Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Зона досяжності 📚 - Українською

Читати книгу - "Зона досяжності"

263
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Зона досяжності" автора Олексій Опанасович Кацай. Жанр книги: 💙 Фантастика / 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 12 13 14 ... 33
Перейти на сторінку:
обох розмова. Це чергова на вашій прохідній бачила.

«Чергова бачила! Ну, я взнаю, хто тоді чергував! Уволю до бісів собачих!» — накручував себе Михайло Ісакович, залазячи на заднє сидіння свого «мерседеса». І взагалі, що це за чутки такі пікантні по компанії ходять, а він нічого ні сном, ні духом не відає?! І Емма нічого не казала. «Уволю!» — знову спересердя подумки фуркнув Нейман, розуміючи, що кому-кому, а Емці найближчим часом нічого не загрожує. Вах, гріхи наші!

— Куди, Михайле Ісаковичу? — спитав водій, порушуючи мовчанку, що явно затягувалась.

— На «Рандеву», — труснув головою генеральний, — очі мої їх не бачили би!

— Прийдеться по Громадянській їхати, — повернув ключа запалювання водій. — Перемоги знову перерили, а на Чумацькому Шляху, як завжди, пробки. Ви б висвітлили цей бардак, Михайле Ісаковичу.

— Висвітлимо, Геннадію, обов’язково висвітлимо. Дай-но тільки трохи опісля останніх подій відсапатись.

За боковим вікном полинули назад краєвиди міста, наче намагаючись уплисти в ті далекі часи, з яких був родом Михайло Ісакович Нейман. Настирливо тягнучи і його туди ж за своєю течією. В гарні такі часи, свіжі й щемкі до тремтіння. Не дивлячись на те, що якби тривали вони й далі, ніколи не став би він тим, ким був зараз. Рядовий лінійний інженер міського радіовузла змушений був в стрьомні роки перебудови підробляти ремонтом телевізорів та встановленням саморобних антен для дециметрових, таких, що тільки-но з’явилися, каналів. Потім з друзями обплутали свій мікрорайон дротяною мережею, по якій майже цілодобово крутили для клієнтів, напівпідпільні тоді, голлівудські відеострічки. Місто відкривало для себе світ.

З роками друзів поменшало, а дроти були замінені оптоволоконними кабелями телекомпанії «Рандеву», яку заснував колишня права рука Неймана — телемайстер Мірошник. Втім, Михайло Ісакович з новим конкурентом воювати особливо не став. Поцапалися вони для порядку, але розійшлися доволі мирно. Мірошник відкупну дав, та й в нього самого тоді вже інший бізнес був — комп’ютерний. Потім до комп’ютерного додався аптечний. І якби не трагічна смерть родини Мірошників, він про «Рандеву» й думати б не думав.

Але так сталося. І тоді саме Яременко, що колись, ще в часи становлення Неймана, працювала на місцевому радіо молоденьким дівчиськом-кореспондентом, а потім перейшла на «Рандеву», прибігла до нього з пропозицією від колективу викупити телекомпанію. І тут Михайла понесло. Хоча інформаційний бізнес завжди був йому не до вподоби: цим бізнесом в цій країні без добрячого даху займатися просто неможливо. Навіть зараз. Але ж престиж.

За вікном зросла старовинна, з декоративними сторожовими вежами по боках, двоповерхова будівля, що, здається, просто заблукала поміж залізобетонного кубофутуризму радянського періоду та сучасних багатоповерхівок під крутими червоними ретро-дахами. Така собі сільська бабуся на молодіжній клубній вечірці. Зайва й розгублена.

Біля «бабусі» скупчився невеличкий натовп. Люди в натовпі теж були переважно похилого віку. Дехто тримав якісь транспаранти. На вичовганих приступках жіночка з короткою зачіскою перших комсомольців, так само по-комсомольські полум’яно, рубала рукою повітря, кидаючи в маси якісь гасла.

Нейман примружився, повертаючи шию за зникаючою картиною. «Не дамо знищити єдину українську книгарню в Гременці!» було написано на одному з транспарантів. Михайло Ісакович хутко привів шию в нормальне положення. Водночас в кишені голосно задзеленчав мобільник.

О! Про вовка промовка…

— Привіт, Варю, — кинув зморено, — що, знову крови мої хочеш?

— Ой, Машо, — захихотіло в слухавці, — при твоїй конституції малесеньке кровопускання лише на користь піде.

Михайло Ісакович мимохіть кинув погляд на дзеркальце заднього огляду, в якому відображувалась його червона фізіономія. Та вже ж!

— Воно, може й так, Варю, — зітхнув покірно, — але я і за мільйон зелених не погоджусь, щоб цю невеличку операцію робила мені саме ти.

— А я й за мільйон зелених не взялася б за неї, — відрізала слухавка. — А загалом, злий ти, Машо. Я до тебе зі словами щирого співчуття намилилася, а ти…

— Не дочекаєшся.

— Ні, ти сьогодні явно не в гуморі. Що, перевірки через нещасний випадок дістали?

— А, ти про це… Та, здається, пронесло. Оце з органів їду. Так розумію, що справу закриватимуть.

— От і добре. А хлопця шкода. Я з ним трохи знайома була. Тямущий парубок.

— Що знайома, це я вже зрозумів. Ще певний час тому, коли він до мене підходив. І де ж познайомилися ви з ним, Варю? В борделі?

— Не хамі. Через батька його. Я ж свого часу, Машо, антикваріатом зайнятися вирішила. Тож він мене консультував.

— Консультував чи раритети разом крали?

— Ні, Машко, ти сьогодні не те, що не в гуморі, а й взагалі цього слова не знаєш.

— Гаразд, гаразд, ти мого словникового запасу не торкайся. На тебе вистачить. Кажи, чого треба.

— Так співчуття ж…

— Припини, Варю, їй-бо! І без тебе нудить.

— Добре, добре… Слухай-но, Машо, а чи немає в тебе бажання зустрітися, посидіти ладком? Про вежу побалакати?

Останнім часом для Неймана це було найболючіше питання. Клята Варка затіяла будівництво телевежі в Гременці, мріяла повісити на неї стільниковий зв’язок і в разі успіху цього проекту монополізму Михайла Ісаковича величезна жаба величезної зеленої цицьки давала. Ну, с монополізмом, хрін з ним. Грошей шкода. Тут жаба крупніша буде.

— А чого балакати? — буркнув Нейман. — Будівництво в тебе он повним ходом іде.

— Так у світі неспокійно. Економіку трусить. В цій ситуації, Машо, не завадить один одному допомагати взаємовигідно, якісь точки дотику шукати.

В голові Михайла Ісаковича начебто клацнуло щось і, набираючи обертів, шестерні якісь закрутилися, застрибали, завищали, долучаючи до свого руху нові й нові коліщатка.

— Точки, це так. Я тобі давно казав, що в нас з точок більше, ніж крапок. Але, Варю, в тебе завжди на одну мою — три власних знаходиться. — Покахикав легенько і спитав: — Чогось захочеш, мабуть? Не підйомного.

— Ну, так давай при зустрічі усі підйоми й обговоримо. Подалі від очей журналюг твоїх. Скажімо, годині о восьмій в «Козацькій заставі». Там такі пампушки! Та й смаженина — пальчики оближеш! А картоплю з маком пробував?..

— Досить, досить… Н-ну, що ж… Давай. Я в цей час як раз вільний.

— От і добре. Ну, до зустрічі… Ой, постривай, постривай!

— Чого ще?

— Слухай, Машо, там Грєбньов покійний — царство йому небесне! — сюжет готував про книгарню. Ну, ти знаєш яку.

— Знаю. Радився зі мною. По новинах пройшло.

— Пройшло… Але мені передали, що він ще й окрему передачу з цього приводу готував. Бо проблема ж!.. Ти ж сам зіштовхувався. Та й громадськість он вже розбурхали.

— Проїжджав я тільки-но повз цієї громадськості, — скривився Нейман. — Галасує.

— От-от… Треба б громадську

1 ... 12 13 14 ... 33
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Зона досяжності», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Зона досяжності"