Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"

389
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України" автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 129 130 131 ... 210
Перейти на сторінку:
не обмежує число і види спеціальних засобів, що можуть бути за­стосовані в колоніях. Проте всі технічні нововведення можуть використовува­тися виключно після спеціальних випробувань, що завершились висновком про безпеку й ефективність їх застосування. Водночас, адміністрація установ виконання покарань зобов’язана під розпис повідомляти засуджених про за­стосування аудіовізуальних, електронних та інших технічних засобів нагляду й контролю. Стаття 104. Оперативно-розшукова діяльність в колоніях

1. Відповідно до закону в колоніях здійснюється оперативно-розшукова діяльність, основним завданням якої є пошук і фіксація фактичних даних про протиправну діяльність окремих осіб та груп з метою:

забезпечення безпеки засуджених, персоналу колоній та інших осіб;

виявлення, попередження і розкриття злочинів, вчинених у колоніях, а та­кож порушень встановленого порядку відбування покарання;

вивчення причин і умов, що сприяють вчиненню злочинів та інших право­порушень;

надання правоохоронним органам, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, допомоги в розкритті, припиненні та попередженні злочинів.

2. Оперативно-розшукова діяльність здійснюється оперативними підроз­ділами органів і установ виконання покарань.

1. Оперативно-розшукова діяльність (далі — ОРД) — це вид діяльності, що здійснюється гласно та негласно оперативними підрозділами уповноважених на те державних органів у межах їх повноважень шляхом проведення оперативно-розшукових заходів з метою захисту життя, здоров’я, прав і свобод люди­ни та громадянина, власності, суспільства й держави від злочинних посягань. Як визначено в Законі України «Про оперативно-розшукову діяльність», ме­тою ОРД є: забезпечення безпеки засуджених, персоналу колоній та інших осіб; виявлення, попередження і розкриття злочинів, вчинених у колоніях, а також порушень встановленого порядку відбування покарання; вивчення причин і умов, що сприяють вчиненню злочинів та інших правопорушень; надання пра­воохоронним органам, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, до­помоги у розкритті, припиненні та попередженні злочинів.

2. Забезпечення проведення ОРД в установах виконання покарань покла­дається на спеціальні оперативні апарати — оперативний відділ зі спеціальним штатом співробітників й відповідною технічною оснащеністю, а здійснюється вона з допомогою різноманітних заходів: опитування громадян; наведення до­відок; збір зразків для порівняльного дослідження; дослідження предметів і документів; спостереження; ототожнення особи; огляд і обстеження приміщень, будівель, споруд, ділянок місцевості та транспортних засобів; контроль пош­тових відправлень, телеграфних та інших повідомлень; прослуховування те­лефонних переговорів; зняття інформації з технічних каналів зв’язку; опера­тивне впровадження; контрольна поставка; оперативний експеримент тощо. У ході проведення оперативно-розшукових заходів використовуються різні ін­формаційні системи, відео- та аудіозапис, кіно- та фотозйомка, а також техніч­ні та інші засоби, що не спричиняють шкоду життю та здоров’ю людей і навко­лишньому середовищу.

3. Одним з найважливіших завдань, при виконанні якого оперативні відді­ли вдаються до ОРД, є розшук засуджених, які вчинили втечу з установ вико­нання покарань. Оперативні працівники в подібних ситуаціях самостійно вста­новлюють місце можливого перебування втікача, виїжджають до нього та здійс­нюють заходи по затриманню засудженого. До цієї діяльності можуть також залучатися органи внутрішніх справ, а у ряді випадків — військові підрозділи. Втрати, пов’язані з проведенням розшуку, в подальшому, як правило, стягу­ються із засудженого.

4. Оперативні підрозділи установ виконання покарань також виконують функцію своєрідної зв’язувальної ланки між установою виконання покарань та іншими правоохоронними органами, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність. На прохання останніх, оперативні працівники колоній прово­дять із засудженими необхідні оперативно-розшукові заходи, здійснюють ро­боту із забезпечення явок з повинною з боку засуджених стосовно вчинених злочинів, за які вони не притягувалися до кримінальної відповідальності.

Стаття 105. Режим особливих умов у колоніях

1. У випадках стихійного лиха, епідемій, аварій важливих для життєзабе­зпечення систем, масових заворушень, проявів групової непокори засудже­них або в разі виникнення реальної загрози збройного нападу на колонію чи у зв’язку з введенням надзвичайного чи воєнного стану в районі розташування колонії посилюється охорона, нагляд за засудженими, здійснюються інші до­даткові режимні заходи.

2. Для припинення групових протиправних дій засуджених та ліквідації їх наслідків за рішенням Голови Державного департаменту України з питань виконання покарань, начальника управління (відділу) Державного департаменту України з питань виконання покарань в Автономній Республіці Крим, області, місті Києві та Київській області використовуються сили і засоби ко­лонії, органів і установ виконання покарань, а в разі потреби з дозволу Міні­стра внутрішніх справ України, начальника Головного управління Міністер­ства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, місті Києві, Київській області, начальника управління Міністерства внутрішніх справ України в області, місті Севастополі — органів та підрозділів Міністерства внутрішніх справ України.

1. Заходи, передбачені статтею, що коментується, спрямовуються на за­безпечення дотримання режиму в період різних ситуацій, які носять характер надзвичайних. Частина 1 ст. 105 КВК України встановлює вичерпне коло об­ставин, за яких в колоніях може вводитися режим особливих умов. Так, до них віднесено:

• масові заворушення, тобто, відмова виконати законні вимоги з боку чис­ленних груп засуджених; погроми, побиття, вбивства засуджених, представ­ників персоналу та інших осіб, а також ряд аналогічних дій;

• групова непокора засуджених, тобто відмова виконати висунуті до них вимоги (або їх більшу частину). Групова непокора, на відміну від масових за­ворушень, має менш агресивну форму. Водночас вона не пов’язана з погрома­ми, підпалами, вбивствами тощо, в ній беруть участь значно менші групи засу­джених (хоча і не виключені випадки участі великих мас засуджених, як, на­приклад, при оголошенні голодування чи масовому членоушкодженні);

• стихійні лиха є явищами природного характеру (землетруси, повені, за­суха, буревії тощо);

• епідеміями визнаються такі, що безперервно йдуть одне за одним, інфек­ційні захворювання серед людей (чума, холера, віспа);

• аварії важливих для життєзабезпечення систем — це випадки, пов’язані з руйнуванням нормальної роботи установи чи агрегату, які забезпечують жит­тєдіяльність певної системи, що не призвели до загибелі людей,

1 ... 129 130 131 ... 210
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"