та тисяча різноманітних аналізів, проб слини, сечі та крові. Виснажливий допит за допомогою детектора брехні, під час якого я почувався піддослідним щуром, на котрому ставили сумнівний експеримент. І все це під пильним оком ЗМІ. Сльози рідних, крики й звинувачення, підозрілі погляди у мій бік. Зрештою, судова тяганина та знову по колу одні й ті ж самі запитання, наче пошкоджена вінілова платівка: «Де ви були, коли…?», «Що ви робили, коли…?», «Що ви побачили, коли…?». Розбір польотів виявився навіть більш складним і болісним, аніж події тієї страшної ночі на березі Дністра.

— Я впевнена, що вже намацала розгадку.

Я стрепенувся, розганяючи спогади. Довелося кілька секунд приходити до тями, щоб повернутися до діалогу з журналісткою.

— А я думаю, що ні… — промовив нарешті.

— Тоді розповідайте далі, — спокійно сказала вона, перегортаючи черговий аркуш у своєму записнику. Ця дівчинка швидко вчилася…

Липень 2016 року

Я так і виповз з намету — до смерті наляканий, розгублений, заляпаний кров'ю, що вже згорталася, і з петлею для повішення в руках. Хлопці теж були розгубленими — Марко сидів просто на землі і спустошував великими ковтками літрову пляшку мінералки, а Гуд нервово міряв кроками табір. Моє ефектне повернення змусило їх застигнути.

— Що там? — ледь чутно поцікавився Павло.

Мені було складно дати відповідь. Спочатку доплентався до ящика з напоями, витягнув звідти банку пива, відкрив і за три ковтки випив її. Й уже після цього, все ще міцно стискаючи в лівій руці шнурка, я випростався й пішов до вогнища.

— Гори, — все, що сказав, кидаючи петлю в багаття.

Хлопці поволі приєдналися до мене. Ми стояли десь зо хвилину у цілковитій тиші, слухаючи, як сичить палаюча мотузка і як потріскують у багатті жаринки. Ми дивилися в це багряно-жовте марево, яке нагрівало довколишнє повітря. Здавалося, що вогонь діяв на нас седативно, спалюючи не лише сухе дерево та петлю, але й наші тривоги.

— То що це було? — раптом спитав Марко. Він мав жахливий вигляд — сполотнілий, блідий, з помітним тремором рук.

— Петля, — відповів я, не відриваючи погляду від вогню.

— То його задушили? — цього разу озвався Гуд.

— Ні, — заперечив я. — Пашо, ти бачив кров…

— Багато крові, — наляканий Павло перейшов на шепіт.

Я нарешті відвів погляд і подивився по черзі на друзів. Вони не розуміли, що відбувається.

— Влад мертвий. Йому перерізали горло… — я зробив невелику паузу, щоб вдихнути свіжого повітря, мій голос звучав надламано. — А ця петля — схоже, символ помсти за те, що він колись накоїв.

Осінь 1999 року

На вулиці знову несамовито лляв дощ. Листя з дерев уже облетіло, й тепер голе гілля омивалося в холодній воді. Коли я прийшов на подвір'я, то відразу побачив Влада. Той, скоцюрбившись від холоду, курив цигарку в альтанці.

— Привіт, маєш ще?

Ми потиснули один одному правиці на знак привітання, і він запхнув вільну руку до кишені чорної куртки із синтепону.

— Тримай, — простягнув мені пачку синьої «Прими» з фільтром.

Я чиркнув сірником, підпалив кінчик цигарки й зробив глибоку затяжку. Відпустивши клубок сивого диму, таки наважився та почав розповідати про те, що дізнався від своїх батьків. Деталі, звісно, мені не були відомі, але додати два і два я зумів. Влад утнув витівку з сукенкою, а нещасна

1 ... 12 13 14 ... 30
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дівчина, яку ми вбили», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дівчина, яку ми вбили"